şükela:  tümü | bugün
 • iyi bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız; siteniz potansiyel müşterilere işletmeniz hakkında bilmeleri gereken her şeyi iyi bir şekilde yansıtmalıdır. başarılı işletmeler her zaman web sitelerinin kalitesini artırarak kullanıcıların ihtiyaçlarını geliştirmeye çalışmaktadır. iyi bir web sitesinde potansiyel müşteriler aradıklarını hızlı ve kolay bir şekilde bulmalıdır ve iyi bir müşteri hizmetine sahip olmalıdır. işlevsiz olan bir web site önemli miktarda iş kaçırmanıza ve kötü bir izlenim yaratmanıza yol açar.
  günümüzde, oyunda kalmak istiyorsanız, kullanıcıların hizmetlerinize göz atmasını, alışveriş yapmasını ve sizinle kolay bir şekilde etkileşimde bulunmasını sağlayan bir web sitesi olmalıdır.

  peki, harika bir web sitesi ne yapar?

  1.responsive tasarım
  ingilizce'de ''responsive'' türkçe'de karşımıza duyarlı, uyumlu olan olarak karşımıza çıkan web siteler için kullanılan bir terimdir. duyarlı tasarım aslında bir çoğumuzun aşina olduğu bir terim. eğer siteniz ''responsive'' değilse mobil cihazlardan giren kullanıcılar zorluk yaşayacaklardır. sitenizin duyarlı bir tasarıma sahip olması demek kullandığınız cihazdan bağımsız olarak, her cihaza uyumlu halde bir siteye sahip olmanız demektir. günümüzde piyasaya düzenli olarak giren, yeni ve gelişmiş mobil cihazlarla, duyarlı bir web sitesi tasarımına sahip olmak bir zorunluluktur.

  2. minimalizm
  birçok işletme minimalist tasarımlar ve düzenlerle web tasarımını temellere geri götürüyor. buda kullanıcını gözünün yorulmamasını daha rahat gezinmesini sağlıyor. düz web tasarımı estetik açıdan çok hoş iki boyutlu / düz görüntüler, çok sayıda açık alan ve parlak renklerle birlikte kullanıyor.

  3. kullanıcı dostu

  başarılı bir web sitesinde kullanılabilirlik her zaman önemlidir. kullanımı kolay bir tasarıma sahip olan ve göze hoş gelen web siteleri, bu özelliklere sahip olmayanlardan daha fazla müşteri çekecektir. sayfalarınızın yüklenme hızı kullanıcılar üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. web sitenizin sayfalarının hızlı bir şekilde yüklenmesi ve aradıkları içeriklere kolayca ulaşabilmesi, web sitenizi piyasada öne çıkarmak açısından kritik önem taşımaktadır.

  4.kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi
  günümüzde piyasada çok fazla rekabet bulunmaktadır. rekabette öne çıkma ve tercih edilen olmak için kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi sunmanız gerekmektedir. peki kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi nasıl oluşturulur?
  potansiyel müşterilerinizin davranışlarını analiz etmeli ve satın alma tercihlerini belirlemesiniz. bunun için marketing automation (pazarlama otomasyonu) içerik ve servisleriniz için zamanlamayı, hedeflemeyi, ilgili içeriği müşterilerinizin davranışlarına göre çapraz kanallı olarak ayarlayıp hedef kitlenize kişisel düzeyde ulaşmanızı sağlar ve müşteri yolculuğunuzu destekler.

  5. olağanüstü içerik
  kullanıcılara mümkün olan en iyi metin ve video ve resim de dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde yararlı bilgiler sağlayan web siteleri, bugünün web sitesi görüntüleyenlerinin ihtiyaçlarını karşılamayan sitelere göre daha başarılı olacaktır.
  pazarlama otomasyonu da gelişmeye devam edecek ve birçok web sitesi, e-posta kampanyalarını desteklemek için özel açılış sayfaları, afiş reklamları ve diğer promosyonları içerecektir.

  6. kalın renkler
  geçmişte, web sitelerindeki parlak ve cesur renkler, tabii ki iş dünyasına bağlı olarak, çocuksu ya da profesyonel olmayan olarak algılanıyordu. bununla birlikte, canlı renklere sahip web siteleri son yıllarda daha popüler ve daha kabul edilebilir hale geldi.
  kalın renkler daha dikkat çekici olduğundan kullanıcı üzerinde güçlü bir etkiye sahip olabilir. düz bir tasarım web sitesi söz konusu olduğunda, parlak renkler kullanmak fark yaratabilir.

  7. arka plan olarak vıdeoları tam ekran
  url'yi açtıktan sonra oynayan tam ekran arka plan videolarına sahip web siteleri artan internet hızı ve gelişmiş tarayıcı teknolojisi nedeniyle giderek daha popüler hale geliyor.

  sonuç olarak bunların hepsini yapmak zorunda değilsiniz ancak size yol göstermede etkili olacaktır.
 • doğru söylüyorsun melek'cim. keşke daha özet ve "olağanüstü içerik" gibi reklam kokmayan içerikle konuyu anlatsaydın.

  sen ileride backlink'de yaparsın şimdi. seni hınzır.
 • güzel dizayn ve fonksiyonelliktir.
  yoksa internet sitesinden sabah kalkıp bana pankek yapmasını beklemiyorum.