şükela:  tümü | bugün
  • en keyifli ikinci ülkesi olduğunu düşünüyorum. birinci sıraya yunanistanı yerleştiriyorum. ülke daha bir tatil havasında. ıtalya'da birçok şehirde haftaiçi hayat yok. ınsanlar lak lak etmeye bayılıyor, saçma sapan bi konuyu saatlerce uzatıyorlar, dedikoduya bayılıyorlar bu da beni acayip bayıyor. diğer avrupa ülkelerinden çok daha iyi tabii ama bana kalırsa yunanistan solluyor. bir tek ispanya'ya gitmedim, oradan da umutluyum.
  • burada anlatilanlardan yaptigim cikarim su ki, basligin "en keyifli" yerine "en keyifci" ulke olarak duzeltilmesi.

bende x ulkesinin dogal guzelliklerinden, yasam standartlarindan ve insan kalitesinden bahsediyorsunuz sandim bir an.
  • afedersiniz kim siker italya kaymakamını, en keyifli ülke benimki olmadıktan sonra.

(bkz: ekşi sözlük'ün fularlı burjuva yuvası olması)
    (bkz: küçük burjuva ideolojisinin eleştirisi)
    (bkz: ekşi sözlüğün burjuva dertleri)

(bkz: bir küçük-burjuva aydınının güncesinden)*
  • en keyiflisi türkiye'dir.
    bir tık altı dersen yunanistan.
    sonrasında belki italya. dur ya daha portekiz, bosna hersek, ispanya var.

keyiften kastın neydi bu arada?
  • italya'nın güneyi için fazlasıyla katıldığım, kuzeyi için kesinlikle yanlış olan önerme. sanayileşmiş kuzey almanya'dan beter.
  • akdeniz ülkesi olması müsebbibidir.ciddi anlamda söylüyorum bu kültüre sahip her toplumda az ya da çok bu rahatlık bu hafif kalender meşreplik mevcut italyanlar da bu gruba katılıyorlar haliyle.
  • yunanistan, ispanya ve kıbrıs için de söyleyebileceğim durumdur.
    hatta türkiye dışındaki çoğu ülkede bu rahatlık gözlemlenebilir.
    geçen günlerde ilk defa belgrad'a gidince orasının bile daha keyifli olduğunu gördüm.
    adam dükkanını 5'te kapatıyorsa, 5'i 1 geçe bile gitsen sana mal satmıyor. çıkıyor keyfine bakıyor.

bu kadar iş ve para odaklı yaşayıp da hiçbir yere gelemeyen bir bizim ülke var herhalde dünyada.
  • dogrudur. yasanmıstır uzun yıllar, tecrube ile sabittir.

amado mio.
  • ondan battılar zaten allah'ın makarnacıları.

kuzey avrupa ülkeleri, akdeniz ülkelerini boşuna aşağılamıyor. avrupa'nın asalakları gözüyle bakıyorlar.

ha ben hastasıyım italya'nın ayrı.
  • italya her zaman bir numara olmuştur.