şükela:  tümü | bugün
  • tecrübelerime dayanarak bir nevi dest-i izdivacımsı veritabanı sunacağım sizlere.

mesaj sayfam toplamda 120. bir ara etraflıca bir temizlik de yapmıştım, ona rağmen 120 sayfadan oluşuyor şu anda.

evet, çok yazıyorum. yazarım. ekşi'deysem bunun ayrıcalıklarını kullanmamak saçma olurdu. sinirimi bozan -ki sinirimi bozan entry'ler yüksek ihtimalle çoğu insanın sinirini bozan türden entry'lerdir.- bir şey mi oldu? yazıyorum, öyle "ayy allah belanı versin," şeklinde de değil asla. uyarıyorum, iyiye yönlendirmeye çalışıyorum. "özellikle" yazıyorum. ki bu gayet güzel, mesaj yolladığım insanlar onların iyiliğini düşünüp bir şeyler yazmama sevinmeliler.

her neyse. demem o ki, böyle böyle çok arkadaşım da oldu. güzel sohbetler de gerçekleştirdik. bu 120 sayfadan tanıyıp da yakıştırdığım bazı insanlar oldu, buyrunuz:

1
    emine winehouse
    gulsah spears

2
    alaskardan
    brooklyn carter

3
    white skin black soul
    pinkylips

4
    birmilyonunvarmi
    bir ankara ogrencisi

5
    turuncan53
    perfectum

1- nicklerinin çok uyumlu olduğunu ve reel love - goals olduklarını mesaj yollayıp da belirtmiştim zaten. ama biri ötekini ilk kez duyduğunu falan söylemişti, havada kaldı sanıyorum. çok tatlı ya. baya uyumlular çünkü. bir baksınlar..

2- tam bir tencere-kapak olayı. al birini vur ötekine.
    brooklyn carter şöyle bir tip: "ay kız ben çok modernim. valla. kimseyi dinlemem etmem. benim söylediklerim doğrudur. ama modernim işte. modernlik bunu gerektirir tatlım." modeli. ay'lara, canım'lara, tatlım'lara dikkat çekmek istiyorum. bu üslupla yazan herkesi dost beller. kaliteli olduğunu öne sürer. "ondan" olduklarını işte. ha, şaşırmayacaksınız ama belirtmekte fayda var. kendisi feminizm ile kadıncılığı karıştıran, yahut ayırt edemeyen tipik bir kezbandır.
    alaskardan da onun laciverdi. meriçlikle kadın düşürmeye çalışan bir boş beleş. ben hayatın sillesini öyle bir yemişim ki, he hey.. ateistim zaten. baya cool biriyim. kızlar seri fav seri fav seri fav.

3- pinkylips, kesinlikle bu platformdaki en kaliteli, en hoş, en kezbanlıkla alakası olmayan kadındır. white skin black soul'la bir çay içsinler isterim. o da son derece düzgün bir beydir. ikisinin de muhabbeti akıp giden, enerjileri mesaj kutucuğundan bile geçen türden.

4- bir ankara ogrencisi, anonim olan şu platformda ısrarla realizm savunur. (bkz: link atsana) zeka bu noktada. çok uzatmayayım. öteki yazar da benim denediğim bir tip. sözlüğü eleştirdim güya onunla. pusuya düşüp yüzünü göstermiş oldu. meriçlerden hoşlanmadığını söylemişti. tesadüf ki, bao da öyle. hiiiiç hoşlanmaz meriçlerden. dilerim, ikisi de meriçlerden uzakta ve huzurla yaşasınlar.

5- şimdi bu perfectum, yarı ünlümsü leş bir tip. orada bir duralım. ancak adam edilebilitesi var, ve onu yontacak kişi olarak da yalnızca turuncan53'ü düşünebildim. hâlleder. ama uğraşmaya değeceğini düşünürse tabi. bu arada "arkadaş" couple'ı olarak eşleştirdiğim çifttir bu yazarlar.

not: alınma gücenme olmasın. tamamen mizah amaçlı yapılmış bir listedir. tamam, kısmen de alınabilirler.* ama gülüp geçmek en iyisi.
  • alaskardan'ı yıllar öncesinden blokladığım için saçma gelmiş tespitler bütünüdür. gerçi neden blokladığımı da hatırlamıyorum, bu tip bloklama durumlarında zaman aşımı işliyor mu bilemedim işin aslını bilen anlatsın.

dm'de oldukça saygılı konuşmama rağmen böyle başlık açarak ''siz çok iyi anlaşırsınız kııııızzz'' diye gaz verip görümce gibi kaynatmasına ve sonra bunu mizah kisvesi altında normalleştirmesine bozulmadım diyemem tatlımlar. hele 2 ay sonra ''dürüst ol; bundan haberdar mıydın?'' demene de ayrı güldüm canım. dm'den farklı buradan farklı konuşup da orta yerde böyle arkamdan sallanması bu sözlükte karşılaştığım en büyük adilik oldu ne yalan söyleyeyim. bu gülüp geçilecek bir konu değil maalesef.
  • evlilik programları yasaklanınca boşluğa düşüp sözlükte esra erolculuk oynamaya kalkışan bir "kezban"ın* özel mesajlar üzerinden dedikodu karışık ortalığa saçtığı zırva veritabanı. boşuna demiyoruz bu kadın düşmanı cinsiyetciler kadınlara saldırdıkları rezil klişelerin ta kendisi olmuşlar, içten içe öyle kadınlar olmak istiyorlar diye. ne kadar baskılasalar da kendilerini böyle ortalığa saçılıp dökülüyorlar işte*
    ha bir de hırsla yazıp döküp sonra kıvırma editi girmesi de ayrı bir ahlaksızlık.
  • bakın dolar arttıkça işsizlik artacak ve bu gibi başlıkları daha sık göreceğiz.

yememiş içmemiş nelere kafa yormuş inanılır gibi değil. ben de okudum iyi mi?

ayrıca engellediği yazarın entrylerini briefing olarak alma özelliği mi geldi sözlüğe?

“ben onu engelledim”
    “ben de onu engelledim.” > (nasıl yani?) (edit: silmiş)