şükela:  tümü | bugün
  • 1. grup haalinde ders calisirken bazen fazla gurultu ettigimizi farkettigimde adini aldigi mustafa inan hocaya saygisizlik ettigimi dusundugumden arkadaslarimi ve kendimi sessiz olmaya daavet ettigim itu merkez kutupaanesi.

2. itu rektoresinin atilim procesi (?) kapsaminda kantinleri banyo modeli gibi tasarlayip fayansla kaplamasindan nasibini alarak, girisine tane ederinin cok pahali oldugunu tahmin ettigim cam tuglalardan dosenen kutuphane.
    (bkz: itu atilim projesi)

3. eskiden arastırma yapan ve/veya ders calisan insanlarin yorulduklarinda mola vermek, bir cay icmek icin gittikleri tost kokulu kantini, itu atilim purojesinden diger kantinler gibi nasibini alan kutuphaane.

4. 1997'de temeli demirel tarafindan atilan yeni kutuphane hizmete girerse adinin degismesinden ve kaderinden suphe duydugum, final oncesi itu gencliginin ugrak mekaani.
  • 1 ay once mezun ettigi ogrencisini kutuphaneye almayan ustune ustluk birde almak icin 3 milyon para talep eden kurum
    (bkz: bugun ben bunu gordum)
  • icerde hayatın anlamını bulacak olsam 3 milyon vermeyecegim mekan.
  • cover: 3 milyon
  • merkez macka gumussuyu ve ıvır zıvır bilimum fakultede bulunan kutuphanelere verilen ad.
  • ust kati o kadar da gurultulu olmayan, kis aylarinda sicaktan alt katta mayisacaginiz mekan
  • istinasız her pazar gidip oturdugum masadan susucan mı susturi mi seni seklinde agresif diyalogları bana yasatan, bir defter etrafına toplanıp car car konusan maymunlar olmasa ne kadarda guzel olacak diye icimden gecirdigim mekan.(bkz: defterden calısacan madem niye kutuphaneye geliyon)
  • cumartesi günleri anlamsız yere kapalı olan kütüphaneler topluluğu. maslak kampüsündeki merkez kütüphane mustafa inan kütüphanesi olarak da geçer.
  • sinav donemlerinde ders kitaplarinin coguna ulasilamaz..