şükela:  tümü | bugün
  • daha öncede yazmıştım öğrenciler sürekli mantıksız işlere zorlanıyor patlama noktası bu oldu umarım hayırlısı olur
  • neresi rezalet anlamıyorum. istiyorsunuz ki ödevle ya da whatsapp kopya gruplarıyla geçesiniz dersi.

her öğrencinin bilgisayarı olmayabilirmiş. öğrencilerin dolmuş parası da olmayabilir, bu okulu bağlar mı?

ders saati daraltılmış. tüm öğrencilere daraltıldı ve soruları da o minvalde hazırlıyor hocalar.

sanal kopya gruplarına, toplu sınava girmelere ses çıkarmıyorsunuz. bir çözüm önermiyorsunuz. bilhassa bizim sınavımız da öyle olsun diyorsunuz.

benim üç senede geçtiğim dersi beş sayfa ödevle geçenlere sözünüz yok. keşke her okul uğraşıp sizinki gibi bir sistem kursaydı.
  • kamera mikrofon kapalı sınav bekleyen, yerine başkasını ayarlamış öğrenci arkadaşları derinden yaralamış sınav. dersler de anlatılmamış...
  • şöyle bir görüntü olduğunda kopya yaptırımını kabul edecek misin sevgili öğrenci...

bakın bu benim sınavım. öğrenci her soruyu görünce ekranı kapatmış neden acaba?

ve sevgili sözlük buradan soruyorum bu gibi öğrencilere ne yapmalı.
    https://strawpoll.com/7282b9wb

edit: kendi dersim için; derslerin tamamı saatli haftalık olarak online olarak anlatılmış, iyi anlatamadığımızı düşündüğümüz uygulama dersleri sınava dahil edilmemiş, videolar hızlıca öğrencilere ulaştırılmış, ders notları olabilecek her yoldan öğrencilere ulaştırılmış, sınav süresince cevaplanan sorulara geri dönüş hakkı tanınmış, süre soru sayısından fazla olarak verilmiştir. sınav süresince mikrofon aç, cam aç, send nudes gibi garip isteklerde bulunulmamıştır.
  • bedavadan ders geçmek isteyen bir grup öğrencinin rezalet olmayan şeyleri rezalet gibi aktarması durumudur. ağlayıp sızlayacağınıza oturun ders çalışın.
  • bir eczaci olarak söylüyorum, hakli oldugunuz tek nokta her soruya ayni surenin verilmesi ve yanitlari geriye donup kontrol edememe durumu. tabi ki mikrofon, kamera acik olacak. telefondan girmek istiyorlarmis bir de. oldu baska? herkes nasil dirsek curuterek calistiysa o sinavlara siz de oyle yapmak zorundasiniz.
  • bu kadar canavar bir öğretim kadrosu ancak canavar bir dekanın elinden çıkabilirdi. akademik teröre hayır. ulan yök olmasa öğrencilerinin ebelerine atlayacak bunlar. kesin sınava da çağırırlardı. yök'e rağmen ancak bu kadar sıkıştırabiliyorlar.
  • kimsenin bedavadan ders geçmek gibi bir amacı yok anlattığın şeyi sor amenna ama ders anlatılmamış notlar çoğunlukla eksik ve geç verilmiş bu şartlarda öğrenci ne yapsın?
  • iü eczacılık'ın final sınavları için aldığı kararlar öğrenciyi zor durumda bırakacak şekilde:
    1) sınava bilgisayardan chrome'un son sürümü üzerinden girilecek. mobil cihazlar üzerinden giriş yapılamayacak.
    2)kamera mikrofon ve ekran paylaşımı zorunlu!
    3) pcden giriş yapılmasının sebebi mobil cihazların bu sistemi kaldıramayacağı. ama tabii ki hepimizin bilgisayarı son model değil. dolayısıyla bu sistemde bizim internet hızımızdan ya da bilgisayarımızdan kaynaklı aksaklıklar olacağı kesin.
    4)ayrıca herkesin bilgisayarı yok. buna çözüm olarak da en yakındaki okula ya da eczaneye gitmemiz önerildi. bu salgın döneminde herkes eve kapanmışken sınav için evlerimizden çıkıp virüs tehlikesi en çok yer olan eczanelerde sınava girmemiz bekleniyor
    5)online derslere de çok sonradan başladık. 2 aylık konular üstünkörü anlatıldı ve bunların telafisi maalesef yok. buna rağmen slaytlarda olan her şeyden sorumluyuz ve bu dersleri dinlemeden anlamamız mümkün değil
    6)vizelerde kamera mikrofon sistemi olmamasına rağmen internet hızı kaynaklı sistemden düşen bir sürü öğrenci oldu. sınav esnasında bu sorunlar giderilmeye çalışılsa da öğrenciler mazeret sınavına girmek zorunda kaldı.
    7)tüm bunlar bize 10 gün önceden haber verildi. imkan yaratmamız için yeterli süremiz bile yok. ayrıca daha yeni 1 slayt gönderildi ve bu dersin de anlatımı yapılmadı. sorunları dekanlığa iletmemize rağmen bize olumlu bir dönüş yapılmıyor.
    8)tek istediğimiz hiçbirimizi mağdur etmeyecek şekilde değerlendirilme yapılması ve eğitimde eşitlik ilkesine yönelik kararlar alınması. lütfen öğrencinize güvenin ve bizi zor durumda bırakmayın
  • bildigim kadariyla bazi universiteler kendi aralarinda anlasarak turkiye'nin dort bir yaninda ortak bilgisayar laboratuvar erisimi sagliyor. ornegin su an kayseri'de olan ogrenci kayseri'deki merkezlerin birinde sinava girebiliyor. yoksa da, bulunulan sehirdeki universiteye basvuru yaparsaniz reddedilecegini sanmiyorum.