şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kampüs tarihi günlerinden birini yaşıyor. tangalı, topuklu ve elbiseli erkekler popoları dışarda kampüste fink atıyorlar ve sayıları hiç azımsanıcak gibi değil.

  http://icube.milliyet.com.tr/…yafetler-4782867.jpeg
  http://www.google.com.tr/…tbm=isch&ved=0cb4qmygemaq
  http://www.amerikaliturk.com/…s/092014/gagaıstt.jpg

  edit: başlığı açan olarak ben de fikrimi belirteyim, bu kadar yaygara kopacağını düşünmemiştim. bazı suserların tavrını anlamak zor, kampüse gelenlere kimse bir şey yapmadı gençler bu tavrınızı anlayamıyorum, adamlar rahat rahat takıldılar, dünyanın neresine giderseniz gidin böylesine kıyafetler giyen insanlarla dalga geçilir, üstünden mizah yapılır. obama siyah değil beyaz ceket giydiğinde bile günlerce mizah yapıldı. kampüste kimse bu lady gaga fanlarına bir şey demedi, kimse karışmadı. bilenler bilir itü kampüsü binlerce öğrenciye ev sahipliği yapar, kampüste yaşıyoruz ve burda herkes normal hayatını yaşıyor ormanların, ağaçların, çimlerin içinde gayet sakin bir biçimde ve bir anda yaşadığımız yere tangalı erkekler gelip öpüşüyorlar falan. ne bekliyorsunuz böylesine absürd ve garip bir durum üzerinden mizah yapılması kadar doğal bir şey mi var? kimse gidip bu adamların üstünü örtmeye çalışmadı, gidin lan bu kampüsten falan da demedi.

  bence sorun şurda, gerçekten artık hümanizm ya da her neyse bunu abartan bir kesim var, farklı olan her şeye gelip saçma sapan övgüler yapıp kimse o insanlara bir şey yapmadığı halde öyle giyinen insanların hakkını savunmaya çalışan ve onları kurtardığını zanneden bir güruh var. bakın farklı olmak bambaşka bir şey, kendini böylesine gülünç bir konuma düşürmek, şaklaban olmak bambaşka bir şey. her farklıyım diyene tuzlukla koşmanızı anlamak zor. ve ciddi ciddi şunlara bakıp da gülmemek için kendini kasan ve kendi kendini hümanizm adı altında gazlayıp moda sokan insanlar yemin ediyorum bugün kampüse gelenlerden daha iticisiniz. komik işte, gülün geçin kendinizi bu kadar kasmayın valla hasta olursunuz bak.
 • beni bu durumlara düşürecek bir sanatçı ortaya çıkmaz inşallah diye dua ettirmiştir. olm kalabalıktan koptukları anda götürürler bunları.
 • tebrik ettiğim, muhtemelen bu kokuşmuş ülkenin en cesur insanları.

  edit: sürekli mesaj geliyor bana acaba neden tebrik ediyorsun diye.

  öncelikle sırf cinsel kimlikleri yüzünden öldürülen, dayak yiyen, seks işçiliği dışında çalışma alternatifi bırakılmayan çok sayıda lgbt bireyin yaşamakta zorlandığı bu ülkede, cinsel kimliklerini açıklama cesareti gösterip buna göre yaşamaları başlı başına bu insanları tebrik etmem için bir sebep.

  ikincisi sevdikleri bir sanatçının konserine kendilerini ifade eden kıyafetleri giyerek gidiyorlar. bu başlıktaki pek çok tepkide olduğu gibi toplumun tepkisini çekeceklerini bile bile, belki orada dayak yiyeceklerini göze alarak bunu yapıyorlar.

  son olarak bu insanları cesur bulduğum için beni zavallı bulan arkadaş, asıl ikiyüzlülüğün yüzünden sen zavallısın. kendin için özgürlük isteyip başkasını kimliği yüzünden aşağıladığın için.
 • sözlükteki entel bozuntularının, türban özgürlüğü diyenlerin ve ömür boyu eleştirdiği kişilerin bir adım önüne gidememiş, derinlerde hep homofobik kalmış yazarları göstermiş fanlardır. merak etmeyin, onlar sizin kadar korkak değil kimseye zararı olmayan kişisel kararlarını verirken ve istediklerini yaşarken. lady gaga konserinde gelin tutuklayın amk sizin tarzınızda giyinmemisler diye. ne giyseler batar size aslında, çünkü varolmaları bile batıyor bir yerlerinize.

  cicişleri, victoria secret modellerini falan izlerken salyanız akar hiçbiriniz kalkıp "doğurmamış sıçmış" ya da "annesi babası yok mu bunların" demezsiniz. varsa var, size ne.
 • gayet normal bulduğum insanlardır.
  farklı görünebilir (onun istediği de bu zaten ) evet ama bu, suç değildir.
  kafanı çevirdiğinde, ilgilenmediğinde sorun kalkacaktır dene bak.

  yeter ki hırsız olmasınlar.
 • bugün taksim - hacıosman metro hattına binmenin ne kadar ilginç olacağını bize gösteren canlılardır . bir yanda golotosoroy diye bağıran holiganlar diğer yanda bunlar . tam panayır gibi
 • insanın her zaman göremeyeceği tarzdalar. değişik. ilginç. farklı şeyler görmek iyidir. zihni açar.
 • lady gaga sevmiyorum ama bu insanlari alnindan opuyorum. bu ulkede lgbt olsun olmasin kimsenin yapamadigini yapip canlarinin istedigi gibi giyinip gitmisler. kimliklerini yasamislar.
  cok da iyi yapmislar.
 • ekteki fotoğraflarla iğrenç giyinen bir grup genci değil de, sadece kendi işlerine gelince ifade özgürlüğünü savunan dar kafalı yazarları ortaya çıkartmış hayranlardır. toplumda kendini sadece hissettiği gibi ifade etmek ve yansıtmak isteyen bir dolu kadın / erkek / lgbtt birey var ama en ufak bir farklılık dahi bile tacize veya hakarete davetiye sayılıyor. sıradan görünmeyen (ve sıradan hissetmediğini sandığım) lady gaga'nın etkinliği güzel bir fırsat olmuş bir güncük dahi olsa kendini ifade etmek isteyenler ve bu ortamda rahat hissedebileceklerini umanlar için. iddia ediyorum ki, bu bir günlük yansıma kimbilir ne kadar uzun zamanların telafisidir. çoğunluk hep kendi gibi olan, olduğu gibi giyinen / davranan / konuşan insanları bir köşeye sıkıştırıyor. işte bunlar hep zavallılık; özgürlük hissinin 'mikrop' gibi üstünüze bulaşacağından ve bir gün gerçekten gerçek kimliğinizle tanışmak zorunda kalmaktan korkuyorsunuz.