şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • açılımı inançlı yurtsever işçiler partisi olan gelecekte kuracağım partinin kısaltması.

inançlı:hem dine saygılı (dincinin demokrasiyi kullananı)
    yurtsever: milliyetçi diyince faşo derler.
    işçiler: emekçi dostlarımdan oy bekliyorum.
    kesin iktidar olurum.
    iyip diyenleri edebe davet edicem.
    yıllar sonra gelen edit: kaptılar partimi apansız :)
  • adamların kadrosunda sat komandosu var. adam varlığıyla meclisteki kavga ihtimallerini sıfıra indirir.
  • türkiye'yi resmen ikiye bölecek olan parti:
    1- iyiciler
    2-yiyiciler
  • kısa, net ve akılda kalıcılık dışında, başka şeylere de atıfta bulunuyor gibi geldi bana.

örneğin göktürkçe kayı boyunun yazılışı olduğuna ben de katılıyorum.
    bir diğeri de, bu 3 harfin açılımından birşeyler çıkacak gibi. yarın kesin bu da açıklanır.

ayrıca "iyi" kelimesi ile, o kadar çok slogan türetilebilir ki, hiç zorluk çekilmez. her seçim döneminde en az 10 tane slogan çıkar. rakipler bile bu kelimeyi kullanmaktan imtina etmeye çalışır. yani iyi dedikçe bu partinin reklamını yapmış olurlar.

yani sadece 3 harfle, turnayı gözünden vurmuşlar. "iyi" olmuş yani. tebrik ederim.
  • hatırlayın, parti'nin isminin açıklanacağı basın toplantısı için sırasıyla 3 otele para yatırıldı hiçbirinde bir toplantı salonu dahi kiralatmadılar. iyi parti'nin kuruluşu için ankara'da yer bakıldıgında, bir khk ile yürüyüş ve gösteri yasağı getirdiler. ardından merkez binası açılışı için bir yer bulamadılar. çünkü kimse yerini kiralamadı. bir bina bulundugunda, mülk sahibi yerini vermedi. akşener gerekirse ankara'da çadır kurar yine açılış yaparım dediğinde bir şey diyemediler. böyle bir hukuksuzla mücadele ediyor. bunların hiçbiri yalan değil hepsi 30 saniyede google'da çıkıyor.

bugün, iyi parti'nin kocaeli il binası açılışı için afişler bastırıldı, ve zabıtalar tarafından tüm pankartlar söküldü. gerekçe yok, açıklama yapan kimse yok. söz konusu afiş mesela şu: meral gelecek, moral gelecek. böyle bir bez afişten korkan, tümüyle meşru bir afişi yasaklayan zihniyetle mücadele ediyor. kanunsuzlugun kol gezdiği, iktidar yanında değilsen kimseye kanun önünde hesap soramayacagın bir anlayışı değiştirmek için uğraşıyor.

dikkat etmişsinizdir, son günlerde hafta sonları başbakan bir yerde, c.b başka bir yerde miting düzenliyor. ana akım haber kanalları(ntv, cnn. haberturk) saatlerce, tüm yayın akışını kesip canlı yayında bu ikiliyi yayınlıyor. iyi parti, diğer muhalif partiler gibi, bu algıyla ve tek taraflı medyacılıkla, propogandayla mücadele ediyor. ana akım tarafından yok görünmeyle, sosyal medyadan organize olarak, meydanlara çıkarak mücadele ediyor.

hocam dön artık bitsin bu hasret diyenler, fetöcü olmayanları yalan iddianamelerle içeri atanlar, olimpiyatlarda fetöcülerle hatıra para bastıranlar, fetöcüler okul açsın diye yurtdışında lobicilik yapanlar, hocaları için televizyon önünde gözyaşı dökenler, bugün kandırıldık diyip işin içinden çıkarken, akşener'e fetöcü diyorlar. böyle bir yalanla mücadele ediyor.

yürüyüşü tüm engellemelere karşın açık olsun. bizim de meşhur hikayedeki gibi, karınca misali, safımız belli olsun.
  • bu parti ve meral akşener, tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır.
    siyasi dengeyi tek hamlede bozan partidir bu parti.
    her iki seçimde de dengeleri alt üst etmiştir ve oh çok iyi etmiştir.

hep diyorum; seneler sonra meral ablayı tarihi belgesellerde kahraman olarak izleyeceğiz.
    şu an biraz olsun yusufladı ise bu deyyuslar,
    bu kadının matematiksel etkisinin payı çooook büyük.

çatlayın ve de patlayın.
  • bence erdoğan yanlış okuyamasın diye verilmiş isimdir. önümüzde cehape mehape örnekleri var. bu isimle ne yapacak çok merak ediyorum. i ya i partisi diye mi okuyacak.

"ya bu i ya i çok zavallı ya."

(bkz: old macdonald had a farm)
  • yıllar sonra belediyeleri kazanan chp'ye yarar sağladığını cumhur ittifakı bile kabul ederken bizim muhalifler iyi parti'nin zarar verdiğini iddia ediyor.

24 haziran'a giderken de bu andavallar marem kazandı oluuum derken biz kıçımızı yırtıyorduk. sizden bir nane olmaz ama biz memleket diyoruz beyler.
  • ankara antalya adana mersin ve hatay'da chp'nin kazanmasında büyük rol almış partidir. bu şehirlerde yaşayan milliyetçiler iç anadolu'nun aksine seküler milliyetçidir.
  • meral akşener'in ve onunla birlikte devlet bahçeli'ye karşı çıkacak kadar cesur kişilerin kurduğu, türkiye'nin itici gücü olan parti.

hdp'nin aksine, iyi parti asla ak parti'nin ortağı, maşası olmamıştır. hdp, çözüm sürecinde ak parti'den istediklerini elde ederken onun en büyük ortağıydı. bunları çabuk unutuyorsunuz.

bugün millet ittifakı olduğu yerdeyse, meral akşener'in gösterdiği üstün cesaret ve mütevazılık sayesindedir. istanbul'da, orada burada ben de aday çıkaracağım diye tuttursaydı yine kaybedecektik.

çıkıp "hdp seçmeninin oy verdiği adayı ben desteklemem." gibi bir çıkış yapsaydı ne olacaktı?

şimdi çıkıp "hdp, ekrem imamoğlu'nu tebrik edip duruyor. ben bu ittifakı bozuyorum." dese ne olacak? ben söyleyeyim ne olacak. her seçim chp en az -%7 ile başlayacak demek. o %7 ile cumhurbaşkanlığı seçimi alınıp veriliyor.

ben çözüm süreci ve sonrasında ekşi sözlük'ün içinde bulunduğu dönemleri de hatırlıyorum. işler o noktaya gelmişti ki selahattin demirtaş ve avaneleri "biji serok apo" diye bağırdığında bunu eleştiren bir entry girdiğim için ciddi bir linç yemiştim. görüyoruz ki sözlükteki bu "terör sevicilik" olarak belirtilebilecek eğilim hiç değişmemiş.

iyi parti, sırf ülkenin uzun vadedeki yararını düşünerek her şeye göğüs geriyor ve bu ittifakı sürdürüyor. asıl tebriki hak eden de bu yüzden iyi parti. yarın öbürgün açılım yapıldığında yine kendini sağa sola savuracak hdp değil. pkk yeniden çok güçlenir de doğudaki ilçeleri ele geçirmeye başlarsa yine bunları destekleyecek, hendek işlerine girişecek hdp değil.

hdp seçmenleri de kusura bakmasın. gerçek bu. partiniz pkk'yı defalarca kez destekledi. yeri geldiğinde recep tayyip erdoğan'la da ortaklık kurdu. seçmeniniz de hdp olmadığı takdirde genel itibarıyla gidip ak parti'ye oy veriyor, cumhuriyet halk partisi'ne falan değil. çünkü zihniyet olarak daha yakınsınız. nokta.

hesabın var mı? giriş yap