• animenin esas oğlanı irie'nin ve yedi sülalesinin zincirle boğulması taraftarıyım. annesi hariç tabi, onun karşısında boynumuz kıldan ince.
  • 3 günde bitirdiğim, yer yer eğlenip yer yer duygulandığım, kısacası ziyadesiyle sevdiğim bir anime olmuştur kendileri. bu animenin mottosu, irie'nin de söylediği gibi " insanlar değişebilir ".

--- ayı gibi spoiler ---

animenin ortasında kotoko ile irie cart diye evlenince çok şaşırdım lan. son bölüme kadar zavallı kıza köpek çektirir diye düşünmüştüm.

--- ayı gibi spoiler ---

edit: bu animede irie'yi seslendiren daisuke namikawa aynı zamanda bleach'in meşhur ulquiorra'sını da seslendirmiştir.
  • az önce son bölümünü izlediğim sıcak anime.
    --- spoiler ---

zaman akışı öyle mükemmel ki animenin, karakterlerin yaşadığı değişimleri normal karşılıyorsunuz. belki biraz çocuksu ama herkesin mutluluğuyla bitmesi sizi de mutlu ediyor. tabi şu da var ki kotoko'nun yaptıklarını yapmak için harbiden saf olmak lazım. ben olsam naoki'yi çoktan bıçaklamıştım.*
    naoki'nin annesi ise hayatımda gördüğüm en tatlı anne, gerçekte insan böyle biriyle yaşasa yaşlanmaz bile.
    --- spoiler ---

özetle boş vakti olanlar ve gereksiz yere mutlu olup gereksiz yere üzüleyim diyenlerin başlaması gereken bir anime. şimdi kendimi bu animeye ışınlamak için bir yol bulmam lazım.*
  • şimdiye kadar iki tane japon versiyonu, bir kore versiyonu, bir tayvan versiyonu ve bir de tayland versiyonu çekildi. söylememe gerek var mı bilmem ama, hepsini izledim asdfgffsd tayland versiyonu yeni yayınlanıyor bu arada. viki'de still airing beyler vaziyet alın.

yakın zamanda türk versiyonunun da çekilmesini bekliyorum. çok değişik ve güzel olabilir.
  • japon dizisini de, kore dizisi versiyonunu da izledim. kore versiyonunu önceden izlemiş ve çok sevmiştim. ama her şeyin cidden orijinali daha güzel olurmuş ki japonlar yapmış abi. irie'yi oynaması için kedi yavrusu saflığı, masumluğu ve güzelliğinde bir adam bulmuşlar. kesinlikle kore versiyonundaki baek sung joo gibi kıtık bi karakter değil, daha aşık olunasıydı. zaman geçtikçe sevdik. kıskançlığını keşfetmesi, kotokoyu gerçekten çok sevdiğini farketmesi, kotoko farketmese de hep onun istediklerini yapmaya çalışması falan çok eğlenceli ve güzeldi. daha gerçeğe yakındı japon versiyonu. daha sıcaktı. bir de oyuncular daha samimiydi.

irie'yi oynayan adam bazen öyle aşk ve şefkatle baktı ki anlatamam. dedim zaten, kedi yavrusu gibi adamı koymuşlar oraya. karakteri sevmemiz için ellerinden geleni yapmışlar. ki diğer erkek oyuncular da gayet yakışıklı çocuklardı. sanırsın japonyada çirkin adam yok. öyle.

bir tek, dizinin son bölümlerinde irie'nin kardeşinin ergenliğini oynayan çocuk abisinden büyük duruyordu resmen. daha bi ergen görünümlü birini bulsaymışlar eyiymiş. onun dışında dizi çokzeldi. bir de sountrack şarkısını çok beğendim. hala beynimde çınlıyor.

bigün duvarıma japonluk çok güzel yazdırırsam şaşırmayın. seviyom adamları da bazen çok dallama olabiliyorlar.
  • orijinal manga serisi henüz yayınlanırken yapılmamıştır animesi. mangakanın ölümüyle anime arasında 10 sene vardır. yayınlanırken tv dizisi yapılmıştır ama. sonra 2000'lerde tekrar popüler olmuş, önüne gelen uzakdoğu ülkesi dizisini çekmiştir. animesi de bu döneme tekabül eder. gene geçen sene bir dizisi daha yapılmıştır. bereketin sözlük tanımıdır.
    sonu da açıkta değildir çünkü mangakanın planladığı tarzda bir son yazılmıştır.
  • tada kaoru adli mangaka'nin eseridir. hala dergide yayinlanmaya devam ettigi sirada unlenmis ve animesi yapilmistir. fakat ogrenen her okuyucu ve izleyicisini inanilmaz uzecek sekilde, mangakasi henuz 38 yasindayken bir ev kazasi sonucu beyin kanamasindan olmustur. bu nedenle de bitmemistir aslinda. yine de son chapter'i yarim kalmislik hissi vermez insana. animede de 14. bolume denk gelir bu bolum.

ızledikce insani gulumseten, keyifli bir animesi var. ask ozlemindeyken izlenirse daha bir tatli oluyor sanirim. simdilerde ise itazura na kiss love in tokyo adinda japon dramasi yayinlanmaktadir. drama versiyonlari icinde en iyisi oldugu soyleniyor. animesi kadar keyif verici diyebilirim kendi acimdan.
  • aihara kotoko isimli lise öğrencisi genç kızın, aynı lisenin okul birincisi irie naokiye olan aşkını ve ilişkilerinin gelişmesini konu alan anime.
  • hayatımda bir şeyi izlerken bu kadar sinirlendiğimi, küfür ettiğimi hatırlamıyorum. irie karakterinin kafasını kaldırıma sürtmek istiyorum, kotoko da az dayaklık değil.

allahtan kin-chan karakteri var. dizide ve animede açık ara favori karakterim. bir insan tek taraflı da olsa bu kadar güzel mi sever. sevdiği insan onu sevmese bile sadece mutlu olması bile yetiyor adama
  • insanlık tarihinin en kıtık kadın karakterlerinden biri olan aihara kotoko'yu barındıran anime. bu nasıl bir ataerkillik düşkünlüğüdür anlayamadım. irie'nin her hareketini tolere ediyor ve adamın buzdolabı haline rağmen gereksiz bir şekilde anlayışlı davranıyor bu kızımız ama asla asla ibret almıyor. kaç yıllık ilişkisi olduğu halde ufacık şeylerden mutlu oluyor. açıkçası bu tür can sıkıcı durumlar hariç güzel de bir seriydi. çok çabuk izleniyor. irie'deki değişimi izlemek güzeldi zira ilk başlardaki ukala halleri saç baş yolduran cinstendi. piç seni.
hesabın var mı? giriş yap