şükela:  tümü | bugün
  • genelde yazarlar yazdiklari kitap neyle alakali olursa olsun o kitabi birilerine ithaf ederler. adam ders kitabi yazar ba$ina da "bu kitabi yazarken bana cok destek olan sevgili e$ime ithaf olunur" nasil yardimci oluyosa. mesela yazar bi konuda takiliyor. "allahim hede hodo kartinin empedansina nasil fake atarim?" karisi da destek oluyor.. "hayatim kartin 12 ve 14 uncu portlarindan osiloskopla sinyal alir olayi tamamlarsin".............
  • alakasiz kitaplari yazarin birilerine ithaf etmesinden daha da kotusu gerizekali bir cevirmenin cevirisini ithaf etmesidir..

yazar:

botsawana'da yalniz birakmayan tupac amaru gerillalarina...

cevirmen:

annem halide'ye..

o sayfaya kusmak ve sayfayi o $ekilde yapi$tirip bir daha acilmamasini saglamak caizdir..
  • bir işin "adanmış" olduğunu tarif eder. bir teşekkür etme sanatıdır hatta.
    "bu entryimi yazmamda katkılarını asla unutamayacağım dostum, cambazım ve alter ego(m), badi badi badi(m) tatlantise..."
    (bkz: bu da bana kapak olsun)
  • çaylaklıktaki 10uncu entryim olan bu entrymi moderasyon ekibine ithaf ediyorum.nede olsa son da olabilir bir teşekkür etmiş olayım. ama hatırlatırım ki*
  • yazarlarda bence takıntı olabiliyor. tamam ilk kitabı anneye babaya ithaf ettik, ikinci kitabı da eşe dosta. ama yazar muzaffer izgü ekolünde biriyse ve yaklaşık 256 tane kitabı varsa kitabı ithaf edecek kişi bulmakta zorlanabilir. hayalinde yarattığı karakterlere ithaf edip gizemli bir hava yaratmak istiyorsa yazarımız, saygı duyarım, elinden operim

...kadim dostum hasan aslantürk'e ithafen [..vuu gizemli hava]

işin bir de israf boyutu vardır, öyle koca sayfayı kullanmasalar bari, hemen kitabın ilk cümlesinin üstüne yaz, hem gözden kaçmaz. ühü.

ayrıca (bkz: dedicated to)
  • ruhun bir parçasını başka bir varlığa sunmaktır.
  • söz konusu durum kitaplardaysa vergiden kaçırmak/kaçınmak amacını taşır.

aynısını yazamayacağım. (bkz: (#49946054))
  • (bkz: adamak)
  • (bkz: atfetmek)