şükela:  tümü | bugün
  • itü kontrol mühendisliği bölümünün yeni adı. sektör için çok daha anlaşılır bir isim olmuştur kanımca.
  • bilinenin aksine makine ve kontrol sistemlerinin agababasi olan ülke olan almanya'da da yavas yavas lisans karsiligi olan bölüm. makine bölümünden mezun olup kontrol alaninda calisanlarin özellikle elektronik alaninda eksik olmasi nedeniyle cogu teknik üniversitede mekatronik veya kontrol otomasyon mühendisligi adinda faaliyet göstermeye baslamistir.
  • kendisinden teknoloji tarihi dersi aldığım atilla bir'i hatırladım şimdi. hala hocaysa bu bölümün başkanı odur, herhalde. tatlı adam.
  • teorik derslerin yanı sıra ders programına daha çok uygulamalı ders koyması gereken bölümdür.öğrenciler birşeyleri gerçekleme konusunda oldukça bilgisiz ve özgüvensiz yetişiyorlar ben dahil.bölümde o kadar matlabda proje ödev talep etmelerine rağmen bir matlab dersi bile yok ama 4 tane itb 2 tane ata türkçe kimya malzeme ve daha sayamayacağım kadar öğrencinin enerjisini ve hevesini tüketen dersler var.ayıptır.
  • bir ara tüm hocalarının ekşi sözlük başlıklarının silinmiş olduğunu fark ettiğim bölüm.

özellikle profların başlıkları bayağı doluydu. hepsi kendi kendine silinmiş olamaz.

bölüme değil fakültenin genelinde olmuş bir olay da olabilir ama diğer bölümlerdeki hocaların soy isimlerini hatırlayamadım. bu da benim hıyarlığım olsun.

bu arada tek istisna turan hoca gibi duruyor ama onun da üç farklı sebebi olabilir ki bunları yazmıycam.
  • bölüm hakkında bilgi almak isteyen yeşillendirsin.

internetteki kaynakları epey kısıtlı olan bölüm.
  • bu bölüme gidecek olan bir kardeşinizi bilgilendirmek isterseniz yeşillendirebilirsiniz.