şükela:  tümü | bugün
 • en has afyon sucuğu
 • istanbul'da açılan sucukevleri ile ilgili ikbal ve cumhuriyet sucuğu tartışmasına çekilmek isteyen selahattin duman'ın gözümü kapatıp on değişik afyon sucuğu tattırsanız hangisinin itimat olduğunu bilirim dediği sucuk
 • tarafımca test edilip onaylanan sucuk markası...
  (bkz: ikbal ne ki cumhuriyet ne ki)
 • sehirlerarasi yolculuklarda mola keyfinin en onemli unsuru. (boyle de reklam yaparim)
 • gurbet elde yenilen cesidi (ki afyonda uretilmemektedir) mide bulandiran, tamam kardesim et helal de keserken lezzeti de mi ucurdunuz dedirten sucuk cesidi.
 • yurtdışında satılan sucuklarında etten cok baharat ve bolca sarımsak* bulundugundan sucuk yemenin tadına varamaz insan.. iki dilimin ardından bes bardak * su içirtir.. en iyisi hic yememek yahut karısık tost yaparken kullanmak..
 • efendim nasıl ki bir yörenin yerlileri o yöreye has yiyeceklerin en iyisini takdir eder; nerede satıldığını bilir, nasıl ki amerikalılara lahana gaz yapınca bok choy olmuştur sana chop suey ve de nasıl viyana'da alışveriş merkezlerindeki fast sushi'cilerin yaptığı sushi'nin japonya'daki sushi'yle kıyas kabul etmez, cumhuriyet'in, ipek'in ve ikbal'in yaptığı sucukla, afyon'da eskiden hayvanın kendisi satın alınıp, kesilip, etleri ayıklanıp, evlerde basılması suretiyle imal edilen, halis afyon sucuğunun uzaktan yakından alakası yoktur. ikbal de, cumhuriyet de, işi külliyen pazarlamaya dökmüşler, eser miktarda etin yanına az biraz baharat ve sünger gibi aroma çeken ve fiyatı da etin fiyatının yanında devede kulak kalan soya ununu bağırsağa basmak suretiyle maliyeti süper düşük sucuk imal edip (#3842670) sucuk döner bilmem ne furyasıyla dükkan açarak büyük şehir ahalisine kakalamışlardır. büyük şehir çocukları afedersiniz, sucuğu nereden görecek, hasını nasıl bilecek...o yağı, o boğaz yakan baharatı nerdeen sevecek.
  iyi sucuk, pişirildiğinde hacmi yaklaşık yarı yarıya düşer. tavanın da dibinde damarlarınıza özenle sıvanarak kalbinizin amına koyacak, ama önce sizi zevkten kendinizden geçirecek yaklaşık bir parmak yağ bırakır. soya unlu sucuklarda bu hadise görülmez. "yağsızdır" diye kandırırlar sizi. yağsızdır yağsız olmasına, ama etsizdir de.
  işin aslını bilen afyonlular gider itimat'tan alırlar sucuklarını. hatta diğer bütün etlerini de. çünkü adamlar üç nesildir yalnızca bu işle uğraşıyorlar. hatta ağzının tadını bilen istanbul'lular da etlerini itimat'tan yerler. çünkü istanbul'un en ala kebapçılarının (örneğin namlı), en lüküs lokantalarının etleri itimat'tan gelir.
 • kalitesi tadı ve aromasıyla tartışmasız en iyi sucuktur.
  bir afyonlu olarak aileme istanbul dolaylarına da en çok yollattığım erzak türüdür.
  bağımlılık yapıcı derecede iyidir...

  şimdi bir de yeni bir paketleme metodu uygulamaya başlamışlar. normal sucuk kangalları ayrı ayrı naylonlarla vakumlanmış halde.
  o sayede hem sucuk taze kalıyor, hem de saklaması kolaylaşıyor. bir de soyması da kolay olmuş... iyice muhteşemliğine muhteşemlik katmış...

  yani hayranıyım her türlü, istesinler reklamında beleş oynarım, afişlerini broşürlerini yaparım, dünya çapında meşhur ederim! yürü be itimat!

  not: tabii marka olarak tam olarak dikkat etmek lazım, kopyası veya ordan türeyeni de çok güllüoğlu veya inci misali,
  doğru marka "afyon itimat sucukları" olarak geçiyor...
  özenle seçiniz!
 • dağhan sucuk larından sonra çölde bir vaha gibi gelen. vücut bu değişimi kaldıramadı, kademe kademe geçiş yapmak lazım.
 • kanatlı eti ile ilgili firmadan açıklama gelmiştir. çakal bir dükkan sahibi %100 piliç sucuğuna bunların etiketini vurarak satış yapmıştır ve bu şekilde itimat suçlanmıştır. yapan zat bulunup firma tarafından dava açılmış, sucunu itiraf ederek ceza almıştır. dolayısıyla itimat sucuk hala %100 dana sucuktur ve en lezzetli sucuklardan biridir. yiyiniz efenim cumhuriyet şahin falan yalandır yanında.

  http://www.afyonzafer.net/…dan-aciklama-h20498.html