şükela:  tümü | bugün
 • süt üreticilerimiz sütlerini satamayıp yerlere döktükleri için yurtdışında alınmasına karar verilen süttür. çok ileri demokratik, çok jeopolitik, muhteşem ötesi bir kararla getirilecek olan bu süt ülkemize hayırlı olsun.
 • --- spoiler ---

  “üreticiler böyle bir kararı neden resmi gazete’de yayımlandıktan sonra öğrenmektedirler? türkiye de süt sektöründe üretim sıkıntısı mı yaşanmaktadır da böyle bir karar alınma ihtiyacı duyulmuştur? süt teminin de sıkıntı varsa bir tedarikçi olarak biz üreticilerin niye bundan haberi yoktur? alınan bu kararla türkiye’deki binlerce üreticinin göz göre göre mağdur olacağı aşikârken merak ettiğimiz bu karardan kimler menfaat sağlayacaktır? yoksa tüketici fiyatlarını düşürmek amaçlı mıdır”

  --- spoiler ---

  http://www.gazeteport.com.tr/…konomi/news/gp_778234
 • muhtemelen 3-5 vakte kadar içeceğimiz süttür. şuradan alalım:

  --- spoiler ---

  ...merkez bankası'nın 2018 yılı ilk enflasyon raporunda çiğ süt fiyatındaki artış gıda enflasyonunun en önemli nedenlerinden birisi olarak gösterildi. önlem olarak, çiğ sütte referans fiyatın belirlenmesi yetkisi ulusal süt konseyi'nden alınarak gıda komitesi'ne verildi. alınan kararlar, uygulanan politikalar süt ithalatına zemin hazırlıyor. yakın gelecekte "gıda enflasyonunu artırıyor, fiyatı düşürmek lazım" denilerek ithalat yapılırsa kimse şaşırmasın...
  --- spoiler ---

  https://www.dunya.com/…atin-yolu-aciliyor-mu/401761