şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'un onca olumsuzluğunu unutup her şeye rağmen ondan kopamama sebebi olan şeylerdir.

bir sokağa girersin ömür boyu arayıp bulamadığın bir duyguyu derinden hissedersin, birisiyle tanışırsın; istanbul'dan başka hiçbir şehrin sakini olamayacağını duyumsarsın. bazen gitmek istersin ama gidemezsin işte, bir şeyler bağlamıştır seni bu şehre.
  • neymiş çok merak ettim. tabi ki elim boş dönüyorum. iyi ki istanbulda yaşıyorum demek için mazoşist olmak lazım bence. sadece para, kariyer için burada olanları anlayabiliyorum.
  • süleymaniye camisi. benim için birkaç nedenden birisi. sonra bütün bozulmuşluğuna rağmen boğaziçinde oturuyor olmak.
  • iyi ki metrobüse binebiliyorum , bu lüks başka hangi şehirde var.
  • vapurlar, boğaz ve karadeniz kıyısındaki falezli kıyılar.
    bir de poyrazı, lodosu.
  • (bkz: koşuyolu)
  • bir helikopter ve kemiksiz 100 bin lira aylık gelirle istanbul masal şehri gibi gelir.
  • kadıköy, eminönü, ortaköy, üsküdar vb. denize nazır yerlerde tatlı tatlı o denizin kokusunu çekebilmek ve arkanızda mega şehrin kaosu... iyi ki istanbul'da yaşıyorum dedirten duygu, anlardan sadece biridir.
  • yurdışında veya yurtiçinde buram buram özlenen rüzgarıdır.
    poyrazı ve lodosu.
  • benim için sadece sarıyer'dir. bir istanbullu olarak sarıyer dışında iyiki burada yaşıyorum diyebileceğim birşey bulamıyorum.