şükela:  tümü | bugün
  • bu gerekçeyle terk edilen erkek tam bir arafta kalma durumu yaşamaktadır. iyi bir insan olduğunu duyduğu için sevinse mi yoksa buna rağmen terk ediliyor olmasına üzülse mi bilemeyen erkektir. her halükarda kandırılmış olan erkektir. saftır, andavaldır.
  • yazıktır ona. asil duygularının kurbanı olmuştur.
  • evlenmek vakti geldiği zaman andan, kapısına dayanılacaktır pişmanca yalandan. piçiyle fırlamasıyla gezip tozdun ama evlenmeyi götün yemedi de mi? şimdi yalım yalım iyi adam derdine düştün az orospu değilsin hani de, hadi neyse.
    sıkıcı derecede iyi olan adamdır.
  • hic bir seyin sebepsiz olmadigi su dunyada iyi gibi tamamen subjektif bir kavram uzerinden tartisilmasi gereksiz olan erkektir.
    ayrica buyuklerin dedigi gibi; ari baldan kacmaz
  • (bkz: bakire olduğu için terk edilen kadın)

her cinsin içinde ironiler varsa demekki.
  • aslında şanslı erkektir. çünkü gerçekten iyi olduğu için terk ediliyorsa terk eden ya gerizekalı ya da kötüdür. yok aslında başka bir sebep varsa ve böyle bir bahaneyle terk ediliyorsa terk eden dürüstlük ve mertlikten nasibini almamıştır. yani her halükarda uzun vadede "neden terk edildim?" değil, "iyi ki bitmiş, allah korumuş!" denecektir.
  • büyük ihtimalle terk edenden daha iyilerine layıktır.
  • varlığına inanmadığım erkek ve dahi kadın. hiç kimsenin iyilik yüzünden terkedildiğini sanmıyorum, o biraz işin bahanesi biraz da terkedenin sebebini iyi tanımlayamamasından kaynaklanıyor bence. birisi sen çok iyi birisin diye cümleye başlıyorsa; bana karşı o kadar savunmasız ve toleranslısın ki sanki başını giyotine uzatmışsın ve ben istersem tek bir hamleyle canını alıveririm ve bu hiç eğlenceli değil demek istiyordur. zalim hayat beni de mealci yaptı sonunda huh. ne diyodum, yok bunu hikmet* diycek, tehlikeli oyunlar oynamak istiyor insan bi yandan da kılına zarar gelmesin istiyor. lakin kılına zarar gelmesi ihtimalini tümden kaybetmek istemiyor. o zaman iyilikten emekli oluyorsunuz böyle. benim gördüğüm bu.