• bir erkek türü. altına da yüzlerce adam benim, buyrun benim, beni mi çağırdınız, aa benim lan bu yazacak. çok da sikimizde arkadaşlar.
  • bu tarz erkeklerin iyi kalpli oldugunu dusunuyorum. sonucta sabirlari hep ust seviyede oluyor, tatli tatli konusarak sorunlara cozum bulunabiliyor ama cok da terslerine gitmemek lazim.
    kurabiye ve cay esliginde dertlesilebilir bence:(
  • (bkz: bruce banner)
  • normal erkek. sonuçta kim sinirlendiğinde iyi kalabiliyor ki?
  • pek olumlu durumların sinyalini vermeyen er kişidir. yaş ilerledikçe gördüm ki özellikle bu ülke, zaman ve sınıfsal imkanlarda sonucu tehlikeli bir düsturdur.

türkiye'de başını belaya sokmamanın sırrı kolpacı olmaktan geçer. iyilik imkanın varken dahi yapmayacaksın, başına iş alırsın durduk yere. iyilik, güzellik yaptığın insan seni dert edinir. adamına göre muamele, adamına göre rüzgar. hep böyle bir standard tansiyon ve auran olacak. karşına dişli biri mi çıktı, göt altına mı gidiyorsun. hemen götünü yiyime başlayacaksın. alttan alan birini mi gördün hemen tepesine bineceksin. yoklayacaksın. kıvırıp kıvırıp duracaksın.

ha çok zenginsindir, baban, ailen daşşaklıdır. zaten öyle olan adamı bir şekilde hissediyorlar. kimse darlamıyor.

yani böyle kesin kalıplara sokmak da isabetli değil ama bu tarz, insanı katil ya da maktul etmeye namzet bir tarzdır. türkiye'de ya ite dalaşacağına çalıyı dolaşacaksın, zahmete gireceksin, ya bu bahsettiğim gibi kolpacı, rüzgarcı takılacaksın. aşırı atarlı olursan da bitiğin biri hiç ummadığın yerden aklını alabilir.

türkiye erdemlerin, mertliğin, parıldayan yüreklerin, delikanlı bileklerin ülkesi değildir. zaman hiç değildir. ortacı, kolpacı, rolcü olanlar bir şekilde işini götürür. nerede mert, pırıl pırıl adam varsa fiziksel, ruhsal çökertirler. bu yarenlikte de, dostlukta da, hasımlıkta da, hısımlıkta da böyledir.
  • akrep burcu erkeği olma ihtimali oldukça yüksektir.

tanım: insanlara karşı iyiniyetli düşünceler besleyen, dürüst davranmaya çalışan, kendisine yapılmasını istemediği şeyleri başkalarına yapmayan, dolayısıyla yanlış bir harekette bulunulduğunda gereğini yapan erkektir.
  • (bkz: kötü kalpli serseri fakat tersi çok yumuşak olan erkek)
  • standartta herkes gibi ancak, sabır eşiği diğer insanlardan daha fazla olan erkek.
    bazı insanlar, sinirlendiği zaman anında parlar, karşısındakini kırar döker ve bir süre sonra unutur.
    bazıları da sinirlendiği zaman susar, kırmamak için bekler. ancak aynı durum bir daha yaşandığında sinir katsayısı ikiye katlandığı için daha çok parlar, bu sefer kırıp döktüğü kişi için geri dönüş olmaz, bütün köprüler atılır. işte bu insanlar tersi çok fena olarak tanımlanır.
    bir yönden kişi için kötü, bir yönden de iyi bir davranış biçimidir. kötü tarafı, insan ilişkilerinde sesinin çıkması gerektiği yerde sustuğu için kolay lokma gibi görünür, dezavantajlıdır. iyi tarafı ise karşısında ona hangi niyetle yaklaşan insanlar olduğunu tespit eder, ona göre vaziyet alır, ipleri elinde tutar.

karşınızda sabırlı bir insan varsa ilişkilerinizde bu analizi iyi yapıp o kişiyi kaybetmek istemiyorsanız sabrını sürekli olarak sınamayın. o sabrın da bir sonu var.
  • ben değilim...hepsini yapıyorum ama tersimi fena yapamıyorum...
  • (bkz: barnum etkisi) *
    ayrıca bir tek sizin mi hayatınızdan çıkardığınız insanları bir daha mümkün değil geri almadığınızı düşünüyorsunuz? tebrikler barnumlandınız!
hesabın var mı? giriş yap