şükela:  tümü | bugün
 • nasılsın sorusuna sıkça verilen bunalım yanıtı..

  (bkz: iyiyim)
 • bazı kişilerin kurabilmek için can attığı, kendisi hakkında genel durumu yansıtan ve daha özel durumlarını anlatmaya başlayacağını işaret eden cümle, msn cümlesi içinde kullanırsak:

  a- ne habersin ya?
  b- iyi işte, idare ediyoruz, sen nasılsın?
  a- hiç iyi değilim ben :(
  b- *

  konu ile ilgisiz, uluorta seksist görünme talebim olmamasına rağmen, 'a' kişisinin cinsiyetinin kolayca tahminlenebilir olmasını ilginç bulmadığımı söylemeliyim.
 • bir azer bulbul sarkisi. sozlerini yazayim da tam olsun:

  ifade edemem su an halimi
  aklim basimda degil ama deli degilim
  sanki baglamislar iki elimi
  cok zor durumdayim iyi degilim

  dort bir yandan kusatilmis sehir gibiyim
  hic tadim yok gene zehir gibiyim
  oyle doluyum ki nehir gibiyim
  cok zor durumdayim iyi degilim

  o kadar yorgunum o kadar agir
  gozlerim gormuyor kulagim sagir
  her nefes bin defa canimi alir
  cok zor durumdayim iyi degilim

  bunun disinda, 2 dakikalik yol icin bindigim takside denk geldigim ve sarkiya fazlaca motive olmus gordugum sofore kanali degistirmesini teklif dahi edemedigim icin benim de cok zor durumda birakmis sarkidir. boyle bir atmosferde sarki sizi sariyor, sarmaliyor ve "kendi ruh haline sokuveriyor". tirnak icindeki ifadeye cok az sarki icin basvurmusumdur; bunu da belirteyim. hatta evin kapisina geldigimde, sarkinin ikinci kitasini siir olarak okumakta olan azer bulbul, oyle bir "iyi degilim, iyi degilim" dedi ki, kendimi nasil attim taksiden, hangi ara "ustu kalsin" dedim animsamiyorum. anahtarlari masaya firlatirken anladim ki, iyi degilim gulum, iyi degilim...
 • -nasılsın? *

  "madem sordun, o zaman söyleyeyim.. iyi değilim.. ve sen, sanki bunu bilmiyormuş gibi, bu zamana kadar görmemiş, sonra da kulağına haykırılanları duymamış gibi, sanki kibardan bi "nasılsın" deyince bütün dünyam değişecekmiş, sanki "iyi" olmam senin kelimelerine bakıyormuş bu saatten sonra gibi, sanki bu sahte şefkati bana yutturacakmışsın da ben de yutacakmışım gibi, sanki tek bir kelime duymak istiyormuşsun da onu da duyunca derin bir "oh" çekip ortalıktan yine yok olacakmışsın gibi ve sanki ben buna izin vermeyecekmişim gibi iyi değilim.. gerçekten umursasan, gerçekten sormaya ihtiyacın olmayacağını bildiğim gibi, bunu bildiğim için kendime sitem ettiğim gibi iyi değilim.. ve bunu duyduğunla başına belayı aldığını düşündüğün iki an arasında bir saniye bile olmayacağını adımdan daha iyi bildiğim için iyi değilim..

  -iyiyim.. *
 • bir feryat.

  - iyi değilim. hiç iyi değilim. delirdiğimi hissediyorum. göğüs kafesimi yarıp iç organlarımı çıkarmak istiyorum teker teker. varlığım anlamsız. ah elim, ah kolum ne kadar gereksiz. biçimsiz dilimden dökülen tek dua, "içim bitti, dışımı geri al bari tanrım".
 • bir yazıt.

  "iyi değilim,
  özellikle bu aralar.
  kaçar giderim de kendimden korkarım.
  tek iyi liğim sendin benim.
  artık sende değilim,
  iyi hiç değilim."
 • yazık oldu yazık azer bülbüle. adam nasıl söylenecekse söylüyor işte şarkısını, iyi değilim diyor, çok zor durumdayım diyor, yorgunum diyor, kim dönüp de bakıyor dediklerine? anca sanatsal sözler yazacağız, şahsi düşüncem acı çekerken karşımdaki insanın veya şarkının basit olmasını isterim. iki sanatsal cümle kasacağım diye beni de anlamsız bırakmasını istemem. adam içten içe anlatıyor. al şarabını da zıkkımlan, ne istiyorsun sanki daha.
 • son zamanlardaki ruh halim
 • yasaklanası azer bülbül parçası. neşteri olanların mesajımı yeşillendirmesi ricamla. şu

  aklım başımda değil ama deli değilim.
 • son zamanlarda sorulan sorulara karşı verdiğim en sık cevap. **