şükela:  tümü | bugün
  • la casa de papel dizisinin dedektifi, raquel murillo'su. 1974 doğumlu ispanyol oyuncu.

dizideki aşık olunabilecek iki kadından bir tanesi.

bir diğeri için;
    (bkz: ursula corbero)
  • sadece la casa de papel'de oynamıyor, aynı zamanda ingot rock isimli grubunda solistlik yapıyor. şöyle bir şarkısı var, keşke spotify'a eklense de dışarıda dinleme şansım olsa zeugaz

aynı zamanda aşık olunası kadındır.
  • leopar desenini kadınlar ya çok sever ya da asla elini sürmez teorisi gibi, bu kadını da kimileri ya aşırı seksi ve çekici kimileri de çirkin bulacaktır. bence hareketleri konuşması mimikleri ve tipi itibariyle son derece kadınsı ve güzel bir hatun. oyunculuğu da şahane, zaten tiyatrocuymuş. daha fazla projede görürüz kendisini umarım zira hastası olduk
  • la casa de papel'in raquel'i, insanın içine işleyen kadın. üst düzey bir oyunculuğu mu var derseniz bence yok fakat insanda büyük bir hayranlık ve sarılma isteği bırakıyor. belki çok içimizden, doğal bir duruşu olduğu için belki de vitrindeki mükemmelliği değil de gördükçe gördükçe hayranlık uyandıran duruşu temsil ettiği için bu böyledir. kısacası şimdiye kadar hiçbir ünlüye bu kadar ısınmamıştım, umarım daha nice dünyayı kasıp kavuran projelerde yer alır.
  • çok iyi bir oyuncu ve tam milf kategorisinde değerlendirilecek bir kadın. hatta o kadar ki, milf dendiği zaman akıllarda beliren ilk silüetlere birebir uyuyor. la casa de papel'de severek izliyoruz.
  • bask topraklarından çıkan en seksi hatun olabilir. *şöyle bi instagram sayfasına da göz gezdireyim dedim, anladığım kadarıyla bask milliyetçisi bi hatun fotoğraflarının altına yazdığı yazılar ispanyolca değil baskça. bi kez daha takdir ettim.
  • ingilizcesi çok tatlı olan ispanyol oyuncu.

--- spoiler ---

excuse me,du yu hev e cercır,cercır piliz for tı pon

--- spoiler ---
  • hakikaten efsane bi abla. ne diyelim allah sahibine bağışlasın (bkz: swh)
  • bana göre la casa de papel'in böylesine ses getiren bir dizi olmasında en büyük payı olan oyunculardan biridir. anladığım kadarıyla oyunculuk kariyerinde bundan önce de hep benzer rollerde oynamış ve bu yüzden oynadığı karaktere aşırı hakim, öyle ki dizide görüldüğü ilk sahneden itibaren insanı etkisi altına alan bir görüntüsü var. yakından takip ettiğim bir oyuncu, gerçekten çok güzel bir kadın.

kendisiyle ilgili çarpıcı olan detay ise, siyasi görüşünden ötürü dizinin ispanya'da ciddi bir kesim tarafından boykot ediliyor olmasıdır. kendisinin ne derece bir bask milliyetçisi olduğunu anlamak için instagram hesabına şöyle bir göz atabilirsiniz. dizinin boykot edilmesine sebep olan videolar ise:

https://www.youtube.com/watch?v=imwozgssjze
    https://www.youtube.com/watch?v=u3us-cfr9tu

konu ile ilgili çok bilgi sahibi olmadığım için yorum yapamıyorum ancak ilginç olan şu ki, kendisine sonradan bu konu sorulduğunda kelimeleri hiçbir şekilde törpülemeden duruşunu ilk günkü gibi koruyor. hatta aşağıda linkini vereceğim bir röportajında -ve diğerlerinde- en basit cümle içerisinde bile "ispanya" kelimesini bilerek kullanmıyor. örneğin "buenos aires'ten selamlar, istanbul'dan selamlar... vs." cümlesine karşılık her seferinde "saludos desde pais vasco" diyor veya ülke (ispanya) içerisinde olan bir şeyden bahsettiğinde cümleye "en el estado" diye başlıyor.

https://youtu.be/xzz1h1qbxvg?t=24m26s
  • (bkz: milf)