şükela:  tümü | bugün
  • netflix yapımı çıtır çerez dizi. çok güzel. içerisinde bir tane "ne bulsa 5 dolara satan abi" var. mahallede bulduğu husky'i `game of thrones'den fırlama kurt diyerek satmaya çalışması.. güldürmüştür. asıl güldüren netflix'in game of thrones'i tahta oyunları diye çevirmesi.
  • diğer netflix işleri arasında hiç göze batmayan projedir. en azından bütçesi belli, iddiası belli. küçük insanların küçük hayatlarındaki sıradan olayları anlatan bu tür çerezlik dizileri çok seven bir insan olarak vasat altı buldum ama her şey o kadar saçma ki izlemekten alamıyorum kendimi.
  • absürtlükte çığır açan orijinal netflix dizisi.

ilk sezon ortalama 15'er dakikadan 8 bölüm sürdü ve inanılmaz eğlendirdi. özellikle köpek sahibi olanların daha fazla sevecekleri bir dizi olduğunu düşünüyorum. mahalledeki her karakter eğlenceli ve çatlak, işlenen konular ise fazlasıyla absürt ve komik.

--- spoiler ---

bruno'nun ilk sahibi baby'nin hapisten tahliye olmasıyla 2. sezon daha hareketli geçecek gibi.
    --- spoiler ---

(bkz: sahibi geldi kaçın)

not: rosa, çok güzel bir kadınsın be.
  • saçma da olsa güldüren, eğlendiren dizi. şahsen sevdim ve 2. sezonunu bekliyorum.
  • bir bölümü 15 dakika ve sıkıcı değil. sadece bu özellikleriyle boş anlarınızda, yemek yerken ya da bir işle uğraşırken izlemelik minik netflix dizisi.

absürt komediyi anlamayan mağara insanları beğenmeyebilir. kahkaha attıran değil de zevk veren esprileri var.

bir de en güzel yanı çoğu sitcom gibi birbirinden bağımsız bölümlerden ziyade bir olay akışı içinde ilerlemesi.

yani izleyin işte, tüm sezonu tek bir film uzunluğunda. mis gibi.

bir de içinde bir sürü köpek var. daha ne olsun?

--- spoiler ---

şu yeni hippie akımı öyle bir hal aldı ki dünyanın en açık ve kapsayıcı topluluğuna sahip new york'ta bile illallah edip dalgasını geçmişler. ilk sezondan tek ciddi çıkarımım bu oldu.

ağır çekim sahnelerine az gülmedim.
    --- spoiler ---
  • başka bir kamerasını kapan gelsin netflix projesi daha

tek işi bruno isimli köpeğini alıp brooklyn sokaklarında dolaşmak olan hugo hakkında bir dizi