şükela:  tümü | bugün
  • futbol camiası için acı bir olay. ben bunları dünya kupasına direkt katılıyor sanıyordum. bm'deki beş daimi ülke gibi.
  • ben de eurovision'daki kurucu ülkeler gibi direkt katılıyor sanıyordum.
  • 1958'den sonra ilk kez gerçekleşen, italyan futbolu için acı bir durum.
  • hiç üzülmedim.

(bkz: 22 haziran 2016 italya irlanda maçı)

belçika'ya, isveç'e, ispanya'ya top göstermeyen italya irlanda'ya yatmıştı resmen.
  • durduk yere bizimkilerin eline koz veren üzücü olay.

"bizi o kadar yerden yere vurdunuz ama bakın koca italya bile gidemedi kardeşim" dedirtiyordur uzaklarda bir yerlerde.

o değil de yaşını başını almış buffon'a bu yapılır mı lan?
  • bu elim olay, dün yaptığım ve bu maça kadar harika giden çiçek gibi 3 kuponumun da hiç olmasına neden olmuştur. takımların kaderiyle mi oynuyorum yoksa onlar mı benim kaderimle bilemedim.
  • bizimkilere "bakın italya bile gidemedi , hollanda da gidememişti , bizim de gidemememiz normal" bahanesi yaratacak gelişme..
  • hayatımı bok etmiş durumdur. lan italya nasıl gidemez dünya kupasına, kimi destekleyeceğim lan ben. sokarım böyle dünya kupasına.
  • haber değeri, türkiye'nin dünya kupasına gitmesi ile aynı seviyede olan olaydır.

kupalarda desteklediğim yegâne takımım olan italya'yı izleyemeyecek olmak beni daha bir üzmüştür. öte yandan; buffon, barzagli ve de rossi gibi efsaneleşmiş isimleri son bir kez dünya kupasında izleme şansımız da dün itibariyle tükendi. kendileri de zaten dün akşam milli takımı bıraktıklarını açıkladılar.

addio leggende!
  • (bkz: #70592178)

içimde kocaman bir boşluğa neden olan hadise. benim için dünya kupası tüm anlamını yitirdi adeta.