• cek tenisci.zamaninda boris beckerle cok ceki$mi$ genelde de boris'in eline vermi$tir.tenis tarihinin en iyi oyuncularindan biri..
  • tenis tarihinin en sanssiz oyuncularindan biridir. 11 tane final macini kaybederek adini tarihe yazdirmistir.
  • 1985, 86, 87 ve 89 yılarını atp sıralamasında 1 numarada bitirmis, fransa ve amerika acıgı 3, avustralya acıgı ise 2 defa kazanmıs kariyerinde toplam 94 turnuva galibiyeti bulunduran tenisci.
  • 1992 de amerikan vatandaşlığına geçmiştir.
    anne (2.liğe kadar yükselmiş) ve babası (15.liğe kadar yükselmiş) da başarılı birer tenisçi olan lendl şampiyonlar şampiyonu olarak tanımlanmaktadır
    1983 de ''kaç tane turnuva kazandığımı hatırlamıyorum, ancak bir wimbledon, french open veya united states open şampiyonluğu* için hepsinden vazgeçebilirim'' demiş ancak yanılmıyorsam* french, us open, australia open ı kazanmasına rağmen teklerde wimbledon kazanamamıştır.
  • kendi ifadesiyle çimde sadece golf oynanır diyen bu nedenle belki de asla wimbledon'ı kazanamamış, tenis tarihinin en spesifik tiklerinden birine sahip oyuncu. gözünden her seferinde ne çıkardığını anlamak hiçbir zaman mümkün olmamıştır.
  • boris beckerin servisleri karsisinda duzenli olarak eline almis file onundeki cabuklugu karsisinda ise hic bir sey yapamamis tenisci
  • küçükken trt'de izlediğim tenis maçlarının başrol oyuncusu. biraz amerikan aktörü tipi vardı boyu uzuncaydı ve hatırladığım kadarıyla şortunun altına hep tayt giyerdi.
  • tenise ilgi duymamı sağlayan tenisçi. adidas'ın lendl serisi t-shirtleri olurdu, alır giyerdim, heyecanla maçlarını izlerdim. en büyük üzüntüm bir kere bile wimbledon kazanamamış olmasıydı. hatta yanlış hatırlamıyorsam bir defasında finalde 2-0 öndeyken 3-2 kaybetmişti boris becker'e ve ablamla beni üzüntülere boğmuştu.
  • zamaninda boris beckerle cok cekismis genelde de becker bu adamın eline vermiştir.becker ile oynadıkları 3 gram slam finalinde de *** oyunu 5. sete bile götüremeden yenilmiştir.
  • servis atmadan once iki tenis topunu sol avucunun icinde cevirmesi, daha sonra bir topta karar kilip, kullanmamayi dusundugu topu beyaz ve kisa sort unun sol cebine sokmasi ve karsi rakip alani bakmaz gibi bakan gozlerle tarayarak servisi cakmasi ile cocukluk ozlemi tenisci.
hesabın var mı? giriş yap