şükela:  tümü | bugün
  • aşağıdaki suçu 7/24 işleyenler hakkında hiçbir şey yapılmazken tuhaf geldi.

kaynak

--- spoiler ---

darbe girişiminin yıl dönümünde attığı tweet nedeniyle tacı ve miss turkey 2017 birinciliği geri alınan ıtır esen hakkında 'halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama' iddiasıyla yürütülen soruşturma tamamlandı. eser hakkında, 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

--- spoiler ---

yaptığı şey aptalcaydı, yanlıştı. ceza alması da gerekir belki ve zaten aldı. ama ayrıştırmayı, insanları ötekileştirmeyi adeta kural haline getirmiş sabah akşam milleti bölmeye çalışanlara da aynı kanunlar işlese fena olmaz.
    adalet yalnızca güç ve zenginlik sahibi olanların lehinde işlememeli. aynı suçu işleyen herkese aynı ceza verilmeli.
  • (bkz: o kim)
  • halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama' iddiasıyla hapis istemi.. ben bu kızın burada iddia edilen suçlardan herhangi birini işlediğini düşünmüyorum. hangimiz gündemle ilgili saçma sapan twetler atmıyoruz ki?

ancak bir ayrım, aşağılama suçlusu aranacaksa şunları söyleyene bakılmalı;

biliyorsunuz alevi nefret suçu ilk bunun hakkında soruşturma başlatılmalı.*
  • sıla gençoglu'na istenmeyen hapis isteminin bu kıza istenmiş olması bence de çok ilginç. sıla da hakaret etmişti şehitlerimize ama o ödüllendirildi sadece.
  • emsal olsun diye uğraşacaklar...
    reşit olmadığı yaşta yapmış bir hata işte, sonra hak ettiği bir tacı da verdi, sonra yanlış yaptım diye özürünü de diledi, dersini aldı yani. bu ders ona ömür boyu yeter. yazık, günah artık, uğraşmayınız...ülke olarak uğraşacağımız o kadar önemli konular var ki!