şükela:  tümü | bugün
  • bunlarla yaşayıp, bir de zihnini özgür bırakırsan senden iyi olmaz.

bu listeye tersten başlarsanız her şey çok daha kolay olur.
  • zihnin özgür kalması için aslında hiç bir şeyinin olmadığını kabul etmek gerekir.
  • tum gorevleri tamamladığım başlık
  • iyi bir arabaya ne gerek vardı dedirten üçleme. iyi evi satıp, ortalama ev ve iyi bir araba alabilirsin. oraya kocaman bir sağlık yazmanızı rica ediciğim.
  • iyi bir parantezine alındığında yürekleri ferahlatır.
  • materyalist bir bakış açısıyla "iyi" olmaktır. yanlış tespittir. neden? çünkü, statü arayışıyla zihnini özgür bırakamazsın. statü arayışıyla ancak zihnini hapsedersin.
  • (bkz: #110939852)

dünkü bodrumda arabaya yol verme mevzusu için bunu yazmıştım. ha adamın işinin, eşinin ve evinin ne kadar iyi olduğunu bilemem. ancak virüs zamanı bodruma gidebiliyorlarsa iyidir diye varsayıyorum.

ve evet bu entry'i örnek vermemdeki amaç. mart ayında öldük, bittik derken bırakın tatili arkadaşlarla bir masa etrafında toplanıp sohbet etmenin bile çok zor olacağını düşündük. ki aslında hala da risk gitmiş değil. bu ortamda bu çift bodruma arabalarıyla gidiyor. çoğumuz ekonomik krizle ve corona yüzünden eve tıkılmış ve umutsuz kalmışken bir lüksü, hayali gerçekleştiriyor ancak gelin görün ki tatil dönüşünde trafkte eşi benzerine rastlanır milyon tane olaydan birine yakalanıp sözlüğün gündemini değiştiriyor.

yani demek ki bunlara sahip olmak mutluluk getirmiyor olabilir mi. mesala insan adaptif bir canlı. her şeye alışıp bir sonraki büyük şeye kendini kaptırıyor. mesala belki tatile gittiği karısı değil de otelde iskandinav bir afeti devran gördü iç geçirdi..ya da yeni audi modellerini gördü güneşte uzanırken dergi okurken...

burada sanki başka bir formul var. tamamen aksiyon almamak; ev, iş, eş sahibi olmayalım demiyorum ama bir "standart" oluşturmak ve ona razı gelmekten bahsediyorum.
  • ay harika bir kombin hiçbiri yok şuan elimde ama yakın zamanda ulaşabileceğimi düşünüyorum iyi bir eş ile başlangıç yapabilmeyi istiyorum sonra belki onunda desteği ve çevresi ile daha iyi bir iş imkanı, araba ve ev belki sevdiceğimde vardır.. düşüncesi bile güzel naif.. sahip olmanın derdinde değilim ama sevmek, sevilmek değer vermek ve değer görme hissini özledim arzuluyorum..
  • yeni bir haber yeni bir kader
    bunlar için bana şans lazım
    ahhhhhhhhhğğğ .... diye devam edem bir sertab erener şarkısı.
  • rahat batması konulu güzel bir türk filminin başlangıç karesi olabilir. sonrasında olaylar gelişir tabii. *