şükela:  tümü | bugün
  • radyo hostingini kullandığım, fean olmayan firma.
  • arkadaş tavsiyesi üzerine*; yaklaşık 7-8 sene önce kullanmaya başlayıp, bir gün de "ben memnunum yaa" diyemediğim hosting şirketidir. beklentim mi yüksek? yok lan! iki wordpress* için ne beklentim olacak !?

ha sözlük; eğer sorarsan niye onca zamandır değiştirmedin diye; afedersin, bir boktan anlamadığım içindir. burası olmasa nereye gidilir, domain ve daha önemlisi veritabanı transfer işlemleri nasıl yapılır vs...

başka bir hosting şirketi tecrübem olmadığından karşılaştırma yapamayacağım ama yine de yiğidi öldür hakkını ver: ticket'lara gayet hızlı dönerler. fakat sorun şu ki; çoklukla istediğiniz çözümü alamazsınız. hep "eyvallah" der, idare edersiniz.

- "yönetim paneliniz düzgün çalışmıyor" dersin; adamlar paneldeki sorunu çözmek yerine "hee biliyoruz, siz şimdilik şu ıp'den bağlanın" derler. bu da kendi içinde bir çözüm tabi...
    - "peki sorun ne zaman" çözülür diye sorarsın "yakında" diye pek de net olmayan bir cevap verirler.
    o değil de; zaten 3 aydır çalışmıyordu, şimdiye dek çok lazım olmadığından ben yeni ticket açtım. eh üstünden 3 ay daha geçti, hâlâ çalışmıyor. sorunun düzeltileceği şu "yakın zaman" neye göre "yakın", kime göre "yakın" diye soramıyorsun tabi...

- eğer hosting almamışsanız*, var olan dns yönetim arayüzü çalışmıyor. "neden?" diye soruyorsun. "hizmet yeni de ondan" diye cevap veriyorlar. hakikaten doğrudur; dedem zamanında -nedense- o arayüz yoktu ve yalnız domain almışsanız biblo niyetine, hiçbir işlevi olmadan kullanıcı panelinde öylece duruyordu. o bir yana; "arkadaş 'yeni' kelimesinden aynı şeyi anlamıyoruz galiba. 'yeni' kelimesi bu denli mi göreceli? ne yenisi? hangi yeni? ben kaç zamandır o hizmet arayüzünü orada görüyorum." diyemiyorsun tabi çünkü hizmetin yeni olması için önce ortada sağlanan bir hizmet olması lazım. "dolayısıyla bu durumda 'hizmet yeni' olmuyor da, daha doğru bir ifadeyle 'henüz ortada hizmet yok' oluyor." demek istiyorsun ama cık! o da nazik olmaz. nihayetinde "ne zaman çözülür?" diye sorarak usulünce sıkıştıracak oluyorsun. cevap yine şaşırtmıyor. "net bir zaman veremiyoruz"
    "he oldu; parayı tam tarihinde net net alıyorsunuz ama...?" denmez, o da çok ayıp olur...

- işin aslı name server kısmını denediğimde o kısım da anlamadığım şekilde hata verdi. artık ben mi beceremedim yoksa orası da mı çalışmıyordu bilmiyorum ama ticket açsam gelecek cevapları bildiğimden kendimi hiç yormak istemedim. böyle kalsın daha iyi...

zaten biri özelden yeşillendirirse başka hizmet sağlayıcıya geçeceğimdir artık.
    ha 2 host, 5 domain adamların umuru olur mu bilmem ama koca buz dağları bile böyle damla damla eriyor işte...
  • ne zaman ekşi'de, ya da tarayıcı da ixirhost reklamı görsem, orayı bir an önce geçebilmek için resmen ekran ile mücadele ediyoruz. afedersiniz cihazın anasını s*kyr. kendi reklamını bile optimize etmekten aciz bir firma, benim sitemi host edecek öyle mi? turhost'a devam...