şükela:  tümü | bugün soru sor
 • lgbti bireylerin çok bir şey istedikleri yok zaten.

  durduk yere saldırmayın, yılda bir kere yürüyoruz karışmayın, kimseye bir kötülüğümüz yok vurup kırmayın, biz kimseye dokunmuyorken siz de bi' zahmet bizi öldürmeyiverin, katıksız eşcinseller olduğunuz halde etrafınızdan saklıyorsunuz diye şiddet göstermeye hakkınız olduğunu sanmayın vs.

  ülkede halihazırda korkunç bir insan hakları problemi var ve bu kargaşadan en çok zarar görenlerden biri de lgbti bireyler. umarım bu problemin çözümünde faydası olur iyi lgbt'nin.
 • iyi parti'li lgbt bireylerini ifade etmek için kullanılmaya başlanan ifade. şöyle bir twitter adresi de vardır. çok ilginçtir ki takipçiler listesinde partinin birkaç kurucular kurulu üyesi ve teşkilatlarda görev yapan kimseler de bulunmaktadır. görünüşe göre lgbt bireylere karşı ılımlı bir tavır halinde olacaklar.

  düzenleme: iyi parti gençlik kolları başkanı osman ertürk özel konuya bakış açısını şu şekilde dile getirmiştir.

  düzenleme 2: iyi parti izmir 2. bölge 3. sıra milletvekili adayı şengül hablemitoğlu'nun lgbti hakları taahhütnamesi imzalamıştır.
 • iyi partili olarak gurur duydum. haziran ayında da meydanda görmek isteriz iyi parti'yi.

  https://laiksozluk.net/…dfgvnmrvkykk2ngftcpnf5v.jpg
 • elbette isterim ki ülkenin bütün azınlıkları(dini, kültürel, cinsel) kendini devletin gözünde garanti altına alabilsin; eşit haklara sahip olsunlar. eşitlik bir insanlık mücadelesidir.

  lakin büyük ihtimalle bir dahaki seçimde oyumu iyi parti'ye verecek olmama rağmen türkiye'de, özellikle sağ kökenli bir partinin lgbt haklarında kayda değer bir iyileştirme yapacağına inancım çok az. akp gibi; seçimi kazandıktan sonra "ne, kim? yoo biz öyle bir şey demedik." diye çevireceklerdir. hatta seçim sonrası ortamı karıştırmak için aksi yönde açıklamalar dahi gelebilir. siyasetçi bunlar sonuçta.

  umarım yanılırım.
 • türkiye'de merkez partilerin lgbt konusunda sert bir tutumu hiçbir zaman olmamıştır. nitekim türk kültüründe de lgbt hususuna karşı hararetli bir karşı çıkışın yeri yoktur.

  türkiye'de homofobi ya vahhabilik ya aşırı sol ya da evangelist-protestan kaynaklı gelişim göstermiştir.

  şu anda homofobinin bayraktarlığını yapan oluşumları inceleyelim;
  1. akp, sahip oldukları vahhabi kültürü ile homofobi pompalamaktadır.
  2. vatan partisi, aşırı sol görüşlerle lgbt hareketini lümpenlikle itham ederek homofobi pompalamaktadır.
  3. adnan oktar cemaati, evangelist-protestan kaynaklı homofobi ve evrim karşıtlığı pompalamaktadır.

  türkiye'de "yerli ve milli" bir hareketin ne homofobi ne de aşırı evrim karşıtlığı gibi bir ajandası olmaz. zira türk milleti tarih boyunca bu konularda bir alerjiye sahip olmamıştır.

  orta asya'dan tut osmanlı'ya kadar oradan da cumhuriyete kadar homofobi devletin hiçbir zaman yazılı resmi politikası olmamıştır.

  1970'lere kadar dünyanın gelişmiş demokrasilerinde bile homofobi göstergesi yasalar resmen yürürlükteyken, bize hiç böyle bir şey olmadı.

  bu bağlamda iyi parti'nin de halkın içinden çıkan bir hareket olarak örgütlü bir homofobi göstermesi beklenemez. türkiye'de homofobi ithal bir saplantıdır ve kökü dışarıda olan hareketlerde görülür.
 • sloganları topunuz gelin