şükela:  tümü | bugün soru sor
 • herkesin kendi mahallesindeki okula gitme zorunluluğu olan yıllarda pek revaçta olan bir eylemdi.
 • iyice artacak. bu öğrencilerden alınan kayıt paraları da...
 • benim büyüdüğüm şehirde en dandik denilen lisede okuyup üniversite sınavında türkiye derecesi yapanlar oldu, en iyi denilen lisede okuyup barajı geçemeyenler oldu.
  bu yaşıma geldim, hala iyi lise kavramının ne olduğunu anlayamadım.
 • sbs zamanında yapmıştık böyle bir mallık, evet mallık, evin dibinde iki tane okul varken ve şehrin bir ucuna gönderildiğim diğer okul da bir boka yaramaz ve yine bir fayda alınsın diye şehrin başka ucunda kalan dersaneye de bir ton yol yürümek zorunda kaldım üç sene. ne güzel verecektiniz amk okuluna, hem sabahçıydı orda ortaokullar, ordan da çıkıp dersaneye giderdim ya da gelir eve yatardım, imkan varken niye şark vilayeti eziyeti çektim lan ben ? serde diyorum bizde amelelik bazen, bizden adam olmaz.
 • olan çocuklarını kaliteli bir okulda okutmak isteyen velilerle nüfus memurlarına olacak. ilköğretim için sahte adres kaydı yaptırıp daha sonra eski adreslerine tekrar kayıt yaptırmak isteyen, bu arada ceza gelince yine nüfus memuruna başvuran ebeveyn sayısı ikiye katlanacak.

  rant kapısı olmuştu bu durum. emlakçılar ve bazı muhtarlar boş adresleri bir kira karşılığı velilere satıyor. veliler hem boş adrese para ödüyor. hem de yanlış adres beyanı vermekten bin liraya yakın ceza ödüyor. adresin tahkikat sonrası silinmesi yüzünden okul kaydının silinmesi de cabası.

  her zamanki gibi kurumlararası iletişimsizlik yüzünden tamamen karmaşaya dönüşecek.