şükela:  tümü | bugün
  • tamamlanip kullanicilara acilmis olan havuzdur. itu ogrencisine 1.5 saatligi 1 ytl olmasiyla gonlumuzu fethetmistir.

sitesinden alinan bilgiye gore ucretleri ve seanslari soyledir:

1. seans 10:00-11:30 (tüm kullanıcılar)
    2. seans 12:00-13:30 (itü personeli)
    3. seans 14:00-15.30 (tüm kullanıcılar)
    4. seans 16:00-17.30 (tüm kullanıcılar)

havuz kullanım ücretleri
    itü öğrencisi 1,00 ytl/seans
    itü personeli 5,00 ytl/seans
    misafir 20,00 ytl/seans

havuz kurallari:
    http://www.ituspor.itu.edu.tr/…pik yuzme havuzu.pdf
  • 31 ağustos'tan sonra fiyatların değişeceği söylenmektedir. yaz okulunu bir nebze çekilir kılmaktadır. klorlu klorlu, mis.
  • bir rivayete göre yüzme havuzunun yapımına bundan yaklaşık 13 sene önce başlanmış ve ancak bitirilmiştir. hafta sonları açık olmamasının nedenini "henüz bir düzene oturtamadık" diyerek açıklanan içerisinde bir olimpik bir de ısınma havuzu diye tabir edebileceğim küçük bir havuz vardır. bonenin dışarıdan alınarak gelinmesi tavsiye edilir yoksa 3 ytl'lik boneler 10 ytl'ye itelinir. bizzat kendimden biliyorum.
  • bu havada havuza gidene kadar zaten su içinde kalındığından gidilmesi sadece ekstra yorgunluğa yol açan aktivitedir. uzak lan...
  • efendim bir arkadasimin soyledigine gore babasi itu'de okurken havuzun planlari falan yapiliyormus. yani uzuuuuun zamandir suregelen bir sehir efsanesi halini almis. ben de onun yalancisiyim vallahi.
  • çok fena balıklama atlayışlarıma şahit olmuş olimpik yüzme havuzu.. bir de fizik bölüm başkanı ömer faruk dayı ile de yüzdüm. o da çok fenaydı..
  • resmi belgelere dayanarak, 14 yilda bitirilmis, 3 rektor eskitmis oldugunu soyleyebilecegim havuz. kapali olarak tasarlanan havuzun suyu farkedilebilecegi gibi bayagi iliktir. itu'luler yaz boyu girebilsin diye acele bir soft opening yapildi. yakin zamanda daha buyuk bir torenle resmen acilmasi ve 06:00'dan itibaren hizmet vermesi planlaniyor. o zamana kadar cevre duzenlemesi de tamamlanir muhtemelen. bitince bayagi afilli bir mekan olacak. kapali havuzun acilmasiyla, acik havuzun esasli bir ihtiyac oldugu belirince, acik havuz projesi de gundeme geldi. bakalim o ne zaman bitecek.
  • kampüsün en ücra köşesinde bulunması bakımından gemi inşaat fakültesiyle aynı kaderi paylaşmaktadır. havuz açıldıktan bir süre sonra, gemi inşaata ulaşmakta kullanılan toprak yol yenilenir gibi olmuş, yarısına kadar taşla döşendikten sonra sonra vazgeçilerek öylece bırakılmıştır. ayrıca bu bina, bünyesinde çeşitli kulüp odaları ve çalışma salonlarını barındırır.
  • haftanın 3 günü yarım saat boyunca içinde gerçekleştirdiğim debelenmelerin boyun fıtığımın bana çektirdiği eziyetlere şifa olmasını umuduğum genel olarak temiz ve iyi işletilen spor kompleksi.