• http://alkislarlayasiyorum.com/…lar-iyi-ki-varsiniz

gözüme sigara dumanı mı kaçtı, andropoz' a mı girdim yoksa uzun zamandır böyle iyilik yapan insanları bir arada görmediğim için mi bilmiyorum ama az buçuk doldu gözler.
  • iyilikten karşılık beklemezler.
    kimsenin özeliyle ilgilenmezler. başkalarının ayıbıyla uğraşmazlar.
    doğaldırlar, takdir görmek için davranmazlar.
    haksızlığa sessiz kalmazlar.
    diğer canlıları sever korurlar.
  • iyi ki varlar...
    bu gün benim hayatıma dokundular, öyle yerinde bir dokunuş ki bu özel olduğumu, değerli olduğumu hissettim yeniden. bilmem farkındalar mı onlar bu dokunuşun bilmiyorum ama şu anda onlar için gönderdiğim iyi dilek ve dualarımdan bihaber yaşamlarına devam ediyorlardır sanırım. huzurlu ve sağlıklı uyuyun gönlü büyük insanlar. umarım sizin için de başka iyi insanlar başka yerlerde çalışıyordur. melekleriniz çok olsun!
  • (bkz: su sıçratmamak için yavaşlayan sürücü)

empati kurabilen insanlardır.
  • seninden yaşı oldukça genç olduğu anlaşılan faruk isimli mc'nin parçası. genç yaşına rağmen başarılı flowlara sahip ve profesyonel destek alırsa çok daha iyi yerlere gelebilir gibi görünüyor.
  • faruk adlı genç bir mc'nin youtube'da tesadüfen rastladığım, bağımlılık yaratan şarkısı. türkçe rap'in yeniden yükselişe geçmekte olduğu şu günlerde destek vermeye değer gördüğüm nadir mc'lerden birisinin anlamlı çalışması. o iyi insanların, o güzel atlara binip gidişini anlatıyor sanki...

http://www.youtube.com/…?v=97-dcsmhf-w&feature=plcp
  • ‘’- devrimi proletarya mı yapacak, yoksa stoacılar mı?

-niye en insan adamlar yapmasın?

-çünkü en insan adamlar devrim yapmaz iki gözüm, ya kitaplıkları doldururlar ya da yazık ki mezarlıkları.’’

umut, a.malraux, syf :248
  • rap yorumlayacak kadar konuya hakim değilim belki ama verse'ü biraz uzun olsa dinlemeye doyamayacağımız bir parça. elemanın beatler gayet güzel. uğraşıp üstüne katarsa tadından yenmez bi eser haline gelebilir.
  • o iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler.
    demirin tuncuna, insanın piçine kaldık.

yaşar kemal
  • yaptıkları bir iş, eylem yada gönüllü bir hareket karşısında, hatta yaptıkları bir iyilik karşısında karşı taraftaki kişiler tarafından teşekkür edilmesi bile unutulan insanlardır, işte o yüzden bunlar iyi insanlardır...
hesabın var mı? giriş yap