şükela:  tümü | bugün
  • iyi ki varsın eren. mekanın cennet olsun kahraman uşak.
  • (bkz: eren bülbül)
  • bugün bir daha tekrarladığımız cümle. iyi ki varsın eren.
  • “biride cikip demiyoki eren iyiki varsın :(“ demiş bir çocuğun* katledilişinden sonra, kalanların yüreklerini soğutmak için kullandıkları, artık eren’e bir anlam ifade etmeyen temenni. çünkü eren artık yok!
    var olduğu için müteşekkir olduğunuz insanlara hala varlarken bunu söylemenin önemini anlamak açısından acı verici.
    eren için söylenebilecek olan artık ne yazık ki; eren keşke var olmaya devam edebilseydin!
  • iyi ki varsın eren.
  • iyi ki varsin eren.
  • bir yıl önce bugün, 15 yaşındaki eren bülbül trabzon maçka'da pkklı teröristlerin yerini göstermesi sebebiyle şehit oldu. ruhu şad olsun. iyi ki varsın eren, allah ailene bolca sabır versin.
  • yine söyleyelim.

iyi ki varsın eren.
  • az önce annesi ayşe bülbül hanımın oğlu için söylediklerini dinledim ve bir kez daha kahroldum.

annesi, oğlunun şehit olmasına değil ama bu dünya'da hiç rahat yüzü göremeden erkenden uçup gitmesine yanıyordu, ciğerini en çok yakan şey buydu.

o koca yürekli çocuk kazandığı parayı hep ailesi için harcamış, kendisine verilen her işi, bir kere bile 'ben yapmam' demeyerek yapmış, çok cefa ve gariplik çekmiş.

eren artık geri gelmeyecek ama biz hem onun ailesini hem de çevremizdeki diğer erenleri (erenler bu dünyada hala var) koruyup kollayarak ona karşı borcumuzu ödeyebiliriz.

iyi ki vardın eren, iyi ki vardın kardeşim.