şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rektörlüğün,lağvetmek için binbir takla attığı konservatuar. açık açık değil de gizli gizli gibi. örnek olarak, hocalarının hepsine ingilizce bilme zorunluluğu getirmeye çalışması verilebilir.son durumu bilmiyorum ama türk sanat müziği eğitiminde ingilizce bilmenin ne gibi bir zorunluluğu ve gerekliliği olabilir,onu da anlayabilmiş değilim. plan açıktır aslında. 50 yaşın üstündeki sanatçı hocalar kalkıp da bu yaştan sonra ingilizce öğrenmeyeceklerine göre muhtemelen emekliliklerini isteyeceklerdir. bir süre sonra ya ingilizce bilip müzik bilmeyen adamların elinde eğitim eriyecektir yada bölüm kapanacaktır. biraz doğu perinçek komplo teorileri gibi olduğunun farkındayım ama böyle bir dayatmayı da başka türlü açıklayamıyor insan
 • bugün mezuniyet törenini gerçekleştirmiş olan konservatuardır. anladım ki konservatuar mezuniyeti gerçekten farklı. müzik, halk oyunları gösterileri... her bölüm bir şeyler hazırlamıştı. tabii bir de minik kuzeni keple görmenin hüznü... güzel bir gün geçirdik sayelerinde.
 • kantininde bütün gün kral tv açık olur ve aynı bütünlükte izlenir*. okulun %95'i sigara tüketir bu kantinde, geri kalan azınlık ya dışarıda duracaktır ya da içerideki sis perdesinin içinde yaşamını sürdürecektir. binalar ise harap durumdadır, ne mutlu ki içinizde bulunan öğrenme içgüdüsü ve azmin sayesinde bunları görmezden gelirsiniz ve zamanla alışırsınız.
 • okulda bulunan neredeyse bütün piyanoların akordu bozuktur, sesleri komalı alırsınız. bunu, ağırlıklı olarak türk müziği eğitimi vermelerine bağlayabiliriz. (bkz: swh)

  gecenin buz gibi sularından gelen edit: vakt i zamanında buranın piyanolarının başına şöyle bir olay gelmiş; müdür yardımcılarından biri, hademelere piyanoları temizlemelerini söyler, akabinde birkaç piyano dışarı çıkarılıp ve bir elleriyle hortumları tutup, diğer elleriyle de sabunlarlar piyanoları. bu da böyle bir şehir efsanesidir sevgili okulum hakkında.
 • bu yıl itibarı ile maçka kampüsündeki yeni binasına taşınan okulum. binanın bir ucundan piyano çalındığı zaman , ses binanın diğer ucundan rahatlıkla duyulabilmektedir. şu an ki görünümü terminatör filmlerini anımsatmakadır. bu arada derslerde devam eden inşaatın bütün gürültüsü duyulmaktadır.. müzik eğitimi veren bir okulda bu durumun yaşanması çok vahim.
 • istanbul teknik üniversitesi maçka kampüsünde yer alan, öğrencilerini yaptığı yetenek sınavı ile belirleyen, hazırlık ile birlikte 5 senelik lisans eğitimi veren müzik okulu...

  ses eğitimi, temel bilimler, müzik teknolojileri, halk oyunları gibi bölümlere sahip olup genelde trt radyo sanatçıları yetiştirir...

  sanılanın aksine sadece türk musikisi değil batı müziği eğitimi de verilmektedir.
 • (bkz: turist sanılmak/@jesus vs mohammed)

  lütfen bir göz atın....
 • 34. yılını geniş katılımlı bir pilav günü ve maçka g anfisindeki buluşma gecesi ile kutlayan okul.cihat aşkın'dan cengiz özkan'a, erdal erzincan'a üstadların biri inmiş, biri çıkmıştır sahneye.işten güçten vakit bulamadığından atılan ama çıkan afla okuluna geri dönen onur şan da seda sayan'la ve kameralarla davetliler arasına karışmıştı.
 • giriş için yetenek sınavının içeriği değişmiştir. teker teker değilde herkesi birden sınava alıp, 100 soruluk çoktan seçmeli bir duyum testi, geçildiği takdirde birde solfej sınavı ve bölümle ilgili sınavlar yapılacaktır.