şükela:  tümü | bugün
 • turkiyeye kendisi pek ugramaz ama canli hayvan alimi gerek oldukca yapilir.
 • önce akp yandaşı medyada günlerce et fiyatları yüksek diye haberler yapıldı, sonra halka soruldu "ithal et ister misiniz" diye ve ardından kafalarda soru işaretleri yaratıldı, ithal ette islami usullere göre kesim yapılacak mıydı. "islami usullere göre kesilirse yeriz" dedi halk roportajlarda sanki şuan yedikleri etin kesildiği mezbahalar islami usulde kesim yapıyormuş gibi. sonra birden helal kesim yapmayı vaad eden ve binlerce hayvanı 10 günde getirmeyi taahüt eden "hacılar helal et" ihaleyi kazandı, muhtemelen hayvanları çok önceden getirmişlerdi zaten. ve son bomba ise ithal ette kdv %1'e düşürülmesi oldu. akp yandaşı "hacılar helal et" artık vergi de ödemeyecek yani.
 • (bkz: lady gaga)
 • canlı hayvan alımından sonra dahi et fiyatlarının düşmemesi sebebiyle çok bilgili hükümetin denediği bir et tipi. %120 oranında hastalıktan ari olan bu etlerin hepsi monaco'dan kiralanacakmış. beklenen kar sağlanamazsa tek taraflı olarak feshedilebilir. hayır görülecek, gör!
 • birtakim fast food dukkanlari ki bunlar amerika'nin en buyuk hazir tuketim restoranlari diye gecer bilinir,
  iste bu benim restoran kelimesini kendilerine yakistiramadigim, insan kiyicilara acilan onlarca dava var,
  kullandiklari etin icindeki bakteri ve mikroplar vesilesi ile oyleki bu etler grill uzerinde bilmem kac derece de kac dakika piser,
  bunlarin talimatnameleri vardir ,bilinen o belli basli zararli bakteri, virusler olsun diye fakat bu canli formlari oyle guclenmisler ki hayvanlarin yemlerine katilan antibiyotikler vasitasiyla olmezler ,sizi oldururler.ve bu olay amerika denen birlesik devletlerde cerayan eder, yani demem o ki adamlar besilicigi oyle bir endustriye cevirmis ki dogal olan hicbir sey yok, ve zaten etin tadi da plasikten farksizdir, sadece hayatta kalmak icin yersiniz ve hatta yediginiz hayvan klonlanmis bile olabilir o derece yapay ve siradisi.ve dunyada ilaç lisansinin en zor alindigi ulkede ayni zamanda bu kitadir.(bkz: fda)(bkz: usda)

  ikinci husus hayvanlar nefes dahi alamayacaklari, kıçkıça diye bile tabir edemem, balık istifi az kalır işte öylesine tost olmuş ve gün ışığının dahi içeri sızamadığı, adeta ölümün kollarını açıp bıçağını bilediği insanlık dışı yemliklerde, ahırlarda sadece mısır küspesiyle beslenirler, evet ot ,saman yok bir hayvanın pek de damak tadına uymayan mısır ile sadece mısır, çünkü çok çok ucuzdur ve içindeki yüksek şeker hayvanı bildiğin dana yapar ancak zilyon tane de sorunu beraberinde taşır, böyle beslenen bir hayvanın tv programinda midesini yarıp içini göstermişlerdi yürek dayanmaz.

  işte yukarda ancak iki maddeye değinebildiğim bu hal-vaziyet çerçevesinde nasıl olurda hala ithal et kelimesi ağızlara alınabiliniyor, amerikalı kendisinin bile zar zor ,mahkemelik olduğu etleri yediriyorsa halkına ,ithal edilecek etin, hayvanın halini siz düşünün acaba nüfus planlamasının yeni adı et ithalatı mı.
 • piyasa fiyatlarını düşürecek sanrısıyla bazılarını zengin etmek için uygulanan bu saçmalığa, biz boyun eğmiş olsak da ecnebilerin sayesinde yakında son verilebilir, en azından bu sektör büyük bir darbe yiyebilir.

  http://www.dhnet.be/…s-le-commerce-de-la-honte.html

  özet free translation:
  "kesim için avrupa'dan türkiye'ye ihraç edilen hayvan sayısı 2011 yılında 4'e katlandı. sayısı milyonu aşan hayvanların nakliye şartları içler acısı ve bazı hayvan haklarını koruma derneklerinin tespitlerine göre araçların yüzde 67'si yönetmeliklere uygun değil. hayvanlar havalandırması kötü araçlarda yetersiz su miktarıyla başbaşa bırakılıp ölüyor. dernekler, avrupa komisyonunun bu utanç ihraç tablosuna son vermesi için girişimlerde bulunuyor."

  onlar ihraç edemezse biz de ithal etmemiş sayılırız inşallah.