şükela:  tümü | bugün
 • rocky iv'te dolph lundgren oynamıştı bu herifi... zaten dolp'un tanındığı, çıkış yaptığı roldür bu... apollo creed'i düve düve öldürünce ne cici acımasızdı, "aferin lan" demiştik halay ekibi olarak.

  kafasına balyoz yumrukları yemesinden sonra sivrileşen dişleri ve tastamam soğuk duruşu nasıl da etkileyiciydi bre... lakin o etkileyicilik, son raund'da rakinin, "yandan vurarak ortaya doğru sürükleme" hareketinde sönmüştür, hele ki en sonra kuzu olan ivan "raki abim doğru söylüyo, dayak yedim ama bi ders öğrendim" bakışlarıyla bizi üzmüş, berişan etmiştir.
 • apollo yere yapışıp ringe dolan insanlar "öldüüü!.. öldüüü!.. öldürdün onuuu!.." diye bağırırlarkene, uzaktan bakıp "ölürse ölür" şeklinde veciz bir tepki veren teknik kişi.
 • drago; şovları, şımarıklığı ve dans tarzındaki dövüş tekniği ile muhammed ali'yi ağır şekilde çağrıştıran apollo'yu tedavülden kaldırmış ve amerika'nın yeni yüzü, beyaz rocky balboa'ya yol açmıştır.

  muhammed ali savaş karşıtlığı nedeniyle idol olmaması gereken bir isimdi, zihinlerdeki siyah şampiyon boksör drago'ya öldürtüldü ve yerine yeni bir kahraman yerleştirildi.

  bugün ağır siklet boks şampiyonu denildiğinde, insanların yüzde doksanının aklına gerçek bile olmayan rocky balboa gelir.
 • film dikkatle izlendiğinde görülecektir ki soğuk savaş falan ivanın umrunda değildir. hatta ivan drago anti-komünisttir. özgürlükçü ve bireysel teşebbüse inanır. rocky bunu dövmeye başladığında kendisini uyarmaya gelen devlet görevlisini tartaklamış, ardından kendini yuhalayan seyircilere dönüp yumruklarını sıkarak " ben kendim için dövüşürüm yalnız kendim için. inersen oraya siterim sizi de proleterinizi de parti genel sekreterinizi de " diye ciyaklamıştır.
 • namı diger sibirya ekspresi. katar katar sopa atar.
 • türk berberlerinin literatürüne ivan drago traşını sokmuş rus boksör.
  -abi benim üstler dik olacak şekilde, yanları da kazıtalım!
  -hee, ivan drago traşı yapacaz sana.
  -haa ondan ondan.
 • bu adam benim cocukluk salakliklarimin aynasi gibidir. rocky leri beta ya da vhs kasetlerinden pes pese seyrede seyrede beyni sulanan ufakliklar olarak saatlerce bu herifle ilgili teoriler üretirdik. hatta bunun rocky' den yedigi son yumrukta cenesinin dagildigi sahnede saga sola sicrayan su ya da ter midir nedir damlaciklarin civi oldugunu ve ivan drago' nun da bir rus robotu oldugunu iddia etmisligim vardir. cocuktum ne yapayim...
 • $imdilerde basketbol sahalarında andrei kirilenko ismiyle hayat bulmu$tur.
 • üzerinde inanılmaz oyunlar oynanan adam. şimdi düşünün bu adam kafamızda kötü figür. peki ne yaptı bu adam? kötülük be yaptı?

  ulan adam efendi gibi gelmiş amerikaya. apollo creed denen amerikan mandası nigga yok gökten zembille inme, yok karılar kızlar, yok çalgı çengi vs. bu adam da saf saf bakıyor etrafa. amerika bu adamı ezmeye çalışmadı mı? görgüsüzce bu adamı küçük düşürmeye çalışmadı mı şatafatla? adam gayet söz dinleyen, sessiz sakin birisi. apollo piçine ne kötülük etti?

  maçta centilmence dövüştü. havluyu atmayan kütük raki değil mi? apolloyu aslında raki öldürmedi mi havluyu atmayarak daha ne lan?

  sonra adam rusya'da gayet teknolojik olarak çalışıyor kendi başına. ne rakiye laf atıyor ne başkasına. adam sporu ileri seviyeye taşıyor ölçümler, testler falan. bu kütük raki de dağda, bayırda artizlik yapıyor. sen kimsin raki? kimsin?

  bırakın artık şu adamın hakkını yemeyi. kötü adam bu değil. hakkını vereceksiniz lan deli ivan'ın!!!
 • film boyunca toplam 10 kelime konuşan, yaptığı idmanlarda canı çıktığı halde en ufak tepki vermeyen hasta olunası karakter. gerçi rocky bunu dövdükten sonra karizma biraz zedelenmiştir ama yine de severiz, sayarız.