şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: itfaiye) (bkz: tulumbacılar)
 • herkes yanan binadan kaçarken, içine dalan insanlar grubu.
 • vatandaş gece yatağında rahat uyurken vatanı sulayan güzide kişi.her akşam bizim mahalleyi de gelip suluyorlar, doğal gaz kaçağı var mı diye çatılarda hop hop zıplıyorlar.inanılmaz insanlar.yanlız itfaiye şefi mahalleden bi kıza yanık olabilir.yani her gece her gece insan kıllanmıyor değil.
 • iddiaya var misin adli yarisma programinda tazyikli su kullanarak bir arabayi 4 metre yukariya kaldiran insanlardir.
 • itfaiyeci = kahraman

  bir meslek grubu kahraman ilan edilecekse bu grubun ilki itfaiyecidir. gözleri karadır. sadece yangın söndürmezler. ağaçta kedi mi kaldı bunlar gider. bahçede evde yılanmı var bunlar koşar, çukura çocuk, köpek mi düştü. doğru itfaiye. kaza yerinde bunlar vardır. dağcı kaybolur, itfaiyeci ordadır. enkazın altına itfaiyeci girer. geç kaldıkları yerlerde azar işitirler ses çıkarmazlar sabırlarının sonuna kadar kullanırlar, çoğunda kendi suçları yoktur. olay yerine vardıklarında önce kollukla tartışır, onları olay yerinden uzaklaştırmak için, sonra gazetecilerle, sonra mülki idare amirleriyle, sonra vatandaşla, bitmez bunlar. ama sadece bir hayat kurtarmak çoğu için aldıkları maaştan önemlidir. en yakınınızdaki itfaiye binasına gidin, bahçede oturan itfaiyecilere bakın eğer özel bir gün değilse hepsinin gözleri güler. bizim canımızı, malımızı korumak için 24- 24 vardiye sistemi ile çalışan kahraman insanlarımızdır itfaiyeci.
 • ibb 350 tane ariyormus.
 • bazen yangını söndüren değil başlatandır.

  (bkz: fahrenheit 451)
 • zor olan mesleklerden birini yapan kimsedir.
  ki itfaiyecilik sevilmeden yapılmayacak mesleklerdendir.
  misal saatlerdir yüzlerce derecelik ısıyla, alevlerle mücadele ederken bir an durup düşünebilirsiniz "naapıyom lan ben" diyerekten...
  çünkü yapılan iş akıllı adam işi değildir. kimsenin orada olmak istemediği bir yerdesindir.
  ama bu çoğu itfaiyecinin aklına bile gelmez o an... çünkü oradayken düşmanla savaşan asker gibisinizdir, konsantreniz yüksek, elinizdeki silahla düşmanın yani alevin üstüne gidiyorsunuzdur... başka bir şey düşünemezsiniz...

  dedim ya sevilmeden yapılmayacak meslektir itfaiyecilik diye, pisliği, angaryası, derdi, tasası, sorunu, üzüntüsü, ağlayanıyla hep sizin karşılaştığınız şeylerdir.
  asla işinizi tam ve beklendiği gibi yapamazsınız, illaki türlü aksilikler olur, sorun çıkar, zaten çıkmazsa şaşırmak lazım.
  başka ülkelerdeki meslektaşlarınız birer kahramandır, en ufak bir başarıları dahi övgüyle söz edilir, manevi olarak el üstünde tutulurlar.
  ama bizim ülkede tam tersidir, ciddiye alınmayan meslektir... hatta sürgün yeridir bazı yerlerde...

  ama itfaiyeci olmak kocaman ve sonsuz bir sabır, sevgi, hoşgörü, azim, maneviyat, cesaret ister... türk itfaiyecisinde de bunlar fazla fazla vardır.
  kendi canını hiçe sayarak yardıma gider türk itfaiyecisi, karşılığında birşey beklemez, eğer bir hayır duası alırsa en büyük zenginliği o dur.
 • yağmurluk giyilip yapılmadığı sürece ekstrem bir durumu yoktur..bahçe suluyomuşsunuz gibi böyle.. küçük dairesel hareketlerle.. yavaş yavaş

hesabın var mı? giriş yap