şükela:  tümü | bugün
  • metis bilimkurgu serisi gibi kült olmağa aday dizi.
    şu ana kadar:
    frank herbert - dune.
    arkadi ve boris ştrugatski - kıyamete bir milyar yıl.
    pierre boulle - maymunlar gezegeni
    kitapları çıkmıştır bu seriden. gelecek olan kitapları heyecanla bekliyoruz.
  • dördüncü kitabı aldous huxley'nin kara dörtleme içerisinde bulunan distopik başyapıtı cesur yeni dünya olan dizi. kapak da şahane olmuş. hayırlı olsun.
  • sorgusuz sualsiz kitap aldığım yayın evi.
  • diziye son olarak arthur c. clarke'tan çocukluğun sonu ekleniyormuş.
  • iyisiniz, cidden iyisiniz.zaten bir iş bankası yayınları , iki ithaki.kıyamet kitabının fiyatını düşürün biraz insafsızlar.
  • şu ana kadar çıkanlar:

frank herbert - dune
    arkadi strugatski & boris strugatski - za milliard let do kontsa sveta
    pierre boulle - la planete des singes
    aldous huxley - brave new world
    arthur c. clarke - childhood's end
    h.g. wells - the island of dr. moreau
    frank herbert - dune messiah
    roger zelazny - lord of light
    alfred bester - the demolished man
    robert a. heinlein - starship troopers

edit: yeni kitaplar çıktıkça güncellenecek.
  • yolda olanlar: asimov, heinlein, zelazny, bester, wells, shelley.
  • the island of dr. moreau ile ocak ayında da devam eden seri.
  • 20 şubatta çıkacak dune mesihi ile devam edecek seri. ellerine sağlık ithaki'nin, çok güzel iş çıkarıyorlar. kapak tasarımlarına da ayrıca bayılıyorum bu projenin.
  • ithaki yayınları'nın hız kesmeden, bir biri ardına harika kitaplar yayımladığı dizi.

sıradaki kitap roger zelazny'nin başyapıtı ışık tanrısı.

şu ana kadar yayımlanan kitaplar ise sırasıyla şöyle:

1. dune - frank herbert
    2. za milliard let do kontsa sveta - arkadi strugatski & boris strugatski
    3. la planete des singes - pierre boulle
    4. brave new world - aldous huxley
    5. childhood's end - arthur c. clarke
    6. the island of dr. moreau - h.g. wells
    7. dune messiah - frank herbert
    8. lord of light - roger zelazny
    9. the demolished man - alfred bester
    10- starship troopers - robert heinlein
    11- planet of exile - ursula k. le guin
    12- ponedelnik nachinaetsya v subbotu - boris ve arkadi ştrugatski
    13- a voyage to arcturus - david lindsay
    14- the time machine - h.g. wells
    ...
    ...
    ...
    (yenileri geldikçe güncellenecektir.)

yayınevine birkaç öneri de sunmak gerekirse eğer:

1. mıy - yevgeni zamyatin (seriye en çok yakışacak kitap kesinlikle budur. niye mi? kara dörtleme'nin en iyisi bu kitaptır da ondan! ve sizce de sayın ithaki, artık hak ettiği değeri görmesinin vakti gelmedi mi? yapın bir güzellik be).

2. fahrenheit 451 - ray bradbury (seriye en çok yakışacak 2. kitap kesinlikle budur. biliyorum, bradbury setiniz farklı ve bozmak istemiyorsunuz, anlıyorum fakat en azından koleksiyonluk 300-500 tane basın ve o eser bu dizide yer alsın! ileride çocuklarımız okuyacak bunları ve o kitabı burada görememeleri ne kadar üzücü olur, hiç düşündünüz mü? sen akıllı yayınevisin ithaki, yaparsın).

3. the time machine (seriye en çok yakışacak 3. kitap kesinlikle budur. evet, bir wells yayımladınız zaten, ama neden bu sayı 2 olmasın? hatta 3? ve belki 4? öhöm, wells'ten bahsediyoruz yani. teferruata gerek yok. ama öncelikli olarak bu kitap o seriye girmeli). (yayımlandı.)

4. make room! make room! - harry harrison (seriye en çok yakışacak 4. kitap kesinlikle budur. metis basmıştı. ama artık yok! bildim anlatabildim mi sevgili ithaki?)

5. the gods themselves - isaac asimov (seriye en çok yakışacak 5. kitap bu değildi canım ithaki, sonsuzluğun sonu idi. ve sen gidip onu monokl'a kaptırdın. olacak şey değil. ama seviyoruz seni ithaki. bu da en az onun kadar kaliteli bir asimov romanı ve o seride olmayı hak ediyor. bak, hiç vakıf serisine değinmedim bile, gördün mü? çünkü onu basacağını zaten biliyoruz. seviliyorsun ithaki).

şimdilik aklıma gelenler bunlar. bunların haricinde heinlein, bester ve shelley basacağını açıklamıştın. şimdiden teşekkürler.

kitap ismi vermeden, biraz da yazar ismi üzerinden gidersek, madem böyle bir seri yapmaya karar verdin, şu yazarları da katmak zorundasın güzel ithaki:

stanislaw lem, philip k. dick, j.g. ballard, ursula k. leguin, clifford d. simak, robert sheckley, eric frank russell, poul anderson, brian w. aldiss, frederik pohl, samuel delany, john brunner, theodore sturgeon...

hadi bakalım. kolaylıklar diliyorum.

öptüm ithaki.