şükela:  tümü | bugün
  • ucuz ve kalitesiz ama günü kurtarabilecek kılıf ve cam filmi üreten marka.

migros'ta 10 tl'ye çeşit çeşit marka/model için koruyucu kılıf ve kırılmaz cam birlikte satılıyor.

şöyle düşündüğünüz zaman mantıklı; avm içinde yeni bir telefon almışsınız ve hemen açıp kurmak, kullanmak, kurcalamak istiyorsunuz ama çizilir diye de imtina ediyorsunuz. avm içinde kazıklanmak, aynısı aliexpress'te 2 dolarken 39-49 liraya kap ve koruyucu film taktırmak istemiyorsanız araştırıp uygununu bulana kadar ya da internetten sipariş edene kadar alıp kullanabilirsiniz.

uzatmadan; bir nevi kullan-at markası.
  • bir iphone 7 ve üstü sürüm telefona sahipseniz ve şarjdayken telefonunuz diz kapaklarınız ağrımaya başladıysa 15 tl ye migros’tan bluetooth adaptörünü satın alıp kulaklık bağlayabilirsiniz. henüz bir telefon konuşması yapmadım ama spotify kalitesi için şunu söyleyebilirim ses normal bağlantıya göre çok daha yüksek ama bas karakteri ağırlıklı ve ses telefon konuşması yapabilecek kadar gözardı edilebilir cızırtılı. şöyle ki aslında arada kısa bir jak var onu kullanarak bağlamadım kulaklığıma (evet kulaklığımın kablosu ayrılıyor)(bkz: urbanears) o jak kulaklığın tasarımından kaynaklı girmedi girişe bundan kaynaklı kulaklığımın kablosuyla bağladım sizler de öyle yapabilirsiniz belki ondan kalite farkediyor olabilir. kulaklığın mikrofonu iptal oluyor adaptörün üzerinde bulunan mikrofonu kullanmalısınız.
  • migros’tan 30 tl’ye satın aldığım bluetooth kulaklığını şaşırtıcı derecede iyi bulduğum marka. malzemesi dandik ama ses kalitesi hiç de fena değil.
  • canınızı tehlikeye atan marka. migros’tan araç şarj adaptörünü aldım, paketin içinde şarj kablosu da vardı. normalde bu tür kabloları pek tercih etmesem de yolculuk esnasında kolayda olduğundan telefona taktım. seyir halinde iken “pfıs pfus” şeklinde sesler duymamla telefona baktım ve kablodan dumanlar çıktığını gördüm. eşim bir hışımla söküp camdan dışarı attı da ucuz kurtulduk. az kalsın arabada yangın çıkacak ya da kaza yapacaktık.

kesinlikle almayın, kullanmayın, orijinal ürünlerden şaşmayın.
  • evde unutulur,bozulur,başına bir iş gelir mantığı ile 19.90'a kipa'dan şarj kablosu almıştım. ilk başlarda araç içinde kullanırken oldukça iyi performans gösteriyordu fakat bir kaç kullanımdan sonra ıphone 6 model cihazımı oldukça ısıtmaya başladı. ayrıca soket alev alıcak kıvamda sıcak.
    kabloyu çakı ile parça parça kesip çöpe attım,bulan başına iş açmasın diye.

orjinalden şaşmayın.
  • bu dolar kuruna rağmen 35 tl ye migrostan aldığım bluetooth kulaklık gerçekten çok başarılı.

ses gayet net ve yüksek, kullanımı kolay, tipi güzel. daha ne olsun.

bana tek uymayan tarafı tombul kulak
    içi lastikleri. ona da genel bir çare bulduğumdan sorun olmuyor. (ters düz yapıyorum)

aliexpressden muadilini 10 dolardan alamassın. tekrar gelirse kaçırmayın.