şükela:  tümü | bugün soru sor
 • boyu uzadıkça uzayan 18 yaşındaki hırvat basketbolcu. dün gördük ki egemen, ayberk olmaz ve ege arar'dan kurulu 19 yaş altı milli takımımızın potaaltını arapoviç'le birlikte kolaylıkla çökertti.
 • bu yaz oynanan fiba u-19 dünya şampiyonası'nda ve fiba u-18 avrupa şampiyonasında potaaltını domine eden oyuncu. fiziği çok güçlü, post oyunu iyi ve potaya iyi gidebiliyor. zayıf yönleri ise serbest atış yüzdesinin kötü olması ve orta mesafe şutunun olmaması. bence bunları da geliştirirse önümüzdeki senelerde avrupa'nın en iyi pivotlarından biri olacaktır.

  fiba u-19 dünya şampiyonası istatistikleri:

  7 maçta 26.6 dakika 17.6 sayı 7.9 ribaunt 1.3 asist

  55/76 (%724) iki sayılık atış
  13/22 (%59.1) serbest atış

  fiba u-18 avrupa şampiyonası istatistikleri:

  8 maçta 33.1 dakika 15.8 sayı 12.9(8.5 defans-4.4 hücum) ribaund 1.5 asist 3 blok 1 top çalma

  47/94(%50) iki sayılık atış
  32/42 (%76.2) serbest atış
 • maaşını alamadığı gerekçesiyle kk cibona zagreb'ten ayrılacağını açıklayan genç ve yetenekli uzun.

  fenerbahçem alsa ne güzel olur.
 • bu yıl cibona'da zizic kardeşlerin arkasında sadece yedi maça çıkan oyuncu; istatistikleri iyi sayılabilecek durumda olmasına rağmen ante zizic ten formayı kapamadı... maaşını alamaması ve ayrılmaya karar vermesi bir nevi kariyeri için faydalı oldu; daha iyi bir takımda kendisini daha fazla geliştirebilir.

  edit: mazalin ve arapovic'in yolundan giderek cedevita ile anlaşması bekleniyor.
 • aslen boşnak olup, hırvatların bosna-hersek'ten çaldığı genç pivot. 2016 yılında lakers tarafından 2. turda draf edilmiştir. güçlenirse lakers'ın kadrosundaki diğer pivotların rahatlıkla önüne geçebilir, yeni bir vlade divac doğabilir. muhtemelen 1 yıl daha avrupa'da oynamayı seçmesi bekleniyor, eğer lakers bu yaz elit pivot almazsa kadroda da, kalabilir.
 • lakers'ın kendisini bu sezon oynatacağını duydum. geçen seneki pivotların yanında hakeem olajuwon kalır bu genç arkadaş. `
 • bugün lakers ile takas yapacak bir nba takımı olsam, bu adamı kesinlikle alırım. hatta pazarlıkta ilk adını zikredeceğim oyunculardan olur. 3 sene sonra büyük etki yapacak oynayacağı takıma. en kötü marc gasol olur.
 • lakers'da bu sezon 19 maça çıkan ve hiç de kötü performans sergilemeyen basketbolcu. bu çocuğun üstüne gidilirse ve bu şekilde oynamaya devam ederse, lakers uzuuuuun yıllar uzun problemi çekmez.
  zaten önümüzdeki 5 yıl konferans finali ya da şampiyonluk gibi bir beklentisi yok los angeles şehrinin. bari bu çocuk oynasın.
  oynatmayacaklarsa versinler galatasaray'a. tibor pleiss'tan çok daha büyük katkı verir. (galatasaraylı değilim)
 • 19 yaşında böyle çok yönlü bir hücuma sahip olması hakikaten büyülüyor. üstelik antremanlarda leblebi gibi attığı söylenen üçlüklerini henüz oyununa dahil etmedi. bedeni nba seviyesinde bir güce ulaştıkça, savunması da kademe atlayacak şüphesiz. 30. küsuruncu sıradan tam bir hırsızlık olmuş draftı.
 • west coast'a kendini yavaş yavaş kabul ettiren geleceği parlak kadife bilekli 7' 1" boyundaki 97li kardeşimizdir. 18 yaşındaki kobe bryanta karşılık mı gider yoksa büyük bir takasın uyduruk bir parçası olarak mı gider bilemiyorum ama bu çocuk daha küçük ölçekli bir takıma yollanırsa acayip parlar gibi geliyor.

  bu da hayranları ;)

  https://pbs.twimg.com/…ia/c5zco9iu4aeposu.jpg:large