şükela:  tümü | bugün
 • ingiltere'nin tek ozel kanali.
 • (bkz: ışık tv) isimli ilim irfan kanalımız...
 • 5 tv kanallı ingiltere'nin channel 4 ve channel 5 ile beraber 3 özel kanalından biri, (diğerleri bbc1 ve bbc2; kabloya, dijitale hiç girmiyorum). carlton olarak da bilinir. who wants to be a millionaire, blind date, survivor, pop idol gibi ağır topları olmasına rağmen ratingleri çoğunlukla channel 4'a kaptırır. dijitalde da itv digital adıyla boy gösterir, premiere league'nin yayın haklarına sahip olan itv sports channel dışında paso film yayınlayan carlton cinema ve pay per view hizmeti veren itv select kanallarına sahiptir.
 • etkileşimli televizyon anlamına gelen "interactive tv"nin kısaltmasıdır.
  (bkz: interaktif televizyon)
 • istanbul park viraj 8 için isim kampanyası başlatmış olan ingiliz yayın kuruluşu.isim önerilerinin çoğunluğu ingilizlerden gelmiş. "snakebite alley", "scorpion corner", "the wall of death" gibi karizmatik olmaya çalışan klişe isimler mi istersiniz; "turkish delight", "whirling dervishes" gibi klasik ve beklendik isimler mi istersiniz. bayağı bir öneri gelmiş.
  ama tüm bunların arasında iki öneri özellikle gerekçeleri ile öne çıkıyor: "atatürk" ve "ecclestone" *. atatürk isminin gerekçesi, öneren kişinin (ki tahminen ingiliz)ancak cesur sürücülerin başarı ile geçebileceği bu viraja en cesur türk'ün adının verilmesi gerektiğni düşünmesi. ecclestone'un gerekçesi ise komik ama haklı: "viraj hiç bitmeyeckmiş gibi görünüyor ve en usta sürücüleri bile yanıltabiliyor. aynı bernie'nin hiç başımızdan gitmeyeceği gibi." haksız da sayılmaz.
  haa, bir de iyi niyetli bir arkadaş biraz sözlük araştırarak ama türkçemizin batı dilleri yapısında olduğunu bilmeden bir isim önermiş: "ögrenme bükmek"..yani "learning curve"'ün türkçesi.iyi niyetli bir çalışma, takdir etmek lazım :))

  detaylar için :http://www.itv-f1.com/…px?type=talkback&po_id=33844
 • polonyada yayın yapan bir kanalın da adıdır aynı zamanda.
 • kanal d ve cnnturk'un formula 1'den sorumlu şahıslarının, bu hafta sonu oturup izlemesi ve formula 1 yayını nasıl yapılır biraz olsun ilham alması gereken kanal. kanal d ve cnnturk'un formula 1 sitelerine bakınca da durum daha bir netlik kazanıyor. cnnturk ve kanal d'nin sayfalarında fi tarihinden kalma haberler hala yeniymiş gibi dururken, elin oğlu, ülkemiz ve pist hakkında bizim bile bilmediğimiz şeyleri sayfa sayfa yazmış.

  http://www.kanald.com.tr/spor/formula1/
  http://www.cnnturk.com/spor/formula1/

  bu da itv'nin sayfası :
  http://www.itv-f1.com/home.aspx
 • itv bu hedenin kod adidir. steve jobs ki$isi 'bu alete daha guzel bi isim bulmamiz lazim' filan gibi bi aciklama yapmistir apple showtime'da.
  ek$i sozluk gereksiz bilgiler servisi sundu.
 • itunes store'da bulunan, iphone için yazılmış bir tv programı. tv kanallarının yayın akışlarına bakmanıza olanak sağlıyor.