şükela:  tümü | bugün
  • yargilamadan sevincinize yada uzuntunuze ortak olan kisi.
  • icerigi ozellesmis kutlama mesajlari gonderdiginiz kisidir iyi arkadas..
  • mutsuzken mutsuzluğunu mutluyken mutluluğunu paylaşmak için yanında aradığın insan
  • sevgili diyemeyen anne-baba tarafından, sevgili kelimesi yerine kullanılan tamlama.

ayrıca çocukları da sevgili yerine kız arkadaş-erkek arkadaş tamlamalarını kullandığından (bkz: sevgili kelimesinin oksuz kalması)
  • kimin daha iyi arkadaş olduğu şöyle bir muhabbet esnasında öğrenilebilir;

+ olm niye bizim başka böyle bu kadar samimi erkek arkadaşımız yok kaç yıldır 3 kişiyiz?
    - ne bileyim hacı fazla çekemiyoruz başkasının muhabbetini galiba.
    + doğrudur. yok böyle arkadaşlık pek başkalarında ya...
    - yok ben görmedim bu kadar uzun süreli arkadaşlık 35 40 yaşında olanlarda var.
    + bazen kızlar soruyor olm "yok mu iyi arkadaşın ayarla" diye.. "var iki tane süper adam ama dolu" onlar diyorum.
    - ahah yürü be.
    + süper arkadaşım olm ben.
    - değilsin.
    + nasıl lan?
    - e olm bana gelmiyor mu o soru sanıyosun? soruyorlar, "iyi erkek arkadaşın var mı ayarlasana" diye..
    + ee
    - ben hiçbir zaman siz dolusunuz demiyorum?
    + hayvağn.
  • yüzüne gülüpte arkandan işler karıştırmayan kişi.
  • yeteri kadar samimi olunmayan, ama herhangi bir insan da olmayan arkadaş çeşidi.

(bkz: arkadaş çeşitleri)
  • nikahından sonra gidecekleri yemeğe sizi de çağırandır. beni bu güne kadar çağıran olmadı gerçi. gör götüm yolları iç soğuk suları durumunu yaşadım hep. yani hediyeyi aldım, nikahtan sonra sıramı bekleyip hediyeyi taktım ve eve döndüm. tamam ulan ben de meraklı değilim saçlarını topuz yapmış bol makyajlı kadınlar ve saçlarını inek yalamış takım elbiseli adamlarla dolu bir masada oturmaya ama yine de nikahtan sonra yemeğe çağrılmayacaklar kategorisinde olmak garip bir durum.
  • birçok konuda düşüncelerini paylaşabildiğin, seni önemseyen, kafa dengi kişilere denir.
  • sana doğruyu söyleyemediğinde içinde sıkıntı hisseden kişi.