şükela:  tümü | bugün soru sor
  • teknoseyir murat'ın twitine göre yeni açılan premium oyuncu ürünleri/donanımları satacak teknoloji mağazası.

yalnız bu ülkede 750 ti hala en çok aranan ekran kartıyken, teknoseyirin youtube video yorumları 20 liralık usb belleğe pahalı, 100 liralık powerbank e çok pahalı diyen adamlarla doluyken, ayda 3 mobo 4 ekran kartı satarak 6 aya topu dikerler gibi geliyor bana.

gerçi keşke atmasalar adam gibi destek/hizmet verseler de eksene vatana muhtaç olmasak.
  • tasarımını newegg'den çalan sitedir de ayrıca. https://www.newegg.com/
  • fikir güzel ama bizim ülkede malesef tutmaz. dolar olmuş comolokko. hedef kitle giderek daralıyor. gençler elenip gidiyor. eleğin üstünde
    kalanlar da yurtdışına erişimi kolay olup oralardan parça temin edebilecek kesim. gönül isterdi ki devam etsin ama, umudum yok malesef.
  • kesinlikle yaklaşılmaması gereken bir bilgisayar firması. madde madde yazayım:

- paraf gibi bir karta hiç taksit yapmıyorlar. taksit yaptıkları kartlardan da %3 %5 gibi vade farkları alıyorlar. vatan, vade farksız bütün kartlara 6 taksit (ki yasal sınır bu zaten) yapıyor.

- sitesinde 2 günde fiyatı 250-300 lira artan bir kasa için çalışanı "ama 2 günde dolar 30 kuruş arttı" gibi çok bariz bir yalan söyleyebiliyor gözlerinizin içine bakarak. bahsedilen 2 günde dolar 0.02 tl düşmüş. bir de "biz şimdi bunları dolar üzerinden taksitle alıyoruz" falan diyor ki o da yalan.

- cuma günü gittiğinizde ve öğlen 12'de "sırada 8 tane kasa bekliyor, haftasonu da kargo firmaları çalışmadığı için sizinkini pazartesi ancak kargoya verebiliriz" diyorlar. bildiğim kadarıyla bütün kargolar cumartesi, bazı kargolar pazar günü de çalışıyor. bir de öğlen 12'den akşam kapanış saatlerine kadar 8 tane kasa toplamayı yetiştirememek garip değil mi? ben aynı gün vatan'a gittiğimde 5'de ödemeyi yaptım 7'de kasayı aldım çıktım.

- fiyatları benim baktığım ürünler kadarıyla rakiplerinin üzerinde. neye güvenip böyle bir fiyatlandırma yapıyorlar anlamadım, hem taksit ya yok ya da vade farkıyla var, hem pahalı, garip.

- "gidince yardımcı olurlar" mantığını atın kafanızdan. ben sponsoru oldukları bir yayıncının "gidip konuşun indirim yaparlar, yardımcı olurlar" sözüne güvenip gittim. "yardımcı" olan arkadaş "hiçbir konuda yardımcı olamayacaklarını" söyledi, teşekkür ettim çıktım. bu durumu da anca sponsoru oldukları kişiye aktarınca biraz ciddiye alır gibi yapıp iletişim bilgilerimi istemişler, zahmet etmesinler diye ben mail attım, zira mağazalarında yalan söyleyen firma telefonda da yalan söyler, ne diye uğraşayım. bu arada sorduğum şey şuydu, "bu ürünün fiyatı ya dün ya bugün 250-300 lira artmış, onu 2 gün önceki fiyatından alamıyor muyuz" dedim. olmuyormuş, çünkü "dolar 2 günde 30 kuruş artmış" o yüzden fiyatlar böyle olmuş. bahsettiğim günleri de merak eden varsa dolar kuruna bakmak için söyleyeyim 11 temmuz 13 temmuz 2018.

özet: pahalı, kolpalı, yavaş, taksitsiz, yeri sapa bir yer işte. bulaşmayın.

edit: instagram'dan mesaj atmayın, bakmıyorlar. sitelerindeki çevrimiçi yardım zımbırtısının da ben daha 1 kere çevrimiçi olduğunu görmedim. yani bir şekilde iletişim kurmanın imkansız olduğu yer aynı zamanda.

sponsoru oldukları yayıncı aracılığıyla da olsa (yoksa instagram mesajına hala baktıklarını sanmıyorum) iletişime geçebildim. telefon numaramı istediler, ifade ettiklerine göre özür dilemek içinmiş. bu tip durumlarda telefon numarası vermek eninde sonunda reklam spamına yol açtığı için ve alenen suratıma yalan söylemiş bir firma olduğu için telefon numarası vermek istemedim, mail ile yaşadıklarımı anlatayım dedim. mail attım, gelen cevap "yaşadığınız mağduriyet için görüşmek isteriz, iletişim bilgilerinizi verebilir misiniz" oldu. tekrar telefon numaramı vermek istemediğimi, artık bir özür vesaire bir şey beklemediğimi, söyleyeceklerini mail yoluyla iletmelerini rica ettim. sonra yine ses yok. işin ironik tarafı, bahsettiğim kasanın fiyatını vatan'daki fiyattan 10 lira daha düşük yapmışlar. sırf 10 lira için taksit yapmayan (ya da yaparsa da vade farkı alan) kasayı aynı gün teslim edemeyen, alenen yalan söyleyebilen bir yerden almaya gerek var mı derseniz, kesinlikle yok. kimbilir herhangi bir sorunda teknik servisleri falan nasıldır düşünmek bile istemiyorum. tekrar belirteyim, uzak durmakta fayda olan firma.

edit 2: çok büyük ihtimalle, bir çaylak hesabı üzerinden bana bir çalışanı mesaj atmış olan şirket. nereden kıllandın diyecek olursanız, "50 kişiye ekmek yediren" falan gibi tabirler kullanıyor, çalışan sayısını bir müşterinin falan bileceğini çok tahmin etmiyorum. bir de beni şirketi karalamakla suçluyor ve yanlış bilgilendirme yaptığımı iddia ediyor. daha da komiği son mesajın son cümlesi "iyi ki almışım herkese de tavsiye edeceğim yaşasın yerli girişimciler" olmuş, parti sloganı gibi. bu arada ilk mesajdaki sizli bizli üslubu ikinci mesajda elden bıraktı bu agresiflikle tabii. bir de şöyle komik bir kısım var, benim ne yaşadığımı bilmeden "ortada yanlış anlaşılma var" diyor ve kesinlikle firmayla bir bağlantısı olmadığını iddia ediyor. çalışanın bana söylediği yalanı nereden duydu öğrendi etti de yanlış anlaşılma olarak çevirdi hiçbir fikrim yok. en komik kısmı da sona sakladım, ikinci mesajın ilk cümlesi (imla hataları düzeltildikten sonra) "firma ile bağlantım yok, yazdıkların da umrunda değil, okumadım." şeklinde bitiyor. hemen sonraki cümle "senin yanlış bilgilendirmen neticesinde buradan sistem almaktan vazgeçtim ama arkadaşımın ısrarı üstüne gittik." şeklinde. gerçekten iyi okumamakmış. gerçekten sıradan bir müşterinin firmada kaç kişinin çalıştığını, hiç görmediği bir olayı "yanlış anlaşılma" şeklinde adlandırdığı ve bir tane ürün aldığı firmanın fanı olup "herkese de tavsiye edeceğim" gibi sloganlar atarak firmayı kötüleyenleri yalancılıkla suçlayacağına inanan varsa aramızda parmak kaldırsın.

edit 3: kendisi çaylak olduğu için yazamıyor, yazar olduğu gün "ben gelip yazacağım o başlığa" diyor, kendisine yardımcı olmak adına son iddiasını buraya ekleyeyim, "ben o şirketin çalışanı değilim" diyor kendisi.

edit 4: daha da garipleşiyor durum, yazarlığı onaylandığı gün beni ifşa edecekmiş. entry'de yazdığım şeyi 10 kere falan daha izah ettim, onu ifşa edecek sanırım firmanın yılmaz savunucusu. bir de şunu öğrendim, benim başıma gelen ve gerçek olduğunu inkar etmediği şeyleri buraya yazmak yanlış yönlendirme oluyormuş. yani bir şirketten memnun kalmazsanız falan gelip bunu sözlüğe yazmak doğru bir davranış değil sanırım kendisine göre. çok isterdim bugün yazar olmasını ve bahsettiği ifşasını gerçekleştirmesini.
  • fiyatlardan ziyade güven ile ürün satın alabileceğiniz eticaret sitesi belirli bazı yayıncılara özel sistemler yaparak normal piyasa satışının altında satışlar yapabilmektedir. daha önce 1-2 defa alışveriş yaptım sorun yaşamadım
  • internetten iyi bir imaj yaratan fakat magazalarinda tam tersi olan "pc toplama firmasi". var olan sistemime parca ekletmek istemistim. bunun firmalarinda mumkun olmadigini kibarca aciklamak yerine, guc kaynaginda akim kacagi varsa parcalar yanabilir olmaz :( seklinde bir aciklama yaptilar. sitelerinde ucretsiz montaj seklinde bir ibare var. herhalde kutudan sifir cikan urunlerinde testini takmadan vidalari takip yolluyorlar keza xigmatek guc kaynagima guvenemeyeceklerini, testte yapmayacaklarini soylediler fakat kendileri noname denilebilecek kalitede guc kaynaklari satiyorlar.iceride "abiy beni 4 sene goturcek cs go oynucak sistem topla" diyen ergenlerden siyrilip bilgi almak icin epey bekleyebilirsiniz.
  • ürünlerini çok geç kargoya veren firma.

ınventus üzerinden sistem topladım, iki iş günü içinde 6 7 parça geldi fakat itopya üzerinden aldığım kasa 5. ya da 6. günde geldi.

şimdi yine aynısı. iki parça ürün aldım, ataşehirdeki ofise acibademden gönderim yapamadılar. madem ilk gün göndermeyeceksiniz, stokta var yazmayın. stokta olan ürünü kargoya vermek ne kadar zor olabilir?

belki de benim cahilliğim bilen anlatabilir mi?