şükela:  tümü | bugün soru sor
 • süt üreticilerimiz sütlerini satamayıp yerlere döktükleri için yurtdışında alınmasına karar verilen süttür. çok ileri demokratik, çok jeopolitik, muhteşem ötesi bir kararla getirilecek olan bu süt ülkemize hayırlı olsun.
 • muhtemelen 3-5 vakte kadar içeceğimiz süttür. şuradan alalım:

  --- spoiler ---

  ...merkez bankası'nın 2018 yılı ilk enflasyon raporunda çiğ süt fiyatındaki artış gıda enflasyonunun en önemli nedenlerinden birisi olarak gösterildi. önlem olarak, çiğ sütte referans fiyatın belirlenmesi yetkisi ulusal süt konseyi'nden alınarak gıda komitesi'ne verildi. alınan kararlar, uygulanan politikalar süt ithalatına zemin hazırlıyor. yakın gelecekte "gıda enflasyonunu artırıyor, fiyatı düşürmek lazım" denilerek ithalat yapılırsa kimse şaşırmasın...
  --- spoiler ---

  https://www.dunya.com/…atin-yolu-aciliyor-mu/401761
 • uzun zamandır içtiğimiz süttür. bazı türk firmaları yurt dışından süt ithal etmenin de ötesinde sütü yurt dışında üretip, paketleyip ülkeye sokmanın daha az maliyetli olduğunu keşfetmişlerdi. tarımın ve hayvancılığın bittiği bir ülkede, tarım ve hayvancılığa dayalı yan ürünlerin üretilmesini beklemek çok akıllıca değil. bu konuda şaşılacak bir şey yok, elbette aran nüfus ve düşen üretim gıda enflasyonuna yol açacaktır. devlet buna önlem olarak kısa vade de, gıda krizini geçiştirme yolunu izlemektedir. eti, otu, sütü, şekeri vs bilimum gıda ürününü ithal etmek biraz zaman kazandırıyor. uzun vadede bir çözüm değil ve gıda bakımından sıkıntılı bir süreç bizi bekliyor. tarım ve hayvancılık bakanlığı bu konuda nasıl bir politika izler ve krizi en az zaiyatla atlatmamızı sağlar zamanla göreceğiz.