şükela:  tümü | bugün
 • geçenlerde şöyle güzel bir oyun bilgisayarı toplamak isteyip fiyat araştırırken bulduğum bir site.
  eskiden olsa atlar giderdik mecidiyeköye, kadıköye toplar gelirdik bilgisayarımızı. şimdi internet derya deniz fiyatları daha iyi görebiliyoruz tabi. arkadaşım teknobiyotik ve n11 de çeşitli mağazalar önermişti ama buradaki fiyatları daha uygun ve toplama sihirbazını daha detaylı buldum.

  sistem yaklaşık 4000 tl tuttu. sabırsız ve zor güvenen bir insan olduğum için gittim yerlerinden sipariş verdim. diğer yerlere göre 400 tl daha ucuza geldi. bir de açılmak üzere olan mağazaları var sistem için yardımcı olan arkadaş eurocup gaming turnuvalarının burada yapılacağını söyledi.

  (bkz: bilgisayar toplayacaklara tavsiyeler)
  www.itopya.com

  edit:linkler düzeltildi
 • dün gece ekran kartı siparişi verdim, bugün arayıp pazartesi kargoya vereceklerini ilettiler.
  kargo gelince bu entry kendini editleyecektir.

  edit: 12 ocak 2017 itibariyle ekran kartım geldi. kutulama vs iyiydi. zaten dün de adamlar arayıp, kötü hava koşullarından kargonun geciktiğini, normal şartlarda sipariş verildikten 2-3 gün sonra ürünün elimde olacağını bildirdiler.
  bildiğim kadarıyla bu ay içinde şubeleri açılacak, hatta çeşitli turnuvalar falan düzenlemeyi planlıyorlar. ne diyeyim, yolları açık olsun :)
 • bilgisayar bileşenleri satan site. temel fikir olarak kalitesi yerlerde olan ve hep sorun yaşatmış firmaların satışını yapmamayı tercih etmişler. everest, dark gibi saçmalıklara maruz kalmıyorsunuz yani.

  konsept güzel. ancak yıllardır piyasada isim yapmış rakipleri varken (inventus, eksen bilgisayar) işleri biraz zor gibi. umarım rekabet ortamını kızıştırırlar yoksa vatan, medimarkt gibi bir hal almaya başlıyor bilgisayar bileşeni satan siteler...
 • ofisim için sabit duracak büyük ekranlı bir bilgisayara ihtiyacım vardı. nereden güvenerek uygun fiyata donanım alabilirim diye sorup soruştururken bu işlerden anlayan bir arkadaşım tavsiye etti.

  şahane bir bilgisayar topladık arkadaşlar sağ olsun çok yardımcı oldular. umarım bundan sonra da böyle memnuniyetle kullanmaya devam edebilirim.
 • satış danışmanları çok yardımcılar sağolsunlar ancak şu an türkiyede bulunmakta sıkıntı çekilen bazı ürünlerin net karaborsasını yapan firma
 • newegg'den arak bir arayüz kullanan site.
 • beni tekrar türkiye'de yaşadığım gerçeğiyle karşı karşıya getiren mağazanın sitesi.

  geçen gün mağazalarına internetten beğendiğim mouseu satın almak için gittim. yani gerçekten alıcıyım. hatta bilinçli alıcıyım. her alacağım şeyi araştırır, en az 10 inceleme videosu izlerim detaylı detaylı. neyse alacağım ürünü belirledim, girdim.

  hemen gözüme çarptı ama diğer ürünlere de göz attım. ilk kez girmişim zaten mağaya. neyse alacağım markanın alanına girerken oradaki beyaz tenli, uzun saçlı, gözlüklü "lavuk" buyrun hoşgeldiniz dedi. hoşbulduk deyip alacağım mouseun tuşlarını denedim teşhirini bulup. sonra kutuyu aldım kasaya götürdüm.
  almadan önce bir de mouseu elektriğe bağlayıp görmek istediğimi söyledim. zira mouse ışıklı falandı. yani videoda gördükten sonra bir de fiziksel etkisini birebir görmek istedim haliyle.

  dedim "bir de takıp denemem mümkün mü?"

  "lavuk" diye bahsettiğim eleman "yani takılır da zaten..." diye yuttu lafını, taktı bilgisayara gösterdi.

  vay arkadaş. "plus" diye tabir ettiğimiz bir teknoloji mağazası da böyle davranıyorsa yandık. ben zaten mediamarkt'ta, vatan'da o ürünlerin teşhirini bulamadığım için, dokunamadığım için gelmişim mağazana. patronun bu yüzden mağaza açtı senin. bunlar istiyor ki gelsin, yormadan alıp gitsin. haymına.

  not: itopya başlığı ayrı bu başlık ayrı kalmış. birleştirilse mantıklı olur.

  edit: başlık birleştirilmiş.
 • genel olarak kaliteli bir hizmet sunan site. oyun için bir masaüstü sistem kurdum, klavyesinden kasasına monitörüne herşeyi burdan aldım. pazar akşamı sipariş verdim, perşembe kargoladılar. daha hızlı hizmet verebilirlerdi ancak kargoyu özenle paketlemeleri, aldığım her ürünün kutusunu göndermeleri vs hoşuma gitti. müşteri ile iletişimlerini geliştirirlerse ve çalıştıkları uyduruk kargo şirketi ups ile yollarını ayırırlarsa daha da başarılı olacaklarına inanıyorum.
 • stoklarında olmayan ürünleri satan 3-4 gün de kulağının üstüne yatan şirket... dürtüklemesen paranın üstüne yatmazlar tabii de benim durumumda bekle dur sistemin son parçasını... maillere de cevap vermiyorlar telefon açılıyor neyse ki...
 • ben de aynı şekilde ayın birinde (akşam) verdiğim siparişin hala kargolanmasını bekliyorum. benim de maillerime tenezzül edilip dönüş yapılmadı.

  perşembe akşamında verildi sipariş cuma günü kargoya verilmedi. her sipariş ertesi gün kargolanmıyor. kabul edilebilir.

  hadi cumartesi de hafta sonuydu. onu da öyle hoş görelim.

  bakalım pazartesi günü (bugün) ne olacak? eğer bugün de kargolanmazsa gerçekten de stoklarında olmayan ürün satıyorlar demektir.

  edit: 10 gün sonra iptal ettirmeyi başarabildim.