şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dün, 20 nisan 2018'de, istanbul'da sokak ortasında gerçekleşen olay. öncelikle birkaç link bırakıyorum:

  video 1

  video 2

  video 3

  bildiğiniz üzere ülke genelinde linç etmek bir hobi. adeta bir ata sporu. söz konusu psödofeministler olunca bu kültür bambaşka bir boyuta ulaşıyor. ortada herhangi bir kanıt olmadan insanları videoya çekerek linç edip bunu sosyal medya platformlarında diledikleri gibi paylaşıp, bunu kadın dayanışması olarak adlandırmalarıyla meşhur olan bu güruh bu sefer de masum bir öğrenciyi hedef aldılar. görüntülerde de görüldüğü üzere klasik bir feminist linci gerçekleşmiştir.

  lince maruz kalan öğrencinin yaptığı açıklama burada

  ekran görüntülerinden anlaşılacağı üzere bu arkadaş planlı bir oyunun kurbanı. içinde bulundukları politik kurumları, kişisel hırsları için bireysel cezalandırma aygıtı olarak kullanan, adeta görümcecilik oynayan bu kişiler, kadın mücadelesinin güvenilirliğini azaltmakta; bu örnekteki gibi yalan kampanyalarıyla, gerçek mağdurların da ciddiye alınmadığı bir ortama katkı sağlamaktadırlar. çok değil daha birkaç ay önce 16 yaşında bir çocuk yaşıtı bir kız tarafından iftiraya maruz kaldı ve kızın babası tarafından öldürüldü. geçtiğimiz haftalarda çocuğun aslında masum olduğu ortaya çıkmıştı; fakat artık ortada o çocuktan eser yoktu birkaç fotoğrafı ve mezarı dışında. kaldı ki videoda da görüldüğü üzere saldırıya uğrayan kişi hiçbir şekilde karşılık vermemekte. sizce bu psödo-feministlerin de iddia ettiği gibi sistematik bir şekilde tecavüz eden bir şahıs böyle mi davranır?

  linç kültürünün sebep olacağı durumlar bu noktalara varabilmekteyken insanlar hala nasıl oluyor da böyle şeylere kalkışabiliyorlar? sabahtan akşama kadar kafelerde sistem eleştirisi yapan bu tayfanın sistemin taşıyıcısı/kölesi/köpeği olarak gördükleri insanlardan ne farkı var peki? insanlara bunu yaşatmak kimsenin hakkı değildir. bu tür şeylerin mağdurda yaratacağı tahribat hiç mi akıllarına düşmemektedir? kendilerini günlük yaşamlarında aklamak adına bu kadar rezilce planlar yapmak ve bunu organize bir eyleme dönüştürmek suçtur.

  burada mağdur arkadaş hem aşağılanmış, hem sosyal çevresi içinde küçük duruma düşürülmüş ve hem de çok büyük bir linç tehlikesi atlatmıştır. bu zatların saldırmasından sonra etraftaki insanların düşünmeden saldırmaya başladığını bir düşünün. böyle bir saldırıdan sanırım birçoğumuz sağ çıkmazdık. sağ çıksak bile hem fiziksel, hem psikolojik hem de maddi açıdan ciddi zararlar, onarılmaz yaralar ile boğuşurduk.
 • ülkü ocakları'nın azalarak bitmesiyle kız kavgalarını feminazilerin devraldığını gösteren vahim olay.
 • hem kürt hem alevi hem feminist offfff offfff offfff bi de vegansa :@
 • taraf olacak kadar yeterli bilgi bulunmayan, içinde birçok insani hata bulunan linç girişimi.
 • iühf feministlerin ne kadar rezil bir oluşum olduklarını göz önüne sermiştir. sevişip sevişip taciz demek ne ara kadın mücadelesi oldu. sizler mücadeleye en büyük zararı verenlersiniz.
  link
 • bizde hem devlette hem vatandaşta işlemez ama suçluluğu kesinleşene kadar herkes masumdur
  (bkz: masumiyet karinesi)
  suçlu olduğu kararını verecek olan merci de devlettir.
 • feminist geri zekalıların son vukuatı olan olay. belki de bir gencin hayatını kararttılar. tabii bu dediğim olay bu gerçekten siyabend adlı arkadaşın anlattığı gibiyse geçerli olur. kadın tarafının açıklamasını dinlemekte gerekir. fakat eğer arkadaşın dediği gibi kimseyi "hayır" denildiği noktada üstelemediyse suçu yoktur. kendimce kadın arkadaşlara da sesleneyim: kadın-erkek eşitliği her ortamda olmalıdır ve bunun için uğraş verilmelidir. kadının ikinci plana atıldığı bir toplum geri kalmış bir toplumdur. fakat siz sizinle tanışmak isteyen kişiyi beğenmediğiniz durumda "vay bu tacizci, şöyle yapıyor böyle yapıyor" derseniz bu olmaz. ayrıca tacizci de olsa linç etmek ayrı bir olay. üstelik siz bunu planlayıp yapmışsınız. geçtiğimiz günlerde bir kadının yalan beyanatından dolayı öldürülen bir genç arkadaş vardı. o olaydaki gibi şimdi de adamın biri çıkıp sokak ortasında bu çocuğu vursa bunun bedelini hanginiz ödeyecekti?
 • zamanında yediği nanelerden pişman olan malum ırk mensubu feminazinin intikamı gibi duran linç. mesajlarda ara ara bilinmeyen sözcükler kullanıldığından mantıki bütünlük de bozuk*.
 • sonra insanlar neden feministlerden nefret ediyor, bu yapılanın mantıklı bir açıklaması mı var.