şükela:  tümü | bugün
  • bundan on sene evvel fransa da okurken baktigim 9 yasindaki erkek cocugu sasha nin verdigi tavsiye..
    bu bilinc bu yasimda hala bende yok:(
    yahudi aileler cocuklari bi mukemmel yetistiriyor.
  • aslında tanıdığım herkes kendince iyi insanlara iyi kötü insanlara kötü davranan insanlardı, tek sorun iyi ile kötünün tanımındaki göreceliliğin yanlış yönlendirilmeye açık olması ve bir kez yanlış yöne saptımı da yaşam boyu bunun düzeltilememesiydi. evrensel kabul gören bir iyi ya da kötü olmadığı için dünya iyilik adına savaştığını sanan kötüler ile dolu ne yazık ki.
  • devamli yapageldigim seydir. ıs icabi her gun ankara ulus a ugramak durumundayim. ulus u bilenler bilir. her turlu serseri zuppe nin ayyasin hirsizin pezevengin itin kopegin cirit attigi bir yerdir.

ben de cebimde 33 lik tespih tasirim. ulusta bu saydigim at hirsizi tipindeki insanlara denk gelince tesbihi sallayarak sen pisliksen ben mikrobum olum imaji cizmeye calisiyorum. normal vatandaslarin yanindan gecerken de tespihi avucumun icinde saklarim ve bir ankara beyefendisi profiline burunurum.

bu sekilde davranmadigin zaman omuz atandan tutun senden zorla para almaya calisanlara bile denk geliyorsunuz. dedigim yontemi uyguladiktan sonra henuz bana toslayan olmadi.
  • kişinin muhakeme yeteneğinin kusursuz çalıştığı ön kabulünün üzerine inşa edilmiş formül.

temel sakat bence.
    bir de iş ortamında ağız kokusunu çektiğiniz insanlara da kötü davranabiliyor musunuz? bu lüksünüz hep var mı, bilemedim.