şükela:  tümü | bugün
  • faruk adlı genç bir mc'nin youtube'da tesadüfen rastladığım, bağımlılık yaratan şarkısı. türkçe rap'in yeniden yükselişe geçmekte olduğu şu günlerde destek vermeye değer gördüğüm nadir mc'lerden birisinin anlamlı çalışması. o iyi insanların, o güzel atlara binip gidişini anlatıyor sanki...

http://www.youtube.com/…?v=97-dcsmhf-w&feature=plcp
  • seninden yaşı oldukça genç olduğu anlaşılan faruk isimli mc'nin parçası. genç yaşına rağmen başarılı flowlara sahip ve profesyonel destek alırsa çok daha iyi yerlere gelebilir gibi görünüyor.
  • rap yorumlayacak kadar konuya hakim değilim belki ama verse'ü biraz uzun olsa dinlemeye doyamayacağımız bir parça. elemanın beatler gayet güzel. uğraşıp üstüne katarsa tadından yenmez bi eser haline gelebilir.
  • gecenin bu saatlerinde hele bir de bir sonraki gün başka bir şehire gidecekseniz acayip hüzünlendiriyor, insan sanki iyi insanlardan biriymiş gibi avutuyor kendisini. aslında bilmiyor ne kadar kötü olduğunu...
  • http://alkislarlayasiyorum.com/…lar-iyi-ki-varsiniz

gözüme sigara dumanı mı kaçtı, andropoz' a mı girdim yoksa uzun zamandır böyle iyilik yapan insanları bir arada görmediğim için mi bilmiyorum ama az buçuk doldu gözler.
  • zenginlerin fırsatları, fakirlerin kaderleri olur diyor bir iyi insan. özü eksik olanın zenginlikten bahsetmesi zaten anlamsız. fırsata inanmak zaten süpermarketin içinde bulunduğu bir cümleye inanmak gibi birşey sanki. ben zaten kadere inanıyorum, trajik birşeyler varsa en kötü yazgı derim, ama hep umut demek isterim. işte bu umutları genişleten insanlarda bence iyi insan, tabiki iyi atlara binip gidecekler. hakediyorlar bunu, şiir gibi yaşıyorlarsa yine öyle gidecekler. gitmelerini istemem, çok üzülürüm. ama bunda da bir anlam var demiyorum yok desem bile o çıkar gelir bulur bizi.

iyi insanların bence çocukları olsun, şimdi erkan oğur un ya da tomris-turgut uyar ın oğlu kötü insan olur mu hiç?
  • karsilasildiklarinda gozlerde yaslarin dolmasina sebebiyet verecek kadar hayali ve sarabi insanlardir bunlar.
    hayalidirler, bu cagda nasil oluyor da oluyor dedirtir, sarabidirler mutluluk ve kederle esritir.
  • sayıları sanıldığı kadar az olmayan insanlar. iyiler mutlaka kazanır derler ya doğrudur, kazanacaklar...