şükela:  tümü | bugün
 • endustri ve isletme muhendisligini barindiran cok katli bina, macka parki karsisi, besiktas, hani hep banka reklam filmlerinde tin tin tin yuruyen insanciklar vardir ya, o cadde. macka yokusunu cikmamakta direnen besiktas merkezdekiler iett 30a'ya binerek otobusle cikarlar, olmazsa minibus durdurulur ayda bir kac tane..

  yan tarafinda dil-inkilap ve konservatuvar binalari oldugu icin itu'de okumaya baslayan ne kadar kiz* varsa o civarda raslamak olasidir.. yemekhane icin bir muddet yol yurunur ve siginaga inilir, mimarliktaki kadar kotudur ortam*. buna karsilik fakulte bazinda mimarliktan sonra en cok kiz barindiran bolum de yine adi gecendir***..

  eski ismi isletme muhendisligi fakultesi iken, endustrilerin yogun baskilari sonucu ismi bu sekle cevrilmistir bi 15-20 yil once, o zamandan beri imk*-emk* rekabeti de hep yogun olmustur..kendi arasinda tabi, uye olmayan karismaz pek.. isletmeci mi?-muhendis mi? sorunsali ise hep devam etmistir*

  kafetaryasi 2 bolumdur, sigara icilen-icilmeyen, fakat bu 2 bolumu ayiran, delikli tahta bir paravandir, sigara icenleri gordugunuz gibi dumani da yutarsiniz..
  fotokopi unitesi bulunan yerden cikti almak bir klasiktir, kazik yemek aliskanliktir ne de olsa, ilk yillarda kasilir ama besiktas'ta ucuza kitap cogaltan yer bulmaya..
  marketing asistanlari igrenc gelir insana, endustriler de cok bilmislik yaparlar. hocalara ise girmemek lazimdir, cok uzar gider..illa bir sey denecekse besim ustunel demek yeterlidir, son 40 yildaki tum uni. gencligi bilir kendisini..
  merdivenleri cik cik bitmez bazen, senior olduk gene 6. kata sinif koymus lavuklar denir, ogrenci islerine gitmek tam bir igrencliktir, bilgisayar lablarinda kullanilan 486'lar* excel dosyalarini guinness boyutunda yavas acar..

  gene de mezun olunca ozler insan orayi*, boyle biline..*
 • itü'nün en garip ve yetim kalmı$ fakültesi.bi inşaat, bi makina fakültesiyle karşılaştırılamayacak kadar bozuk bir iç mimariya sahip, elli yıllık oturakların hala daha bazı sınıflarda kullanıldığı, maçka civarında kendi halinde takılan ilim irfan yuvası.i$letme mühendisliğinin ağır karizması altında ezilen bi endüstri mühendisliğinin bulunduğu,koridorlarında sigara içmenin yasak olduğu ve itü'de bir ilk olarak sigara odası diye bi odaya muvakkaf olabilmi$, madenden bozma * yapıt.
 • bilmem kac katlı bi binaya iki metrekare sigara mekanını "yeter" ve,veya "yeterde artar bile" die nitelendiren zihniyetin egemen olduğu fakülte.(lise olayına geri döner insanlar,tuvalette sigara içmeler falan).ayrıca öğretim elemanları ve öğrenciler için iki ayrı kapısı vardır,öle girip çıkamazsın kafana göre,canını sıkarlar.kantininde her daim metro fm calar.ramazanda iftar vakti bir iki dakikalık bi ilahi yayını benzeri bişey olur,bunun dısında ortamın soundunun değiştiğini görmedim ben.bide asansörü var hocalara mahsus,anahtarlı falan.baska bi anahtarla açar öğrenciler asansörü aslında ve ipnelik olsun diye kapamazlar bi daha kapısını."meşgul" takılır asansör hep.
 • beşiktaş merkezden 30me binerek çıkabileceğiniz yer.
 • onunde n tane dizi ve reklam cekilen macka'daki bina.
  okulum.
 • büyük kapıdan az ilerleyince tahta merdivenlerden inilen küçük bir kapısı vardır, yazları açılır sadece..beğenilmeyecek tek özelliğinin sigar odası olduğu yer...
  şu an okuduğum, çok sevdiğim ve mesleki hayatımı içinde geçirmeyi düşündüğüm yer.
 • bulundugu konum olarak istanbul'daki en merkezi kampus oldugunu du$undugum fakulte. genc neslin ragbet ettigi taksim, ni$anta$i, tophane ve be$ikta$ gibi yerlere olan yakinligi ve bogaz manzarasi nedeniyle okunacak degil ya$anacak yer. alti katli binaya sahip olmasina ragmen osmanli doneminden kaldigi izlenimi veren eski ve kucucuk bir asansore sahip olmasi, ve bu asansorun sadece ogretim uyelerinin sahip oldugu anahtarlarla aciliyor olmasi ogrencilerin sinirini bozmaktadir, ancak kucuk bir sir vereyim; asansorun birinci kattaki kapisinin kilidi bozuk, isteyen kullanabilir. bunun di$inda taksim'e gitmek icin macka'dan teleferik servisi bulunmasi, ve manzara seyrederek teleferikle ula$im imkani sunulmasi da her universite ogrencisine nasip olmayan bir ayricaliktir. kantininde sabahtan ak$ama kadar yapilan metro fm yayini da bir nevi terapi vazifesi gormektedir. velhasil-i kelam guzel fakultedir, tarihidir, merkezidir, itu bunyesinde bulunan bir fakulte havasinda degildir, ayrica kantincisi ziya abi cok kafadir, ho$ sohbettir.
 • x holding, y bank ve daha bir dolu kurum, kuruluşun işe alım sınavlarının yapıldığı yerdir. başka üniversitelerden mezun birçok insan, bizzat kendi fakülte binasında girdiği sınav sayısından daha çok sınava girmiştir burada. önünden her geçişte bilmemne bank’ ın gubidik istatistik soruları (yok buğday rekoltesinin çavdar rekoltesine oranının büyüleyici sonuçları), bilmemne holding’ in psikolojik hede hödö testi soruları hatırlanır, kalp sıkışır; sınav günü onca kalabalık içinde görülen bir tanıdığın sevinci yad edilir.
 • önünde en son çekilen reklam hanımeller'in anne temalı son reklamıdır.

  http://www.youtube.com/watch?v=nbzayxubnpm
 • 1 yıldır en garipsediğim özelliği koridor ortasında bulunan tuvaletlerin giriş kapılarının daima ardına kadar açık olması olan fakülte binası. öğrenci kesiminin (bkz: itü öğrenci profili) bunu doğal algılaması bir yana, pek de zkinde olmayan yönetimin kapılara "lütfen kapıyı kapalı tutunuz" şeklinde yazılar asması gözlerimi doldurdu, sevince ve aynı anda hüzne boğdu şahsımı.