şükela:  tümü | bugün
  • karakter sınırı olmasaydı "istanbul üniversitesi mezuniyetinde boş pankart açılmasına izin verilmemesi" olacaktı.

independent'ın şu haberinde görülen olaydır.

gerçekten rezalet. iletişim fakültesi'nin mezuniyet töreninde gazetecilik mezunu öğrenciler boş pankart açmak istemişler ancak hocalar onlara engel olmuş. öğrenciler sahneye çıktığında sahnenin iki yanında güvenlik görevlileri beklemiş ve pankart açılmaması için tetikte olmuşlar.

düşünün ki, mezuniyet töreninde beş dakika önce kamuoyunu doğru bilgilendirmek ve mesleğinin gereklerini korkusuzca yerine getirmek için yemin ettirilen öğrencilere beş dakika sonra "sen sus, hiçbir konuda fikir beyan etme, sustuğunu bile söyleme" deniyor.

istanbul üniversitesi sahiden sadece adı olan, içi boş bir kurum. alman bilim adamlarının dünya standartlarına getirdiği bu kaliteli okul, özellikle son dönemde kaliteli hocaların pasifize edilmesi ve tüm muhalif seslerin kısılmasıyla bilim yuvası olmaktan tamamen uzaklaşmış durumda.
  • “photoshop'la istediğinizi yazarsınız” nasıl bir bahanedir yahu, boş olmayınca photoshop yapamayacaklar mı yani üstüne..
    bu pankart değil kefenimizin kumaşı biz bununla kefen dikmeye yola çıktık deselerdi izin verilebilirdi.
  • ben olsam pankarta bir şeyler yazardım ama pankartın arkasını çevirirdim, yine boş pankart olurdu.
  • pankarta sticker harflerle ivir zivir birseyler yazip yapistirip gecis yapmadan hemen once onlari sokebilirdi gencler, neyse cok ta seyapmamak lazim.
  • değerli rektörümüz mahmut ak tarafından okula uyguladığı baskı sonucu oluyor bunlar. soyadından da anlayacağınız üzere kendisi rektörlük seçiminde ikinci olmasına rağmen, dindar hocamız birinci adayın kul hakkını yiyerek cumhurbaşkanı tarafından atanmıştır. okula rektör olduğundan beri okul okulluktan çıkıp, nazi kampına dönmüştür.
  • "bu pankart boştur" yazılı bir pankart açasım geldi. yasakları delme arzusunun neden bu kadar keyifli olduğunu psikoloji ile ilgili bir yazarımız açıklayabilir mi?
  • (bkz: yazısız)
  • dolu pankart bu kadar gündem olmazdı, boş pankart açmayı akıl eden arkadaşı kutluyorum. hiç bir şey söylemeden çok şey söylemiştir.
  • istanbul üniversitesi iletişim fakültesi'nin özgür ve bağımsız haberci, gazeteci, yayıncı yetiştirmek istemediğinin, yandaşlığı teşvik ettiğinin kanıtı gelişmedir. sonra da mezun olan öğrenciler 'neden itibar görmüyoruz piyasada,' diye beyhude şikayet edip duruyorlar.

yasağa ses çıkarmayan asistan, öğretim görevlisi, dekan yardımcısı, doçent, bölüm sorumlusu vs fakültenin bütün akademisyenleri de gözümüzde birer nagehan alçı, birer rasim ozan, birer hilal kaplan, birer yiğit bulut, birer elif çakır, birer erkan tan düzeyindedirler. bu düzeyle bırakın utanmayı gurur bile duyduklarını tahmin etmek için clairvoyant olmaya gerek yok.

işgal ettikleri koltuklar, hak etmeden aldıkları maaşlar, yozlaşmış copy paste tezlerle çürümeye terk ettikleri masalar, fakültenin rezil tarihine kayıtlanmaya devam ediyor.