şükela:  tümü | bugün
  • iyi erkek bulmak kolay ama iyi erkek tanımı ancak yakışıklı, kaslı, statü sahibi, uzun boylu, zengin gibi özelliklerden birkaçı aktif olursa sizin için anlam ifade etmiyor mu? birbirimizi kandırmayalım.
  • iyi erkekler;
    sosyal medyada her gün, kısık gözlerle baktığı kral tacı emojili, iki solo fotoğrafını paylaşmayanlar arasında,

egosu yüksek olmayanlar, yakışıklılığımla dünyayı sollarım demeyenler arasında,

arabasını bağırtarak, motosikletini çatlatarak gezmeyenler arasında,

işinde gücünde ekmeğinin peşinde olanlar arasında,

cinsel sorununu veya anne veya babasıyla ilişkisindeki problemini yenemeyip çapkın olmuş, çapkınlığı hayatın tadı zannedenler, "bağlanmayı makul görmüyorum yheaa" diyenler arasında değil

kendisini gerçekten seven bir kadına sadık yaşamayı kendisine yakıştıranlar, özsaygısı olanlar arasında.

iyi olmak ezik olmak değildir. ezik olmak da iyi olmak değildir. iyi erkekler bunu bilenlerin arasında.

"içindeki cevheri görebilecek, yine aynı şekilde cevheri içinde saklı kadın"ları farkedebilenlerin arasında.
  • bu erkeklerin ben çok iyiyim ama kıymetim bilinmiyor ağlamalarından bana gına geldi canım okurlar. insanın kendi kendini değerlendirirken inanılmaz bonkör olması artık aşılması gereken bir körlük tipi. hayır aynı toplumda yaşamasak belki kanarız ama hepinizi ezbere biliyorum ve bu çıkarımlarınız artık azap olmaya başladı.

canım erkekler, kadınların aradığı iyilik sizin sahip olduğunuzu sandığınız gibi bir şey değil. kontrollü bir güç arıyorlar karşılarında ama siz çaresiz ve seçeneksizsiniz. sizin iyi olmak dışında bir şansınız yok. kaybetmiş bir toplumun, kısıtılı kaynaklara erişemediği için topluma uyum göstermeye kendini mecbur hisseden erkek bireylerisiniz. bu iyilik değil mecburiyet.

kadınlar aksini çokça iddia etseler de kaynaklara erişmenizle ilgilenirler, nasıl eriştiğinizle ilgilenmezler. o yüzden mafya babası da olsanız, çete lideri de olsanız, nobel ödülü sahibi de olsanız kadın beyni bunu sikine takmaz. kaynaklara erişebilen bir adam mısın o zaman sorun yok. iyilik yenilip içilmiyor. saflık, temizlik, masumluk statü sağlamıyor.

üstelik sizler iyi de değilsiniz. elinizde bir etki yaratacak güç olmadığı için sivrilmeye çekinen, bu nedenle de zararsız olarak kodlanan bir kitlesiniz. elinize imkan geçtiğinde iyi olmadığınızı siz de anlayacaksınız ama şimdilik bu züğürt tesellisi ile avunmayı tercih ediyorsunuz.

dünya sizin kurguladığınız gibi iyiliklerle dolu bir yer değil, siz de iyi değilsiniz. güçsüzlüğünüzü güzelce paketlediğinizde ortaya çıkan sonuç da çekici değil. içinin boş olduğunu hepimiz görebiliyoruz. kadınlar ise görmenin ötesinde milyar yıllık evrimin onlara hediyesi olan hislerini inanılmaz bir doğrulukla çalıştırıyorlar. siz daha ağzınızı açtığınızda 70 yıllık secerenizi anlayan kadın bilincini fazla küçümsüyorsunuz bana sorarsanız. gerçekten tercih edilebilir tipler olsanız emin olun sizi es geçmezlerdi.

hatta şöyle de söyleyeyim. kadınlar burada beni anlamıyorlar oysa ben çok iyi biriyim diye ağlayan siz ponçiklere şans vermektense doğru düzgün bir adamın ikinci üçüncü kadını olmayı bile daha çok tercih edecek kadar pragmatiktir. istediğinizi şu anki ağlak tavrınızla elde edemeyeceğiniz o kadar açık ki nerede hata yaptığınızı görmek de zor olmuyor.

bir de artık iyi olmayacağım piç olacağım görecek o kadınlar diye atar yapanlarınız var ki onları koynuma sokup uyutasım geliyor. insan ilişkilerinde tecrübe geçerli akçedir. sen karar vererek davranışlarını değiştirebilecek durumda değilsin. çevrene etki edebilecek bir çapın olsa zaten kadınlara erişmek için ağlamana gerek kalmazdı.

herhangi bir etkin erkeğin bu başlığın altına "buradayım" temalı bir entry yazacağını düşünüyor musun gerçekten. herhangi bir kadının bu başlık altından kendine partner seçeceğini sanıyor musun? elinde elektron mikroskobu olan kadının senin ortaya attığın sahte yemlere takılacağına ikna olabiliyor musun?

özetle
    ben harika bir erkeğim diyen erkek çocuğu sekse en uzak şeydir.
    herkese yetecek kadar kadın bu dünyada hiç olmamıştır
    kadınlar iyilik timsali dürüst erkekler aradığını söylese de bu şartlara bağlıdır.
    güçlüysen kimse iyiliği siklemez.

iyi erkek kaynaklara erişebilen, sorumluluk alan, çevresini yönlendiren erkektir. sizin gibi vasıfsızların kendilerini beyaz bir tavşana dönüştürme çabaları iticidir.

kadın başarılı erkekler için hayattaki en güzel hediyedir.
    başarısız erkekler için ise sonsuza kadar sürecek bir işkencedir.

yalvarmak sonucu değiştirmez.
  • ben söyleyeyim ;

bekar ve evlilik yapıp ayrılmış olanların büyük kısmı karşı cinse tevbe etmiş durumdalar. çünkü iyi olmaya çalışmaları o kadar çok suistimal edilip o kadar çok üzüldüler ki.

bekar ve evlilik yapıp ayrılmış olanların küçük kısmı hala mutlu olabilecekleri bir kadın arayışındalar. işleri çok zor be anam.

evli olanların büyük kısmı; dışarıya mutluyum görüntüsü veriyor ancak evde belene esir kampı hayatı sürüyorlar.

evli olanların küçük kısmı gerçekten iyi birer eş bulmuşlar ve gerçekten mutlular. yüzde olarak en az bunlar. ama şanslı köftehorlar. eşinizin kıymetini bilin.
  • erkekler eli s*kinde gelcek şimdi
  • iyi adamlar yalnızlıktan ölüyor, iyi kadınlar ise kötü adamların balkonlarından gökyüzüne bakarken... dostoyevski...
  • dünden beri karşıma çıkan bir başlık olmasından mütevellit, maskemi takıp içeri daldım. insanların iyi-kötü sınırları ne, iyiyim diyen neden iyi, kötüyüm diyen neden kötü? elbette şağa ediyorum, uzun yıllardır ekşi sözlük okurum. bir iki yazı (haliyle kişi) dışında şerefsiz/kötü bir insan olduğunu söyleyene denk gelmedim. şerefsizim-hata ettim, insanları üzdüm yazan kişiye de "allahsızlığınızı kabul ettiğiniz için teşekkür ederim" diye mesaj attım. zira, herkes mi iyi olur, herkes mi suistimal edilir, herkes mi kazığa oturtulur bu memlekette?

iyilik meleği adamların yazdığına bak:

"ırıspı çıcıklarına verdiniz, bizi görmediniz!!!"

iyiliğinin karşılığında (hangi iyi-lik kıstasını karşıladığını düşündüğünü bilememekle beraber) seks mi bekliyorsun? sağa 'verdiğimiz' zaman iyiliklerinin karşılığını ödemiş mi olacağız? hani seks dediğimiz şeyi ödül-ceza düzeyine indirgememeliydik? ne yaptın, kediye köpeğe mama mı verdin, fakire yardım mı ettin, okula kitap mı bağışladın, rica ettiler de annenin babanın telefonuna, instagram mı indirdin? sen ne yaptın da nerenin iyisi oldun? adam, bir cinsiyete otomat muamelesi yapıyor. iyiliğini veriyor, oralarda bir yerlerde iyiliği sıkışmazsa karşılığında seks istiyor. seks de değilmiş; vermekmiş. sen git, "vermek" de elalemin birlikteliğine karış, seninle sevişmek yerine başkalarını tercih eden kadınlara ve o kadınların tercih ettikleri erkeklere hakaret et, sonra iyi bir insan olduğunu zannet. çünkü, seninle sevişmek istemeyen kadınların seviştiği tüm erkekler kötü, piç ve şerefsizdir. içinizdeki fesatlığa, düşmanlığa, sözlüğe ekmeye çalıştığınız nifak tohumlarına rağmen kendinizi iyi insanlar sanıyorsunuz.

o iyi erkeklerin, ağzınıza sçtınız, bizleri mahvettiniz:

kadının şiddet gördüğü her habere elinde tuzlukla koşup "birlikte olmasaydıng;]] aklın nerdeydi;]]]" yazan bir sürü var ya, aklıma o geldi, gülümsedim. bu mantığa göre sizler de ağzınıza sıçan, manipüle eden, şiddet uygulayan kadınları buluyorsunuz demektir. kadınlar bir de sizin, önceki ilişkilerinizden kalma travmalarınızla mı uğraşsın? şiddet dolu ilişkiden çık, travmalarını atlatama; sonra git yeni kişiye travmalarını kaktır, oldu. siz evvela eski ilişkilerinizden kalma hazımsızlıklarınızı çözün, tüm kadınların aynı özelliklere sahip olmadığı gerçeğinin farkına varın, ondan sonra iyiliğinizi satmaya çalışırsınız. kadınlar güvenilmezmiş, aldatırmış, yedekte adam tutarmış, neden? çünkü, ilişki kurmayı becerebildiği iki kadında aynı özelliği gördü de ondan.

"ben" olmayan herkes kötüdür, benim yüce sevgime karşılık vermek istemeyen kadınlar güvenilmezdir. ben dışında kadınların birlikte olduğu erkekler pisliktir, efenime söyleyeyim gavaddır. bir tek ben ve benim favladığım gariban erkekler iyidir. iyilikten gözüm kamaştı. çok iyi insanlarmışsınız, umarım tüm kadınlar size verir de iyiliğinizin karşılığını iki seksle alırsınız. fazlası için npc görevlerini yapmak zorundasınız, bir iyiliğe iki seks düşüyor.
  • (bkz: burda) bok bulursunuz.
  • ne yapacaksın ? ağzına mı sıçacaksın, aşka mı küstürceksin, sevmekten mi soğutacaksın, güvenmeyi mi unutturacaksın, kalbini mi kıracaksın, umudunu mu tüketeceksin, ne yapcan amk...
  • iyi erkek mi bıraktınız amk ortalıkta,kazığı yiyen çekildi köşesine.