şükela:  tümü | bugün
  • sabah saatlerinde mithatpaşa caddesi'nde çıkan yangına müdahale etmek isteyen itfaiye ekipleri, olay yerine ulaşmak için konak tünelleri güzergahını tercih etmesiyle izmirli sürücülerin/şoförlerin yol verme şeklini görebiliyoruz.

doğma büyüme istanbullu olsam da izmir'de yaşadığım süre zarfında gördüm ki gerçekten izmirliler de böyle bir şey var. bakın baştan da söyleyeyim, izmirli leş sürücü de vardır. toplumsal olaylar konusunda gerçekten izmirliler daha etkililer. buranın istanbul olduğunu düşünün ve o ön taraftaki boş şeriti/yolu hayal edin.

video

yalan olmasın böyle bir şeyi daha önce de izlediğimi hatırlıyorum ama ne zamana aitti, hangi yöreye aitti hatırlayamadım.
  • istanbul trafiğinde olsa, ortada yol açmak adına böyle bir şeyi yapabilmek için araçların kenarlara üç dört kat üst üste yığılması gerekirdi.

tanım: doğrusun yapan sürücüler.
  • bir ülkede yaşayan insanların kalitesini gösteren ufak detaylardan bir tanesi de budur.
  • (bkz: medeniyet)
  • benzer hikayenin şu olduğunu sanıyorum.

(bkz: polonya'da ambulans şoförü olmak)
  • bir izmirli olarak bu tür başlıkların beni artık korkutmaya başladığını düşündüğüm yorumdur.

abicim tamam izmir süper, izmirli daha da süper! ( yok öyle bi şey tabiiki )

amaç ne? daha çok göç, daha çok inşaat, daha çok gri alan, daha çok ne!?!

istanbul’u aratmıyor zaten son yıllarda, fazlasıyla izmir reklamı yapmaya gerek yok.
  • karabüklü olup istanbul'da doğup büyümeme rağmen izmir çoğu yönüyle kendine hayran bırakır. herkes bu gibi iyi diyemezsin ama diğer şehirlere göre kat kat harikadır insanları.
  • izmir değil konyadır o. izmir'de biz birbirimizin boğazına sarılıyoruz trafikte mütemadiyen, itfaiye görünce yolunu kesip araçlarını yakıyoruz "alın bunu söndürün" diye.

gelmeyin izmir'e yahu, kötüyüz biz. gavuruz. istanbul'daki imkanlara sahip değiliz, köy gibi yerde yaşıyoruz. ben tüm günü kahvede geçiriyorum, kız arkadaşım tarlada oluyor. akşam da kete yapıyor, oturup onu yiyip a haber izliyoruz. gelmeyin.
  • her şeyi anladım da izmirlilerin buraya gelmeyin tribini anlamadım. canı isteyen herkes gelir arkadaşım, orası sırf senin için mi işgalden kurtarıldı? ülkenin en önemli büyükşehirlerinden birinde, hem de bir liman şehrinde yaşa, sonra böyle triplere gir, komik misiniz?

eksileyin ulan şimdi.

tanım: alkışlanmasına üzüldüğüm, olması gereken davranıştır. artık nasıl bir ülke olduysak normale sevinir hale gelmişiz.