639 entry daha
  • --- spoiler ---

yayınlanan son bölümde; sitcom’larda işlenecek yeni bir şey kalmayınca flashback’li bölüm çekip eski bölümlerden sahneleri art arda ekleyerek izleyiciye ittirme klişesini tiye aldılar.

charlie’nin kendi flashback’i dönerken ikinci bir charlie olarak barın kapısından içeri baktığı yerlerde haykırdım.

--- spoiler ---
  • acayip başarılı bir dizi.louis c.k nin louie ya da horrace and pete gibi diziyi izlerken düşünüyorsunuz.toplumsal konuları çok guzel eleştirel bir bakış açısıyla işliyorlar ister istemez hem daha toleranslı hem de aslında bu işlerin ne kadar saçma olduğunu kavrıyorsunuz.gang ın dinamikleri mukemmel.adeta bir masterpiece bu dizi.

--- spoiler ---

when we are in the toilet we are all animal,a disgusting animal.

--- spoiler ---

sadece bir cümle ile şu anda toplumda olan çoğu ayrımı bitirdiler.13. sezon çok güzel gidiyor.
  • evrenin bir simülasyon olduğu fikrine az önce katıldım. çünkü az önce bir aydınlanma yaşadım. beceremeyeceğim ama anlatmaya çalışayım.

şimdi birine bir şey sorarız, alakasız bir soru olsun. o da şu gıcık cevabı verir: duruma göre değişir ağbi! heh işte bu duruma göre değişme mefhumunu, sosyal hayatımıza dair sorulan tüm suallere yerleştirebiliriz. değil mi? hayır. diğer tüm sorulara cevap verebilirsiniz ama bu çark, tek bir soruda dönmez. it's always sunny in philadelphia'yı seviyor musun? sorusu evet.

çünkü, bu sorunun yanıtı duruma göre değişmez. bu diziyi ya seversiniz, ya sevmezsiniz. eh işte dediyseniz sevmiyor kategorisine girersiniz. aşırı sevmek ve diğerleri.... siz bu diziyi seviyorsanız işiniz şu hayatta gerçekten çok kolay artık. bu kıyağımı da unutmayın. bir hayır duanızı alırım.

eşinize, dostunuza, sevgilinize, belki de 8 senelik karınıza/kocanıza bu soruyu sorun. bilmiyor olabilir. izletin. aşırı sevmedi mi? üzgünüm. derhal kıçına tekmeyi basın. zira en nihayetinde ikinizden biri kıçına tekmeyi yiyecek. bu ilişki böyle gitmeyecek.

belki de diziyi sevmeyen taraf sizsiniz. velev ki öyle, buraya kadar niçin okudunuz, zekanızdan şüphe etmeye başladım. ilginç değil mi. bak hala okuyorsunuz. tuhaf yani. tamam artık bu paragraf son olsun size, lütfen gider misiniz?!

evrenin simülasyon olduğunun ispatı tam olarak bu. müthiş bir bug var:

bu diziyi seven insan <3 bu diziyi seven diğer insan
    bu diziyi seven insan **+%&%/ bu diziyi sevmeyen insan
    bu diziyi sevmeyen insan <3 bu diziyi sevmeyen diğer insan

şablon oldukça net değil mi? evet. bu kadar basit bir hile var bu yaşamımızda ve insanlar halen mutsuz olabiliyor. inanamıyorum doğrusu. her şey bu kadar basit ve ortada. bu yazımdan sonra halen mutsuzum diye ortalıkta dolaşıyorsanız kusura bakmayın biraz ağır konuşacağım ama, kuzum biraz ebleh misiniz?
449 entry daha
hesabın var mı? giriş yap