şükela:  tümü | bugün
  • özellikle kalabalık whatsapp gruplarında 50 kişinin kopyala yapıştır iyi bayramlar demesidir.

ulan anladık tamam sevdiklerimizle mutlu huzurlu vs. .

neymiş bu ya, azalarak bitmesi gereken hastalık!

edit: özel mesajlar da dahildir
  • 83 dairelik siteden 79 adet iyi bayramlar yazısı geldi.
    eksik kalan 4 daire ben ve beim gibi "odun" lakaplı daireler.
  • namazdan çıkıp bütün dünyaya iyi bayramlar mesajı gönderen hastalıklı tiplerin yaptığı iştir. sabahın köründe niye mesaj atıyorsun arkadaşım? bunlar bir de mesajın sonuna adlarını yazarlar. bazı kişilerde numarasının kayıtlı olmadığını ya da yeteri kadar iyi tanınmadığını bilirler. kimsin sen arkadaşım; birleşmiş milletler temsilcisi mi, cumhurbaşkanı mı, başbakan mı ....? bir de altına şirket ismi yazanlar vardır. toplu sms hizmeti alanlar ise bambaşkadır. şirket reklamı mı, bayram tebriği mi belli olmaz. üç kuruşluk şirketiyle jeff bezos, warren buffet ... kafalarına girerler. bu işin üdt noktası da resimli ve videolu mesajlardır. umarım hep birlikte en yakın zamanda bir kara deliğe denk gelirler.
  • her yıl giderek daha az maruz kaldığım, bu bayram da 1-2 kişiyi saymazsak bana uğramayan terördür. allahın izniyle seneye bu sayıyı sıfıra indirmek hedefimiz.
  • o kadar az geliyor ki telefonuma gerçekten özel hissediyorum kendimi. toplu olarak seçicilik gözetmeden atılan mesajlar bana atılmasın kardeşim. eğer mesajın içinde ismin geçmiyorsa, o mesajın elle yazılmadığını hissediyorsam, o mesaj alıcılarına beni ekleyen ellerine küfür ediyorum atan kişinin. senin dostluğunu, arkadaşlığını sikiyim diyorum.
  • genelde dini resim üzerine yazılarla süslenmeye çalışılan ama bir o kadar da samimiyetten uzak olan mesajların açtığı eylem.
    bugün whatsapp durumunda bayram mesajı paylaşan birisine " bayramın mübarek olsun" yazdım. böyle resimli bir bayram mesajıyla karşılık verdi bir şey yazmadan. çok etkilendim.
  • kolaycıların yaptığı mevzu. telefon ele alındıysa arayacak insan gibi tebrik edecek kutlayacaksın. eskiden iki kelam yazı olurdu şimdi iş birbirinin aynı resim atma mevzularına geldi. ulan aramadın hadi iki kelime de mı yazamadın da senden iki önceki kişinin gönderdiği görüntüyü atıyorsun...
  • bugün bir iki tane bana da geldi.
    aslında çok umursamam. sinirlenmem, söylenmem, ne bileyim tepki bile vermem. siler geçerim.

ama bugün gelen bir mesaj, beni olduğum yere sabitledi.

kimdir nedir diye bakınırken, eski bir velim olduğunu fark ettim.
    ama sıradan bir veli değil tabi.

geçmişin bazı karanlık taraflarını hala atlatamadığımdan, böyle hatırlatıcılarla karşılaştığımda ellerimin titremesine engel olamıyorum.

bu mesajın çok kötü sonuçları olmadı ama.
    sadece başta biraz gerildim, sonra gerginlik yerini tebessüme bıraktı.

onunla ilk karşılaşmamızı çok net hatırlıyorum.
    çünkü kavga ettik.
    daha doğrusu o, kendinden emin bir şekilde bir şeyler söyledi. sonra ben bir şeyler söylediğimi sandım. sonra o yine bir şeyler söyledi ve gitti.

bu cesareti nereden bulduğunu öğrenmem zor olmadı.
    aşiret reisinin geliniyle kavga etmiştim.

o gece uyuyamadım.
    bir sonraki gün beni güzel şeyler bekliyor olabilirdi sonuçta.
    çok gerilmemiştik ama.. belli olmazdı.

sonraki gün tahmin edemeyeceğim kadar iyiydik.
    bir sonraki gün daha iyiydik.
    sonra daha..

sonra bir baktım arkadaş olduk, sırdaş olduk.

sonra bir baktım, öğrencimin ilkokula giden ve tıpkı annesine benzeyen ablasını sahiplenmişim. o da evladım olmuş, gözümün önünden ayırmıyorum.

olay çıksa aşiretim var diyebiliyorum. biraz kaptırdım kendimi. *

bunların üstünden yıllar ve uzun uzun yollar geçti tabi.
    daha da geçse keşke..

bu defa o yazdığı için ayrı bir iyi bayramlar oldu.
    sevildiğini hissetmek, değer görmek, hatırlanmak insanı çok mutlu ediyor.