şükela:  tümü | bugün
 • turkiyeye kendisi pek ugramaz ama canli hayvan alimi gerek oldukca yapilir.
 • önce akp yandaşı medyada günlerce et fiyatları yüksek diye haberler yapıldı, sonra halka soruldu "ithal et ister misiniz" diye ve ardından kafalarda soru işaretleri yaratıldı, ithal ette islami usullere göre kesim yapılacak mıydı. "islami usullere göre kesilirse yeriz" dedi halk roportajlarda sanki şuan yedikleri etin kesildiği mezbahalar islami usulde kesim yapıyormuş gibi. sonra birden helal kesim yapmayı vaad eden ve binlerce hayvanı 10 günde getirmeyi taahüt eden "hacılar helal et" ihaleyi kazandı, muhtemelen hayvanları çok önceden getirmişlerdi zaten. ve son bomba ise ithal ette kdv %1'e düşürülmesi oldu. akp yandaşı "hacılar helal et" artık vergi de ödemeyecek yani.
 • (bkz: lady gaga)
 • canlı hayvan alımından sonra dahi et fiyatlarının düşmemesi sebebiyle çok bilgili hükümetin denediği bir et tipi. %120 oranında hastalıktan ari olan bu etlerin hepsi monaco'dan kiralanacakmış. beklenen kar sağlanamazsa tek taraflı olarak feshedilebilir. hayır görülecek, gör!
 • piyasa fiyatlarını düşürecek sanrısıyla bazılarını zengin etmek için uygulanan bu saçmalığa, biz boyun eğmiş olsak da ecnebilerin sayesinde yakında son verilebilir, en azından bu sektör büyük bir darbe yiyebilir.

  http://www.dhnet.be/…s-le-commerce-de-la-honte.html

  özet free translation:
  "kesim için avrupa'dan türkiye'ye ihraç edilen hayvan sayısı 2011 yılında 4'e katlandı. sayısı milyonu aşan hayvanların nakliye şartları içler acısı ve bazı hayvan haklarını koruma derneklerinin tespitlerine göre araçların yüzde 67'si yönetmeliklere uygun değil. hayvanlar havalandırması kötü araçlarda yetersiz su miktarıyla başbaşa bırakılıp ölüyor. dernekler, avrupa komisyonunun bu utanç ihraç tablosuna son vermesi için girişimlerde bulunuyor."

  onlar ihraç edemezse biz de ithal etmemiş sayılırız inşallah.
 • a101’de satılan versiyonlarından uzak durmanızı tavsiye ediyorum şu menşei polonya yazanlardan, kayış mı çiğniyorsunuz et mi belli değil hayatımda bu kadar iğrenç bi lezzet tatmadım, a101-bim-şok üçlüsünde en kaliteli kırmızı et şok’ta ki aytaç marka, güvendiğiniz kasabın etini aratmıyor.