şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: tomislav ivic)
  • enkazını hissettiren, enkazın altından uzattığın zaman elini tek gören; ama tutmayan, sahip olmak için ne kadar çabalarsan o kadar uzaklaşan...jean paul sartre'ın özgürlüğünün ta kendisi... aşık olduğum...
  • jean paul sartre'ın akıl çağı romanındaki soğuk, mutsuz, kendisine dokunulmasından bile tiksinen karakter. ancak bu olumsuz özelliklerine rağmen romanda öyle sihirli şekilde betimlenir ki; kendinizi mathieu ile beraber ondan hoşlanırken bulabilirsiniz. ancak ivich'den hoşlanmak, ivich'i sevmek mantıklı değildir. ne istediğini anlayamazsınız, bencildir. bırakın sevmeyi, hep açık bıraktığı saçlarını mathieu istediği için toplamaktan bile korkar. uzak durulması gerektiği bilinen ama karşı koyulamayan kadınlar vardır. ivich kesinlikle bunlardan biri olsa gerek.
  • (bkz: #37238799)

sert ve dobra bir yazar. sevdim tarzını.

entry finalinde kullandığı benzetme ile de beni benden almıştır:

"ha bu arada... sen diyorsun ya; ''zengin değil, yakışıklı değil ama aşığız birbirimize, seviyorum onu''...

''iphone 5s neymiş yahu? ben samsung galaxy pocket kullanıyorum hem ucuz hem daha kaliteli'' diyen tiplere benziyorsun, yapma."
  • (bkz: açmayın korkunçlu karı)

e: buralarda bir yerde bir foto vardı. neyse ki gitmiş. bu entry ise kendini bir gün imha edecek.
  • yazdıklarında samimi mi, yoksa tepki olarak mı yazıyor bilmiyorum ama okuduğumda bende uyandırdığı his, kendsinin başlığı altına gelip laf sokmaya çalışanlarınki ile aynı.
    bu iki grubun birbirlerine bu kadar benzeyip birbirleri ile didişmelerini ibretle izlemekteyim. aralarındaki tek fark y kromozomu.
    neyse ki benden çok uzaktalar.