şükela:  tümü | bugün
 • italya'nın göçmenlere tüm sınır kapılarını kapatarak bu insanları açık denizde ölüme terk etmesi durumudur.

  şimdi bugüne kadar binlerce göçmen kabul etmişler ancak daha fazla göçmene bakacak ne durumları ne de bunlara sunabilecekleri imkanlar varmış.

  --- spoiler ---

  italya'da yeni kurulan koalisyon hükümetinin göç karşıtı içişleri bakanı matteo salvini, libyalı 629 göçmeni taşıyan kurtarma gemisine ülkenin tüm limanlarını kapadı. malta hükümetinin de reddettiği kurtarma gemisi, akdeniz sularında mahsur kalmış durumda.

  --- spoiler ---

  haber kaynağı
 • libya kurulurken italya’ya mı güvenmiş aq?

  haklı bir harekettir. bu politika uygulanmazsa yarın bizde minik bir libya olabiliriz.
 • gelirken bana mı sordular diyerek kapatılabilecek konudur.
 • öncelikle "göçmen" değil işgalci. göçmenlik pasaport ve vize ile yasal yollardan yapılır. bota binip karaya ayak bastığınız anda suç işlemiş oluyorsunuz. evinize kapıyı kırıp giren hırsızdan farkı yok.

  ikincisi bu insanlar gittikleri ülkeye değer katmak için gitmiyor, oradaki kaynakları sömürmek için gidiyor. adını ister sosyal devlet koyun, ister insani yardım, veya bunun muadili olan herşey. kısacası kolay para ve parazitlik için yola çıkıyorlar. ve bunu kendileri de biliyor.

  günün sonunda vergisini veren, çalışan insanların hakkının çalınmasını önlemek için bu insanları engellemekten daha mübah bir şey yok.

  bonus: çocuk yapmayı biliyorsa çalışmasını da bilsin.